Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 14 listopada 2007, 12:51

autor: Wolfen

Metal Gear Online - przed premierą

Przygotowywana przez Konami sieciowa odsłona Metal Gear zapowiada się smakowicie już choćby dlatego, że jest jedną z niewielu produkcji nastawionych na rozgrywkę wieloosobową, a przeznaczonych na konsolę Sony.

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji PS3.

Seria Metal Gear zaczyna powoli stawać się istnym tasiemcem. Warto jednak zaznaczyć, że niemal każda nowa jej odsłona, bez względu na platformę, zbiera bardzo wysokie oceny i pochlebne opinie. Na odbywających się niedawno targach Tokyo Game Show pojawiły się informacje, które na pewną zadowolą fanów przygód Solid Snake’a.

Na przyszły rok zaplanowano wypuszczenie dwóch produkcji spod znaku MG. Pierwszą jest opisana w naszej zapowiedzi gra Guns of the Patriots, natomiast druga to omawiany właśnie Metal Gear Online. Jak sama nazwa wskazuje, produkcja będzie przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej, co od razu nasuwa skojarzenia z nowościami przedstawionymi w Metal Gear Solid 3: Subsistence. Warto dodać, że obie pozycje mają pojawić się jedynie na Playstation 3.

Według autorów wszyscy, którzy zetknęli się w przeszłości z Subsistence, będą czuli się jak w domu. Wszystko to dzięki zachowaniu ogólnych koncepcji w mechanice gry. Rozgrywkę będziemy obserwować zza pleców kontrolowanej przez nas postaci. Odstępstwem od takiego stanu rzeczy stanie się celowanie. Wtedy kamera ustawi się nad ramieniem naszego bohatera, co znacznie podniesie nasze szanse na oddanie celnego strzału.

Twardziele też mają uczucia

Ponieważ Metal Gear Online będzie nastawiony przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową, w której zmierzy się do szesnastu graczy naraz, autorzy przygotują specjalny system ułatwiający koordynację poczynań zawodników. SOP, bo tak ów sposób komunikacji będzie się zwać, zapewni graczowi szybki dostęp do najważniejszych informacji o każdym członku drużyny. System ma się opierać na specjalnych implantach wszczepionych każdej postaci na mapie. Dzięki temu nie tylko będziemy przez cały czas znali pozycję naszych współtowarzyszy, ale również poznamy całą masę szczegółów, takich jak na przykład stan zdrowia lub miejsce pobytu widzianego przeciwnika. Według twórców, SOP umożliwi lepszą współpracę między zawodnikami, co będzie stanowić fundamentalny czynnik rozgrywki. Żeby było jeszcze ciekawiej, gracze otrzymają możliwość hakowania tych komunikacyjnych systemów, przez co każdy będzie mógł wejść w posiadanie informacji o drużynie przeciwnej. Wtedy na mapach pojawią się pozycje wszystkich nieprzyjaciół, co znacznie ułatwi prowadzenie walki. Oczywiście cały system ma działać automatycznie, aby niepotrzebnie nie absorbować uwagi zawodników.

Ważną rolę będą odgrywały przygotowywane przez twórców mapy, na których przyjdzie toczyć nam boje. Niestety w chwili obecnej nie ma zbyt wielu informacji o lokacjach, jakie odwiedzimy w trakcie rozgrywki. Wiadomo tylko tyle, że wszystkie mają zostać osadzone w charakterystycznym klimacie, znanym z poprzedników. Aby pojedynki były wciągające i dynamiczne, każda z map będzie naszpikowana całą masą różnorakich przeszkód, takich jak ściany, gruzowiska i tak dalej.

Najlepiej widać to na przykładzie dostępnego w sieci filmu, na którym gracze prowadzą walkę w ruinach zbombardowanego miasta. Ogromna liczba zakamarków, dachów, murów itd. oferuje wiele nietuzinkowych rozwiązań taktycznych. Niezdyscyplinowane teamy nie potrafiące wykorzystać przewagi, jaką oferuje teren, szybko padną łupem zorganizowanych drużyn.

Graliśmy w Star Wars Jedi: Fallen Order – kosmiczne Dark Souls
Graliśmy w Star Wars Jedi: Fallen Order – kosmiczne Dark Souls

Przed premierą

EA w końcu, po latach, pokazało pierwszy gameplay z Fallen Order, swojej pierwszej single-player w świecie Gwiezdnych Wojen. Nie wszystkich zachwyciło to, co zobaczyliśmy na konferencji, ale mieliśmy okazję chwycić pada i zobaczyć, jak to naprawdę działa.

Widzieliśmy Dying Light 2 i bardzo nam się spodobało!
Widzieliśmy Dying Light 2 i bardzo nam się spodobało!

Przed premierą

Dying Light 2 już po raz drugi pojawiło się na targach E3 w Los Angeles. Tym razem poznaliśmy datę premiery polskiej superprodukcji, a przy okazji mogliśmy bliżej się jej przyjrzeć i porozmawiać z ekipą z Wrocławia.

5 powodów, dla których Borderlands 3 zachwyci fanów
5 powodów, dla których Borderlands 3 zachwyci fanów

Przed premierą

Kilka planet do odwiedzenia, ponad miliard giwer, drony, mechy i biegające spluwy – Borderlands 3 zapowiada się na największą, a zarazem najbardziej odjechaną część serii.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.11.2007 13:34
Szaku
Szaku
127
Szaman

Ja chce to na XBOX'a 360! Fajne może być.

14.11.2007 17:58
odpowiedz
zanonimizowany484629
0
Senator

btw. to co jest w miejscu okładki to nie MGO z PS2 wydane w Japonii ?

22.11.2007 15:49
odpowiedz
hiryuz
23
Chorąży

Oby M$ nie przekupił Konami bo Sony będzie w kłopotach a Hideo się wkurzy - w końcu nie od dziś wiadomo, że Kojima ma bardzo dobry kontakt i wsparcie w Sony.
Do dziś pamiętam jaką fuszere odwalili prz porcie MGS2 na X'a :D

09.01.2008 17:50
📄
odpowiedz
zanonimizowany35060
41
Generał

Oby ... Mam nadzieję, że Kojima nie będzie musiał się szmacić i sprzedawać swojej gry na X360. Nie bez powodu zrobił exclusive na Play Station. Cóż, masz rację, bo wiele zależy od Konami, ale to Kojima jest twórcą. Nie wiem, jak działa rynek producencki w Japonii. Jeśli tak, jak w U.S.A., to gra pójdzie tam, gdzie zażyczy jej sobie producent.