Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Pure Farming 2018 Przed premierą

Przed premierą 22 lutego 2018, 14:37

autor: ElMundo

Pure Farming to polski konkurent dla Farming Simulator 19 – i wygląda nieźle!

Studio Ice Flames z Inowrocławia próbuje wespół z Techlandem zaorać i skultywować rolniczą konkurencję za pomocą swojego symulatora farmy – Pure Farming 2018. Czy są na to szanse?

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Pure Farming 2018 – pierwsze koty za płoty

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

CO CIEKAWEGO W PURE FARMING 2018?
  • kilka dużych, różnorodnych map;
  • niespotykane w innych grach uprawy, np. ryż;
  • dużo interaktywnych budynków i punktów;
  • bardzo ładna oprawa wizualna;
  • możliwość naprawiania pojazdów;
  • tablet pozwalający na obsługę podstaw rozgrywki i systemu zamówień;
  • paru licencjonowanych producentów, m. in. Akpil, Landini, DAF, Mitsubishi.

Na wirtualnej farmie robi się coraz tłoczniej – to fakt, który w ostatnich kilku miesiącach trudno było przeoczyć. W wyścigu o rolniczą supremację pojawia się coraz więcej konkurentów, a oficjalnie do walki staje właśnie jeden z najciekawiej zapowiadających się rywali – i to nie tylko dlatego, że mamy do czynienia z grą z Polski. Zarówno producent, jak i wydawca (czyli Techland) Pure Farming 2018 rozpościerają przed graczami imponujące wizje, mówiące wprost – to będzie najlepszy symulator farmy! Mieliśmy okazję sprawdzić, czy te ambicje mają szansę pokryć się z rzeczywistością, i przetestować możliwości rzeczonego tytułu.

Trzeba przyznać, że to, co dzieje się w gatunku rolniczych produkcji, to ostatnimi czasy prawdziwe szaleństwo. Szczerze powiedziawszy, w życiu nie spodziewałbym się, że ta z pozoru niszowa tematyka będzie w stanie pomieścić aż taką liczbę chętnych do walki o serca i portfele miłośników wirtualnego uprawiania roli, pielęgnowania sadów czy opiekowania się bydłem. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, co szykuje ekipa Giants Software w Farming Simulatorze 19, zaś parę tygodni wcześniej mogliśmy wypróbować Farmer’s Dynasty, czyli ciekawy miks symulacji prowadzenia gospodarstwa domowego i życia na wsi. A przecież mamy jeszcze bardzo efektownie wyglądające i ciekawie zapowiadające się Cattle and Crops i można z całą stanowczością powiedzieć, że to nie koniec farmerskich produkcji w roku 2018.

Wielkie i zróżnicowane mapy

Teraz do rywalizacji przystępuje zupełny debiutant – to Pure Farming 2018, próbkę możliwości którego mogliśmy ocenić raptem na kilka tygodni przed wielokrotnie zmienianą już datą wydania tej gry. W przedpremierowym demie do naszej dyspozycji oddano kilkanaście wyzwań oraz opcję rozgrywki na mapie ulokowanej w Niemczech.

To, co jako pierwsze rzuca się w oczy, to fakt, że twórcy ze studia Ice Flames postawili na sporą liczbę oraz różnorodność map. Za sprawą wspomnianych wyzwań trafiamy bowiem do bardzo różnych miejsc na całym świecie – chociażby do Japonii, amerykańskiego stanu Montana, Kolumbii czy słonecznych Włoch. Co istotne, każdy z tych regionów otrzymał mapę z wieloma charakterystycznymi elementami – w Japonii mamy typowe azjatyckie budownictwo, włoskie krajobrazy są z kolei pełne malowniczych dróg biegnących tuż nad morzem. Kolumbia natomiast wita nas palmami, majestatycznymi skałami i prześliczną, oceaniczną zatoką.

Spore zróżnicowanie terenów oznacza także okazję do uprawy regionalnych specjalności, które miłośnicy wirtualnych prac na roli z pewnością powitają z otwartymi ramionami. Na Półwyspie Apenińskim gracze otrzymają szansę zajmowania się charakterystycznymi dla tego rejonu świata winogronami oraz oliwkami, kolumbijskie pola oferują z kolei takie rośliny jak konopie czy kawowiec. Zdecydowanie najciekawiej jest jednak w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie oczywiście mamy do czynienia z rzeczoną wiśnią, ale prowadzimy również uprawę ryżu na mocno nawodnionych polach. Pojawienie się zwłaszcza tej ostatniej pozycji to spora nowość, jeśli chodzi o symulatory farmy – do opieki nad ryżowymi polami używamy dość ciekawego i niestandardowego sprzętu, zwłaszcza do sadzenia. Nie brak też innych upraw, jak ziemniaki czy zboża. Pod nasze skrzydła trafiają także zwierzęta, a wśród nich krowy i kury.

Jest co zwiedzać

To, co niewątpliwie cieszy, to fakt, iż poszczególne mapy zapełnione są różnego rodzaju punktami. Rzecz jasna dominują wśród nich pola uprawne – możemy je oczywiście kupić, by rozpocząć na nich rolniczą działalność. Mamy tu także sporo centrów handlowych czy punktów skupu, jak również stacji benzynowych oraz warsztatów, w których możemy reperować pojazdy. Niestety, należy zapomnieć o grzebaniu pod maską ciągników czy kombajnów, w stylu znanym chociażby z Car Mechanic Simulatora – wizyta u mechanika ogranicza się do kliknięcia i wyboru części, które chcemy naprawić.

Jeśli chodzi o samą mechanikę rozgrywki, to trzeba przyznać, że jest ona dość standardowa – podobnie jak w innych tego typu produkcjach, tak i tutaj oddajemy się głównie uprawie roli, zaliczając kolejne fazy wzrostu roślin, dbamy o maszyny i zwierzęta, a także inwestujemy w nowe urządzenia, pozwalające na szybszą i bardziej efektywną pracę. Na co dzień zajmujemy się więc orką, sadzeniem, nawożeniem i zbiorem, robiąc sobie przerwy na proces nawadniania i oprysku. Wszystkie te czynności wykonujemy w sposób zgodny ze sztuką rolniczą – co do tego trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości.

Wydaje się jednak, że twórcy odrobinę przesadzili ze skomplikowaniem sterowania i – co za tym idzie – czytelnością interfejsu. Podpowiedzi dotyczące klawiszy możliwych do wykorzystania są nie najlepiej zrealizowane, a domyślne sterowanie – zaproponowane przez autorów gry – nie zawsze sprawdza się podczas zabawy i warto spędzić trochę czasu, dostosowując układ klawiszy do naszych potrzeb.

Graliśmy w Farmer’s Dynasty – rolnik szuka żony
Graliśmy w Farmer’s Dynasty – rolnik szuka żony

Przed premierą

Życie na wirtualnej farmie to nie tylko ciężka harówka od świtu do zmierzchu – znajdzie się tu także czas na zawieranie znajomości, sąsiedzką pomoc i budowanie swojej reputacji. Najdobitniej pokazuje to Farmer’s Dynasty.

Graliśmy w My Summer Car – samochodowy survival dla wytrwałych
Graliśmy w My Summer Car – samochodowy survival dla wytrwałych

Przed premierą

Lato, urlop, własna bryka – My Summer Car brzmi jak lekka, wakacyjna przygoda, ale w rzeczywistości to hardkorowy symulator dla wytrwałych.

Testujemy grę Medieval Engineers - Minecraft w średniowieczu
Testujemy grę Medieval Engineers - Minecraft w średniowieczu

Przed premierą

Gry osadzone w epoce średniowiecza od lat wyglądają identycznie. Po niekończącym się zarządzaniu królestwami oraz wcielaniu się w dzielnych rycerzy pora na zmianę perspektywy – w Medieval Engineers zostajemy bowiem inżynierem.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.02.2018 16:44
-----18
-----18
38
Centurion

Może jest więcej upraw niż w Farmingu i innych rzeczy ale polskich fanów widać mają głęboko w poważaniu, niby polska firma ale nie udostępnią mapy w polskich klimatach. Słyszałem takie doniesienia, że ma wyjść polska mapa w postaci dodatku DLC i my "Polacy" mamy płacić "polskiej" firmie za "polską" mapę, a zagraniczne dostaniemy za darmo, źle potraktowali polskich graczy. Po co "Polaczkom" udostępniać cokolwiek jak i tak dadzą nam zarobić... Może jestem upierdliwy co do tej postaci ale nie oszukujmy się...

22.02.2018 17:41
manfi
odpowiedz
2 odpowiedzi
manfi
10
Chorąży

Radziłbym się trzymać od tej gry z daleka, a dlaczego możecie przeczytać np. tutaj https://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=11454

post wyedytowany przez manfi 2018-02-22 17:41:53
23.02.2018 13:53
lecho_techland
😉
1
lecho_techland
1
Junior

Cześć, jeśli masz na myśli fragment mówiący o aspektach technicznych gry, to naprawdę bardzo dużo zmieniło się w niej przez półtora roku. W dużym skrócie: większość tamtych problemów już nie istnieje, a dodatkowe rzeczy wciąż dopracowujemy m.in. na podstawie feedbacku zbieranego od społeczności. Zatem śmiało sam obejrzyj gameplay i zapraszamy na nasze forum ;)

23.02.2018 21:47
gerwant123
😉
gerwant123
21
Pretorianin

@lecho_techland
Jest szansa na jakąś klimatyczną polską lokalizację czy charakterystyczne dla polski uprawy? Miło byłoby zobaczyć też nasz PRL'owski sprzęt rolniczy w akcjii :-)

22.02.2018 18:54
Konr@d
odpowiedz
5 odpowiedzi
Konr@d
16
Would You Kindly?

Kolejna rodzima gra zawsze cieszy, ale sam nigdy nigdy nie rozumiałem idei symulatorów, lubisz orać pole? To łap motykę i won! ale jak kogoś to kręci to niech gra...

22.02.2018 19:27
Struuf
5
Struuf
7
Legionista
6.0

Sam nie spędzam wiele czasu w tego typu symulatorach ale mówienie
"lubisz orać pole? To łap motykę i won!"
Jest absurdalnie głupie. Tak samo można powiedzieć o tych co grają w fifę, lubisz piłkę, to łap za gałę i won na dwór grać, lubisz strzelanie w Battlefield? To won na strzelnice, lubisz jeździć w ETS2? To wsiadaj do swojego tira którego pewnie masz w garażu i won na trasę.

22.02.2018 20:58
Crod4312
1
Crod4312
98
Senator

A ja nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy nie rozumieją ludzi grających w symulatory. Czy to Fariming S. czy ETS czy jakieś inne. Osobiście od czasu do czasu sam lubię w takie gry popykać z tego powodu, że są po prostu proste i do takie piwka po ciężkim dniu jak znalazł. Jak ktoś ma jeszcze kierownice z pedałami to granie w takiego ETS'a to prawdziwa gratka.

23.02.2018 08:19
zanonimizowany1204223
22
Generał

Jeden z najgłupszych komentarzy na portalu jaki widziałem. I to mój imiennik. Wstyd.
Zobaczyłem twoje gry. Metro, Wolfenstein - lubisz strzelać? Paintball, strzelnice - won mi stąd. A co tam strzelnice. Skoro motyka ma zastąpić traktor czy wielki kombajn to bierz procę i do puszek kamieniami. Wypad!

23.02.2018 20:39
😐
1
crafciak31
29
Chorąży

Taniej kupić komputerowy symulator niż samemu zabrać się za to w rzeczywistości...

26.02.2018 10:51
Deathbringer1
69
Centurion

A Fife co rok nową kupujesz?

23.02.2018 00:50
1
odpowiedz
1 odpowiedź
mateonww
8
Junior

Pure Farming nie ma szans z FS. Tu nie chodzi o grafikę o dużą różnorodność upraw (chociaż urozmaica to rozgrywkę).
Ale moim zdaniem FS17 jest o tyle lepszy bo w łatwy sposób można dodać różne mody i tak właśnie dzięki modowi Cursplay można zrobić grę w menadzera farmy gdzie gracz tylko rozkazuje kto gdzie i z czym ma jechać i jakie czyności wykonywać. Wielkie pola gdzie jeździ kilkanaście pojazdów a na całej mapie może ich być kilkadziesiąt jeśli tylko gracz jest wstanie to opanować.

23.02.2018 13:51
lecho_techland
1
lecho_techland
1
Junior

Hej, w takim razie pewnie ucieszy Cię informacja, że Pure Farming 2018 będzie obsługiwał mody ;) Więcej powiemy bardzo niedługo.

23.02.2018 14:31
lecho_techland
👍
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
lecho_techland
1
Junior

@-----18 - aby rozwiać Twoją wątpliwość: wiemy, że wielu z Was bardzo chciałoby polskiej mapy w Pure Farmingu i na pewno zobaczymy, co da się w tym temacie zrobić w przyszłości. Na razie cieszymy się z tego, że mamy całkiem fajną listę "naszych" maszyn rolniczych (m.in. Metaltech, Wielton, Sipma, Akpil), którymi będzie można pracować na farmach w różnych krajach, więc to absolutnie nie jest tak, że nic polskiej produkcji w grze nie ma - a może będzie jeszcze więcej, kto wie ;)

23.02.2018 16:06
Christopher92
Christopher92
7
Legionista
post wyedytowany przez Christopher92 2018-02-23 16:22:40
23.02.2018 17:41
1
damianyk
84
Konsul

A czy będzie rozróżnienie pomiędzy opryskami i nawozami? Czy zabiegi agrotechniczne będą miały realny wpływ na wielkość zbiorów, czy moc maszyn będzie miała wpływ na obsługę narzędzi i zużycie paliwa? Przepraszam że tak może trochę obcesowo wypytuję, ale królujący na tym polu FS (hehe, na polu, rozumiecie) olewa te kwestie, a skoro jest tu ktoś z deweloperów to korzystam z okazji.

23.02.2018 21:31
CyberTron
CyberTron
91
Imperator Wersalka

Bo mapa w Japonii to najpotrzebniejsza mapa na świecie.

Żenujące. Przecież to przygotowanie gruntu pod DLC z Polską mapą jest widoczne z kosmosu.

"Zostaw to Stefek, na mapie Polski zarobi się drugie tylko po premierze gry".

23.02.2018 21:29
CyberTron
odpowiedz
CyberTron
91
Imperator Wersalka

Najbliżej nam geograficznie mapa Niemiec w DLC lub jako bonus dla naiwnych kupujących kota w worku. Tak trzymać Panowie! Na pewno zawojujecie świat.

24.02.2018 07:38
odpowiedz
mdradekk
50
Pretorianin

Dla mnie też pozostaje lekki niesmak, że polska gra nie posiada prawdziwego polskiego gospodarstwa....przecież każdy kto się z tym zetknął (rolnictwem w Polsce) wie, że to ciężka i ciekawa robota. Po cholerę mi jakąś Japonia czy Kolumbia, chce paść swoje krowy, oglądać swoje krajobrazy. Ja zostaję przy FS - zobaczymy z czym wyskoczą jesienią. Cattle and Crops póki co też daje ciała - wczesna wersja wygląda tragicznie, premiera się wydłuża coraz bardziej - ale to typowe dla "crowdfundowanych" tytułów - kasiora u twórców się zgadza, reszta może poczekać:)

10.03.2018 19:34
manfi
odpowiedz
1 odpowiedź
manfi
10
Chorąży
Wideo

Próbować zaorać może ale GIANTS wypuścił pierwszego screena z Alphy ;) https://www.youtube.com/watch?v=H71YxhqgrFU

11.03.2018 11:30
Gholume
22
Pretorianin

*rendera

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze