Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 21 marca 2015, 15:00

autor: Luc

Testujemy grę Skyforge – sieciowe RPG z boskim potencjałem

Choć w MMORPG widzieliśmy niemal wszystko, wciąż pojawiają się gry, które potrafią zaskoczyć tematyką. Skyforge, tworzone przez Allods Team, pozwoli na bycie bogiem, choć to nie jedyne, co ów tytuł ma do zaoferowania.

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Pięknie, choć uszy bolą

Na rozwiązania z zakresu mechaniki rozgrywki można trochę ponarzekać, ale jedno twórcom z pewnością wyszło – jest to oprawa graficzna. Każda lokacja wygląda naprawdę fantastycznie i klimatycznie, tekstury, którymi się posłużono, momentami zapierają dech w piersiach, a oprócz tego grę całkiem nieźle zoptymalizowano. Przy maksymalnych detalach wszystko działało płynnie w stałych 50–60 klatkach na sekundę, co nieczęsto spotyka się w grach sieciowych – zwłaszcza tych darmowych. Podczas zwiedzania świata chwilami wręcz zapominałem o absurdalnych modelach postaci, które – pomijając ich przesadną formę – także wykonano wzorowo. Z oczywistych względów żadne masowe RPG nie może stawiać na grafikę rodem z Crysisa, ale to, co zaserwowano w Skyforge, prezentuje się nader satysfakcjonująco Jednocześnie widać, że gra wciąż jest w fazie beta – zdarza się, że jakiś model nie wczyta się poprawnie lub na niebie zaczną wyskakiwać dziwne glicze.

Testujemy grę Skyforge – sieciowe RPG z boskim potencjałem - ilustracja #1
Przeciwnikom krew wręcz zamarza w żyłach na nasz widok.

Równie dobrze nie sposób się jednak wypowiedzieć o dźwiękach, jakie towarzyszą graczowi w trakcie zabawy. Istnieje minimalna szansa, że nagrane głosy to jedynie zastępstwo, ale jeżeli znajdą się one także w finalnej wersji gry, będzie to prawdopodobnie jeden z najsłabszych elementów Skyforge. Pomijając to, o czym już wspominałem – czyli słabo napisane dialogi – wypowiadane kwestie brzmią źle także za sprawą aktorów, którzy wcielali się w poszczególne postacie. Ciągłe skrzeczenie i nadmierna teatralność sprawiały, że nie słuchało się ich przyjemnie.

Luc | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 49% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Biomutant to RPG, który zachwyca swoim dziwnym światem
Biomutant to RPG, który zachwyca swoim dziwnym światem

Przed premierą

Biomutant długo kazał czekać na swoją premierę, ale dzięki temu zaoferuje o wiele większe i bardziej złożone doświadczenie. A jego wizytówką będzie zapewne przedziwne, mocno „zakręcone”, mieszające wiele różnych stylów i wpływów uniwersum.

Mass Effect: Legendary Edition - lepszej okazji do zagrania nie będzie!
Mass Effect: Legendary Edition - lepszej okazji do zagrania nie będzie!

Przed premierą

Mass Effect i historia Sheparda jest dla dzisiejszych graczy wspomnieniem czasów świetności Bioware. Widziałem fragmenty remastera, rozmawiałem z twórcami i oto czym chcą przekonać graczy do ponownego stawienia czoła Żniwiarzom.

Jestem zachwycony Diablo 2 Resurrected, ale nie wiem, dla kogo jest ta gra
Jestem zachwycony Diablo 2 Resurrected, ale nie wiem, dla kogo jest ta gra

Przed premierą

Zanim zagramy w Diablo 4, powróci stary król gatunku, Diablo 2 Resurrected. Problem ze wskrzeszaniem choćby najlepszego monarchy jest taki, że władca może i rządził świetnie, ale państwo się od tego czasu zmieniło. I my też.