Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Warcraft: Armies of Azeroth Przed premierą

Przed premierą 18 lutego 2016, 13:18

autor: Adam Zechenter

Redaktor. Historyk. Miłośnik strategii, gier sieciowych i dobrej literatury.

Testujemy grę WarCraft: Armies of Azeroth - mod, który wskrzesza legendę

Po kilkunastu latach wraca do nas WarCraft III. Dzięki pracy moderów z grupy WCR_Team już dzisiaj możemy zagrać w odświeżoną wersję tego przedstawiciela kultowej klasyki. A to dopiero początek...

Zapowiadana premiera gry: grudzień 2020.

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

WARCRAFT: ARMIES OF AZEROTH W SKRÓCIE
  1. darmowa modyfikacja na bazie silnika StarCrafta II;
  2. na razie jedna mapa oraz dwie rasy;
  3. w założeniu odświeżenie całego WarCrafta III;
  4. twórcy dbają, aby każdy detal był niczym z „oryginału”;
  5. w najbliższej przyszłości autorzy wystartują z akcją na Kickstarterze.

Bezwzględni orkowie, potężni bohaterowie i ochrypły okrzyk „Za Hordę!” – takie obrazy zostawiły w pamięci graczy klasyczne RTS-y Blizzarda. Zanim bowiem świat WarCrafta zmienił się w kasowe MMO, toczyliśmy w tym uniwersum starcia strategiczne: stawialiśmy budynki, rekrutowaliśmy wojaków i nękaliśmy wraże bazy podjazdami. Zamierzchłe to czasy, bowiem ostatnia tego typu gra „Zamieci” w klimatach fantasty ukazała się – bagatela! – trzynaście lat temu. W międzyczasie barwny i krwisty świat WarCrafta rozwijał się i doznawał kolejnych katastrof, z których ratowali go prawdziwi herosi. Z fabularnych filmików Blizzarda wylewała się widowiskowość o skali wręcz gigantycznej, zwieńczeniem czego będzie pełnometrażowy WarCraft, który zadebiutuje 10 czerwca. Smutni i opuszczeni siedzą w kącie więc wyłącznie starzy wyjadacze, pamiętający zamierzchłe czasy kultowych RTS-ów. To właśnie do nich skierowany jest darmowy mod odtwarzający na silniku StarCrafta II klasycznego WarCrafta III. Pochylmy więc czoła i z należytym szacunkiem przywitajmy Armies of Azeroth. Bo niczym w tym niezapomnianym uniwersum – to, co było, teleportowało się we współczesne czasy i znowu jest!

Testujemy grę WarCraft: Armies of Azeroth - mod, który wskrzesza legendę - ilustracja #1
Nowy/stary WarCraft.

JAK ZAGRAĆ W WARCRAFT: ARMIES OF AZEROTH?

Przede wszystkim nie trzeba niczego kupować, mod dostępny jest bowiem zupełnie za darmo, a to dzięki polityce Blizzarda, zezwalającego na odpalanie gierek i modyfikacji tworzonych do StarCrafta II bez konieczności nabywania gry.

  1. Ściągnij aplikację Battle.net ze strony Blizzarda, załóż konto bądź zaloguj się na istniejącym koncie.
  2. Ściągnij grę StarCraft II.
  3. Uruchom i wejdź w „Salon gier” dostępny w górnym menu.
  4. W przeglądarce wyszukaj frazy „waa” i kliknij w „WWA Turtle Rock”.
  5. Wybierając przycisk „Graj”, dołączysz do cudzej gry. Możesz też kliknąć „Stwórz grę”, samemu ustalając jej podstawowe parametry.

Moda na dobrego moda

WarCraft to marka kultowa – wielu z nas rozpoczynało swoją przygodę ze strategiami, a nawet z grami w ogóle od którejś odsłony tej serii, a że te ukazywały się przez dziewięć lat, zaliczyło je naprawdę sporo graczy. Najbardziej innowacyjna okazała się trzecia część „Rzemiosła wojennego”, a jej dziedzictwo jest nie do przecenienia – to m.in. dzięki modyfikacji ochrzczonej Defense of the Ancients miliony zagrywają się dzisiaj w League of Legends, Dotę czy inne Heroes of the Storm. Za sukcesem serii stoi też wiarygodny świat, bohaterowie z krwi i kości oraz dopracowane mechanizmy rozgrywki. Dzisiaj, dzięki pracy fanów i możliwościom, jakie Blizzard zaoferował twórcom modyfikacji, dostajemy wczesną wersję odświeżonego WarCrafta IIIArmies of Azeroth to po prostu wehikuł czasu do roku 2003.

Iron Harvest to świat spisków i... mechów – co wiemy o grze?
Iron Harvest to świat spisków i... mechów – co wiemy o grze?

Przed premierą

Artysta Jakub Różalski od niemal dwóch lat nosił się z zamiarem przeniesienia swojego uniwersum 1920+ do świata gier wideo. Teraz jego projekt, tworzony przy udziale studia KING Art Games, zaczyna nabierać coraz ciekawszych kształtów.

Total War: Troy – w tym roku wakacje spędzę w Grecji
Total War: Troy – w tym roku wakacje spędzę w Grecji

Przed premierą

Seria Total War nie zwalnia tempa. Trochę ponad rok po Trzech królestwach na rynku zadebiutuje Saga Troy. To teoretycznie mniejsza produkcja, jednak kilka godzin z nią spędzonych pokazało mi, że i tak będzie się z nią dało spędzić dziesiątki godzin.

Crusader Kings 3 to gra, w której kot zabił moją żonę – a ja byłem zachwycony
Crusader Kings 3 to gra, w której kot zabił moją żonę – a ja byłem zachwycony

Przed premierą

Spędziłem 10 godzin z najnowszym Crusader Kings, mającym trafić do osób, dla których „dwójka” nie była dość przystępna. Czy jest łatwiej? To trudne pytanie.