Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Deadpool: The Video Game Recenzja gry

Recenzja gry 3 lipca 2013, 15:00

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Recenzja gry Deadpool - parodia komiksów Marvela i gier wideo

Deadpool nie porywa mechanizmami rozgrywki, potrafi też zdenerwować licznymi błędami i niedoróbkami. Jednocześnie zachwyca humorem, scenariuszem i sposobem, w jaki nabija się ze schematów rządzących różnymi gatunkami gier.

Recenzja powstała na bazie wersji PC. Dotyczy również wersji PS4, X360, PS3

PLUSY:
  1. scenariusz;
  2. poczucie humoru;
  3. liczne urozmaicenia trybu fabularnego.
MINUSY:
  1. sterowanie na myszce i klawiaturze;
  2. system walki szybko nudzi;
  3. krótki czas potrzebny na ukończenie gry;
  4. niedopracowana praca kamery i okazyjne blokowanie się bohatera.

Wbrew pozorom pyskaty najemnik Deadpool jest postacią, którą trudno dobrze pisać scenarzystom. Większość jego występów w komiksach zamiast bawić irytuje, jego filmowy debiut w X-Men Geneza: Wolverine również ciężko zaliczyć do udanych. Kiedy jednak trafia w ręce kogoś, kto ma odpowiednie wyczucie, staje się jednym z najzabawniejszych i najciekawszych popkulturowych antybohaterów. Twórcy z High Moon Studios udowodnili, że takowe wyczucie posiadają. Szkoda tylko, że pełen gagów i nabijania się z gier komputerowych scenariusz nie jest w stanie ukryć tego, że jako gra Deadpool okazuje się zwyczajnie słaby.

Czwarta ściana jest dla frajerów

Recenzja gry Deadpool - parodia komiksów Marvela z superbohaterami - ilustracja #2

Ponieważ główny bohater, zwłaszcza w naszym kraju, ustępuje popularnością najbardziej rozpoznawalnym postaciom z uniwersum Marvela, na początek kilka słów o tym, kim on właściwie jest. Wade Wilson to doskonale wyszkolony najemnik, który miał (nie)przyjemność stać się ofiarą programu Weapon X – tego samego, który swego czasu znęcał się nad Wolverine’em. Eksperymenty te dały Wade’owi zdolności regeneracyjne, jednocześnie jednak dramatycznie przyspieszyły rozwój raka, na którego chorował, sprawiając, że całe jego ciało pokryły blizny i obumarłe komórki. Doprowadziły też do zaburzeń umysłowych, czyniąc z Deadpoola osobę niebezpieczną, nieprzewidywalną i – przede wszystkim – zabawną. Wade dużo gada, rzuca żartami na poziomie podstawówki, niczego nie traktuje poważnie, codziennie odwiedza 4chana i non stop burzy czwartą ścianę, nawiązując kontakt z czytelnikami czy w tym przypadku z graczami.

Zabawa rozpoczyna się w brudnym mieszkaniu bezczelnego najemnika, gdzie ten, negocjując przy użyciu bomby, przekonuje High Moon Studios, by zrobiło o nim grę. Otrzymany scenariusz nie zawiera obrazków i ma za dużo słów, Deadpool dokonuje więc dość licznych modyfikacji i wyrusza, by ocalić świat. Prawdopodobnie, bo całego skryptu nie przeczytał, a gdy ktoś próbuje mu wytłumaczyć, o co w tym wszystkim właściwie chodzi, niespecjalnie ma ochotę słuchać. Ważne, że jest dużo wybuchów, biustów i zabijania. Nawet za dużo, stąd bywa, że budżet na produkcję zostaje przekroczony i w ramach oszczędzania otoczenie robi się ośmiobitowe. Brzmi nietypowo? Poczekajcie, aż zostaniecie wyzwani od nerdów za zastanawianie się, dlaczego Rogue lata, mimo że w komiksach nie potrafi tego od dawna, albo przeprawicie się przez kanał ściekowy, skacząc po dymkach myślowych. Pomysłów twórcom nie zabrakło i przez całą rozgrywkę raczeni jesteśmy prostackimi żartami, akcjami przywodzącymi na myśl najbardziej zwariowane misje z Saints Row: The Third oraz nietypowymi przerywnikami zmieniającymi konwencję gry.

Uzbrojenie Deadpoola rozwijamy wraz z postępami w kampanii. - 2013-07-03
Uzbrojenie Deadpoola rozwijamy wraz z postępami w kampanii.

Co mnie zaskoczyło – przy całym tym niepoważnym podejściu Deadpool jest absolutnie wierny swoim korzeniom. Nie ograniczono się do kilku występów gościnnych najbardziej znanych superbohaterów Marvela, zamiast tego osadzając fabułę w komiksowym uniwersum i zapełniając ją nawiązaniami do wydarzeń z historii obrazkowych. Stąd istotną rolę w opowieści odgrywa Cable, z którym swego czasu Wade dzielił kilkudziesięcionumerową serię, pojawia się też Śmierć, w której nasz bohater jest zakochany, odkąd przywróciła go do życia, ale z którą z powodu swojej nieśmiertelności nie może być. Wśród przeciwników spotykamy głównie czwartoligowych złoczyńców służących Sinisterowi, co zresztą Deadpool bardzo chętnie im wypomina, ale gdy już pojawia się X-Men, to oprócz Wolverine’a i Rogue w skład drużyny wchodzą też mniej znane Domino i Psylocke. Każdemu debiutowi komiksowej postaci towarzyszy krótka notka biograficzna ze zwięzłą charakterystyką, równie humorystyczną jak cała reszta scenariusza. Nie ma tu łopatologicznego tłumaczenia, kto jest kim, autorzy wyszli raczej z założenia, że gracze to wiedzą i zrozumieją dowcip, a jak nie... Cóż, ich problem. O dziwo, to się sprawdza, sam zostałem zmobilizowany do doczytania w sieci o platonicznym związku Śmierci i Deadpoola.

Humorystyczne podejście nie przeszkadza grze w byciu produkcją krwawą i brutalną. - 2013-07-03
Humorystyczne podejście nie przeszkadza grze w byciu produkcją krwawą i brutalną.

Zrobimy Maxa Payne’a skrzyżowanego z God of War, tylko lepszego. Na pewno się uda.

Scenariusz i historia to jedno, ale w grę przede wszystkim się gra. Nowa produkcja High Moon Studios to przez większość czasu hybryda trzecioosobowej strzelanki i slashera. Deadpool biegle włada zarówno bronią białą, jak i palną, płynnie przechodzi od korzystania z jednego typu oręża do drugiego, a w razie niebezpieczeństwa dysponuje też przenośnym urządzeniem teleportującym, którego kilkumetrowy zasięg pozwala na wydostanie się z opresji. Jest też jednym z nielicznych bohaterów gier komputerowych, w przypadku których samoczynna regeneracja zdrowia ma jakiś sens z fabularnego punktu widzenia. I wszystko byłoby super, gdyby nie szereg pomniejszych wad, pojedynczo mało istotnych, ale z powodu ich nagromadzenia psujących przyjemność z zabawy.

Problem pierwszy to sterowanie. Rozumiem, że konsole to priorytet, że dopasowanie poruszania się postaci do myszy i klawiatury bywa problematyczne, ale można było pokusić się przynajmniej o sensowne rozłożenie domyślnego ustawienia klawiszy. Przemieszczanie się za pomocą W, S, A, D, ataki bronią białą przy użyciu Q i E, strzelanie i obsługa kamery myszą – to wszystko jeszcze jest w porządku. Kontekstowy przycisk akcji pod U już trochę dezorientuje, ale nie używa się go w trakcie walki, więc można to przeżyć. Jednak teleportacja, jedna z najbardziej przydatnych umiejętności, przypisana do B jest tak nieintuicyjna jak to tylko możliwe. Podobnie jak fakt, że ten sam klawisz służy do kontrowania wrogich ataków. Kiedy chcemy uciec spod ostrzału, a zamiast tego nasz wyszczekany bohater zaczyna wykonywać efektowną animację kontry, konsekwencje bywają przykre. Jeszcze gorzej działa autocelowanie, którego mogłoby w grze nie być wcale, gdyby nie to, że bywa mniejszym złem od wyjątkowo nieprecyzyjnego celowania ręcznego. W czym problem? Ano w tym, że aby celownik zablokował się na wrogu, należy wcisnąć odpowiedni klawisz i... puścić mysz, gdyż najmniejszy nią ruch sprawia, że wracamy do trybu celowania ręcznego. Jednym słowem – bez pada lepiej nie podchodzić. Litanię problemów ze sterowaniem zamyka kiepska praca kamery oraz okazyjne blokowanie się bohatera w różnych miejscach.

Zabawa konwencją urozmaica dość monotonną rozgrywkę. - 2013-07-03
Zabawa konwencją urozmaica dość monotonną rozgrywkę.
Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku
Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku

Recenzja gry

Zgodnie z obietnicą, Playerunknown’s Battlegrounds wyszło z fazy wczesnego dostępu jako niewątpliwie bardziej dopracowany i lepszy produkt niż parę miesięcy temu. Nie oznacza to jednak, że to już ukończona i bogata w zawartość gra.

Recenzja dodatku Curse of Osiris do Destiny 2 – klątwa powtarzalności
Recenzja dodatku Curse of Osiris do Destiny 2 – klątwa powtarzalności

Recenzja gry

Klątwa Ozyrysa to przykład, jak nie należy robić dodatków do gier. Wszechobecny recykling, niewykorzystany potencjał i bardzo mało nowości – trudno znaleźć jasne strony pierwszego dodatku do Destiny 2.

Recenzja gry Star Wars: Battlefront II – blasterem w stopę
Recenzja gry Star Wars: Battlefront II – blasterem w stopę

Recenzja gry

Star Wars: Battlefront II miał naprawić słabości „jedynki” z dzielącą społeczność przepustką sezonową na czele. Niestety, frajdę ze strzelania psuje miałka kampania dla jednego gracza i żerujący na portfelach graczy system mikropłatności.

Komentarze Czytelników (66)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.07.2013 12:22
😊
odpowiedz
Ogame_fan
88
Senator

le'maadr - chciałbyś być takim nieudacznikiem :)

Soplic - piszesz totalne bzdury, a Twoje porównania nie mają nawet odrobiny sensu - mam rozumieć że idąc Twoim tokiem rozumowania, w Ameryce nie można wyjść na spacer z psem bo tam każdy policjant zabija psy ;>
Rusz głową a później pisz.

Skoro tępienie złodziei i sprzeciwianie się okradaniu twórców, tak Cię boli to nie mam pytań.

06.07.2013 12:42
odpowiedz
le'maadr
35
tak bardzo zajebisty

kim ty w ogóle kurwa jesteś żeby mówić komuś co mu wolno, a co nie? adwokat się znalazł, biednych i uciśnionych korporacji.

pouczać to sobie możesz koleszków jeśli w ogóle jakichś masz, bo z twoim charakterem może być ciężko.

pilnuj siebie i siedź cicho,

06.07.2013 12:51
😁
1
odpowiedz
Ogame_fan
88
Senator

kim ty w ogóle kurwa jesteś żeby mówić komuś co mu wolno, a co nie?

Kimś kto nie ma zamiaru tolerować złodziejstwa.

adwokat się znalazł, biednych i uciśnionych korporacji.

Adwokat się znalazł, biednych i uciśnionych piratów i złodziei.

pouczać to sobie możesz koleszków jeśli w ogóle jakichś masz, bo z twoim charakterem może być ciężko.

Tak jak Ty sobie możesz jak już wrócisz po wakacjach do szkoły, a o moim charakterze - pseudo psychologu - nic nie wiesz o moim charakterze.

pilnuj siebie i siedź cicho,

Nie rozśmieszaj mnie dzieciak, na końcu zdania nie stawia się przecinków, tylko kropki, a zdanie zaczyna się z dużej litery.

<----

Mam nadzieję, że w tym roku, nie zdałeś do następnej klasy.

I nie mam zamiaru siedzieć cicho, złodziejstwa nie toleruje - po historii Twoich postów, widzę, że jesteś zakompleksionym, niewykształconym biedakiem, którego na nic nie stać, dlatego ubóstwia piractwo i nienawidzi bogatych korporacji oraz zachodu. Śmieszny jesteś :)

06.07.2013 13:00
odpowiedz
le'maadr
35
tak bardzo zajebisty

Kimś kto nie ma zamiaru tolerować złodziejstwa.

to idź cwaniaku patroluj ulice i walcz ze złodziejstwem

Adwokat się znalazł, biednych i uciśnionych piratów i złodziei.

nie, mam wyjebane, po prostu irytuje mnie gdy widzę takiego pajaca jak ty, którego życiowym celem jest walka z wiatrakami

Tak jak Ty sobie możesz jak już wrócisz po wakacjach do szkoły, a o moim charakterze - pseudo psychologu - nic nie wiesz o moim charakterze.

wystarczy mi widzieć to co piszesz na forach, wykradanie danych innego użytkownika żeby go straszyć, bo zrobił coś co w żadnym stopniu ci nie zaszkodziło? jesteś żenujący

Nie rozśmieszaj mnie dzieciak, na końcu zdania nie stawia się przecinków, tylko kropki, a zdanie zaczyna się z dużej litery.

no coś ty? i próbowałeś być teraz mądry, pisząc coś co jest oczywistością dla dzieci z podstawówki? oceniaj dalej czyjś wiek po tym jak pisze posty na troll koncie

,

I nie mam zamiaru siedzieć cicho, złodziejstwa nie toleruje - po historii Twoich postów, widzę, że jesteś zakompleksionym, niewykształconym biedakiem, którego na nic nie stać, dlatego ubóstwia piractwo i nienawidzi bogatych korporacji oraz zachodu. Śmieszny jesteś :)

a jednak straciłeś czas by te moje posty przeczytać, 1:0 dla mnie

06.07.2013 13:00
😱
odpowiedz
kęsik
74
Legend

Kimś kto nie ma zamiaru tolerować złodziejstwa.

To jeszcze nie przyjąłeś do wiadomości, że piractwo to nie kradzież? Idź lepiej pod Biedronkę czy Tesco i wypatruj kogoś kto zawinie batona.

06.07.2013 13:06
😊
odpowiedz
wysiak
95
tafata tofka

To jeszcze nie przyjąłeś do wiadomości, że piractwo to nie kradzież?

Wedlug ciebie nie, wedlug prawa tak.

Zdradzisz skad wziales ten "cytat", czy nie mozemy jednak na to liczyc?

06.07.2013 13:11
👍
odpowiedz
kęsik
74
Legend

Wedlug ciebie nie, wedlug prawa tak.

Ciekawe według którego prawa, bo na pewno nie naszego.

Zdradzisz skad wziales ten "cytat", czy nie mozemy jednak na to liczyc?

Z ustawy o prawach autorskich oczywiście.

Przez takich jak kęsik Polacy są postrzegani na świecie jako złodzieje, nie dość że kradnie złodziej to jeszcze się tym chwali idiota :-/

Jak już pisałem wielokrotnie to nie jestem złodziejem, bo przecież nic nie ukradłem. I nie chwalę się tym jakbyś nie zauważył.

Acha. A podasz zrodlo z laski swojej?

Bo sam sobie nie możesz znaleźć?

06.07.2013 13:12
👎
odpowiedz
Piotr44
138
Generał

Przez takich jak kęsik Polacy są postrzegani na świecie jako złodzieje, nie dość że kradnie złodziej to jeszcze się tym chwali idiota :-/

06.07.2013 13:14
😁
odpowiedz
wysiak
95
tafata tofka

Z ustawy o prawach autorskich oczywiście.
Acha. A podasz zrodlo z laski swojej?

Bo sam sobie nie możesz znaleźć?
No wlasnie nie moge, bo nic takiego tam nie ma.

Jak już pisałem wielokrotnie to nie jestem złodziejem, bo przecież nic nie ukradłem.
Jak juz napisalem - tobie sie tak wydaje, prawo uwaza inaczej.

06.07.2013 13:30
odpowiedz
nagytow
146
Firestarter

^ Jest zaraz kolo tekstu o koniecznosci skasowania pobranych plikow po 24 godzinach.

06.07.2013 14:13
odpowiedz
Endex
62
Generał

Ogame_fan - tak tylko napiszę, że to co Soplic napisał to raczej prawda.
Ty masz jakąś paranoję.
Gardzisz złodziejstwem? Na tym forum dziennie pisze masa piratów, na placu widać dziennie masę złodziejów, a Ty biegasz za kęsikiem od wątku do wątku tylko by mu wbijać.
Jak napisał, to podchodzi pod nękanie. Wiesz co jest gorsze?
Ogarnij się, bo tam gdzie się pojawiacie z kesikiem to się tylko syf robi.
No i nie wypominaj komuś złodziejstwa, skoro nie jesteś czysty. Nikt nie jest, wiec nie zgrywaj świętego.
Przez każdy wpis się tylko ośmieszasz i raczej dajesz czytającym do zrozumienia, że nie jesteś tak stary jakiego udajesz. Nie zdziwiłbym się jakbyś był kimś z otoczenia kęsika.
Piszesz by się ludzie nie ośmieszali, a na razie jedynymi co się ośmieszają jesteście Ty i kesik.

kęsik - jesteś idiotą? Nie ma w prawie autorskim wpisu, który pozwala pobierać oprogramowanie na własny użytek. To tylko wymysły warezów jak ktoś już napisał, taki sam wymysł jak usuwanie pliku po 24 godzinach od pobrania.
W dodatku Twoje pisanie na temat tego, że nie jesteś złodziejem jest równie żałosne co zachowanie Ogame_fana.

06.07.2013 14:25
1
odpowiedz
Ogame_fan
88
Senator

Endex - na jakiej podstawie, zarzucasz mi że jestem złodziejem ?

Rodzice mnie nauczyli szacunku do pieniądza oraz uczciwości. Nigdy nic nie ukradłem i nie ukradnę.

Dlaczego nie latam za innymi piratami ? Dlatego że oni się z tym nie kryją, dlatego że oni dobrze wiedzą co robią. Kęsik natomiast zgrywa świętego, sam sobie wmawia że jest uczciwy, uważa się za pro-pc-towego gracza i lansuje się na nie wiadomo jaką gwiazdę forum.

Rzeczywistość jest inna, jest złodziejem, idiotą (skoro sam nie rozumie prawa i wmawia sobie nieprawdę), oraz hipokrytą (skoro piszę że pomaga rynkowi PCtowemu a później leci na exsite ściągać co popadnie).
Skoro on lata do każdego wątku i chwali się jakim to specem PC-towym nie jest, a chwilę później leci na exsite żeby pobierać piraty.
Ty masz jakąś paranoję.

Radzę przeczytać pojęcie co oznacza paranoja. Żeby nie nadwyrężać Twoich i tak już przegrzanych zwojów - urojenia+zwidy+omamy=paranoja. Wszystko co pisze jest prawdą, więc musisz znaleźć inne, skomplikowane (dla Ciebie) medyczne pojęcie, żeby mnie obrazić.

Poza tym, nie tylko ja 'latam' za kęsikiem, ale tylko ja potrafiłem udowodnić że to złodziej. Wejdź w inne wątki w których udziela się kęsik i poszukaj.

Nie zdziwiłbym się jakbyś był kimś z otoczenia kęsika.

Broń Boże - od parunastu lat mieszkam za granicą, pewnie wyprowadziłem się zanim kęsik zaczął mówić.

Przez każdy wpis się tylko ośmieszasz

Dobre, skoro ja się ośmieszam to nie wiem co Ty robisz ?

Skoro tak Cię boli to wszystko to po co wchodzisz, piszesz bzdury i starasz się wtrącić swoją - trzecia - nikomu nie potrzebną rację ?

06.07.2013 15:12
odpowiedz
Endex
62
Generał

Ogame_fan - Skoro tak Cię boli to wszystko to po co wchodzisz, piszesz bzdury i starasz się wtrącić swoją - trzecia - nikomu nie potrzebną rację ?
Skoro tak Cie boli złodziejstwo Kęsika, to po co biegasz za nim po całym forum i ciągle go obrażasz?
Po co właśnie Ty piszesz ciągle bzdury?
Ponoć jesteś dorosłym człowiekiem, skąd bierzesz czas by nękać dziecko?
O niepotrzebna racji, to najczęściej piszą osoby które cierpią na brak argumentu przeciwko słowu innej osoby.
Zadam Ci pytanie, on kradnie, Ty nękasz. Co jest gorsze?

Dobre, skoro ja się ośmieszam to nie wiem co Ty robisz ?
Ja? Wytykam Ci nękanie kęsika, bo to właśnie robisz, a Ty się ośmieszasz, biegając za dzieckiem od wątku do wątku.

Radzę przeczytać pojęcie co oznacza paranoja. Żeby nie nadwyrężać Twoich i tak już przegrzanych zwojów - urojenia+zwidy+omamy=paranoja. Wszystko co pisze jest prawdą, więc musisz znaleźć inne, skomplikowane (dla Ciebie) medyczne pojęcie, żeby mnie obrazić.
Po pierwsze standardowa jak na Ciebie wycieczka osobista.
Po drugie, nie zrozumiałeś dlaczego użyłem tego słowa, ale ja Ci wyjaśniać nie będę o co chodzi, sam do tego dojdź.
Po trzecie, ja Cie nie mam zamiaru obrażać. Nie jestem Tobą, żeby patrzeć na każdego rozmówcę z góry.

Dlaczego nie latam za innymi piratami ? Dlatego że oni się z tym nie kryją, dlatego że oni dobrze wiedzą co robią. Kęsik natomiast zgrywa świętego, sam sobie wmawia że jest uczciwy, uważa się za pro-pc-towego gracza i lansuje się na nie wiadomo jaką gwiazdę forum.
No nie wiem. Powchodź na wątki o grach. Na tej stronce jest masę wpisów ludzi którzy już przeszli daną grę na dzień przed premierą, wiec jako tako, przyznają się do tego, ze właśnie przeszli pirata, skoro oryginał jest jeszcze niedostępny, ale Ty widzisz tylko kęsika.

Rodzice mnie nauczyli szacunku do pieniądza oraz uczciwości. Nigdy nic nie ukradłem i nie ukradnę.
Ale widocznie nie nauczyli, że nie wolno nękać innych...

No cóż, jak dla mnie to koniec rozmowy, nie chce mi się prowadzić jałowej dyskusji.
Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż gadać z trollem internetowym.

06.07.2013 15:49
📄
odpowiedz
kęsik
74
Legend

Endex ma oczywiście rację. Na tym forum jest milion piratów, ale Ogame_fan ma pretensje tylko do mnie. Jakbym nigdy w życiu nie kupił oryginała i nie miał swojej kolekcji pudełek z grami. Nieważne w jakim wątku, nie ważne co napiszę to on zawsze ma coś do dodania, i przeważnie nie jest to nic związanego z tematem. Każda okazja jest dobra, żeby się przypieprzyć do mnie. Normalny człowiek by napisał to raz i se odpuścił, a nie ciągnął tego w nieskończoność. Czy ja poluję na twoje posty i do każdego z nich się przypieprzam byleby tylko ci dopiec? Nie. Więc ogarnij poślady i daj se siana, bo to ani nie jest śmieszne, ani mądre, ani interesujące. Ani dla mnie, ani dla innych userów tego forum. Możliwe, że ty czerpiesz z tego radość. Nie wiem ale jeżeli tak to coś niedobrze z tobą. Rodzice nauczyli cię niby szacunku do pieniądza, ale na nauczenie szacunku do drugiej osoby i trochę kultury to już nie starczyło czasu? Taki dorosły, taki nieskazitelny a prowadzi wycieczki słowne jak 15 latek.

07.07.2013 12:35
👍
odpowiedz
Rimon
17
Pretorianin

"miłośnikom zwariowanych klimatów w stylu Saints Row: The Third".... czyli coś dla mnie :P

07.07.2013 13:32
odpowiedz
adam11$13
56
Pokémaniac

Ogame_fan - niekażdy jest na tyle bogaty żeby mieć jak ty 15 konsol w domu i na każdą 20 oryginalnych gier ,którymi się chwaliłeś w wątku o kolekcjach gier.

Sam czasami piracę np. muzykę ,ponieważ nie chcę płacić za każdą płytę ,która spodoba mi się tylko w połowie.

Z grami jest trochę inaczej. Jeżeli już coś ściągnę to tylko po to by sprawdzić jak działa.

07.07.2013 13:35
odpowiedz
alpha_lyr
7
Senator

Kęsik - nie rozśmieszaj mnie złodzieju, tak - tej gry też nie kupiłeś. Wystarczy zerknąć na Twoją zażyłą miłość do exsite.

http ://www.exsite.pl/index.php?do=lastcomments&userid=498037

Dobra robota kęsik, widzę że poleciałeś od razu po Mortala na którego tak czekałeś z utęsknieniem by kupić na steamie :)

07.07.2013 13:41
😁
odpowiedz
Child of Pain
114
Senator

O ten dozwolony uzytek co kesik wspomina o ile jest cos takiego, to nie dotyczy to tylko wsrod rodziny i znajomych? Wiec dla zlodziejskiego scierwa kesika caly internet to znajomi?

[52]
Poniewaz jak cos ja CHCE to MUSZE MIEC OD RAZU NAJLEPIEJ ZA DARMO, postawa dziecinna bardzo. Ja ja i sciagam zeby sprawdzic jak dziala i kasuje po 24 godzinach.

07.07.2013 14:02
odpowiedz
adam11$13
56
Pokémaniac

Poniewaz jak cos ja CHCE to MUSZE MIEC OD RAZU NAJLEPIEJ ZA DARMO

Zmartwię cię ,ale ja nie ukazuje takiej postawy. To co chcę poprostu kupuję i nie kradnę ,ponieważ szanuję pracę innych.

07.07.2013 14:09
odpowiedz
Child of Pain
114
Senator

[55]
Jakos to sie nie zgadza z tym co napisales wczesniej.

07.07.2013 14:11
😊
odpowiedz
wysiak
95
tafata tofka

Child of Pain --> To, co kesik sobie wymyslil, w ogole nie istnieje, ten jego 'cytat' brzmi w rzeczywistosci tak:

Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.
http://www.prawoautorskie.pl/oddzial-3-dozwolony-uzytek-chronionych-utworow?print=1

i dotyczy to np muzyki, ale na pewno nie oprogramowania, ktorego nawet sciaganie, nie tylko rozpowszechnianie, jest nielegalne. No i oczywiscie, kolejny punkt definiuje uzytek osobisty jako "krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego", na pewno nie dotyczy to przypadkowych ludkow z internetu.

Ponadto
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dozwolony_u%C5%BCytek
Z zasad dozwolonego użytku osobistego są całkowicie wyłączone wszelkie programy komputerowe, co oznacza, że kopii programów nie wolno wypożyczać czy odstępować nawet znajomym, chyba że licencja jego użycia na to wyraźnie zezwala[2]
http://prawnik.net.pl/content/view/100/90/

07.07.2013 14:18
odpowiedz
adam11$13
56
Pokémaniac

Child of Pain - zdziwiłbyś się ,ale więkrzość albumów ,które wcześniej spiraciłem kupiłem później za własne pieniądze :)

Jeżeli natomiast płyta jest słaba lub bardzo droga odpuszczam ją sobie.

Tak naprawdę gadanina ,że ''piracąc muzykę okradamy artyste'' jest bez sensu ,ponieważ nawet przy kupnie oryginalnej płyty tylko niewielki procencik z zysku ląduje do autora.

07.07.2013 14:23
odpowiedz
Child of Pain
114
Senator

[58]
Ale to to ma do rzeczy? Usprawiedliwiasz sie tyle. No ale to jak z Mass Effectem, Codem, stekaja, narzekaja a nadal masy kupuja albo piraca . A ja mam slonia w pokoju, zdziwilbys sie.

07.07.2013 15:34
odpowiedz
swoonzi
48
Pretorianin

Wszedłem by przeczytać komentarze do recenzji to jakiś spam gówniarzy...Jak ktoś narzeka na piractwo i nęka tych co ściągają gry, to niech spojrzy sam na siebie. Co nie ściągacie muzyki? To też piractwo. Mam kupić grę która nie posiada dema? Po kiego? Żeby odpalić i się oakzuje,że mi nie pójdzie albo,że mi się nie podoba, a co ze starymi grami? ja ostatnio naściągałem se przygodówek LucasArt, bo trudno to gdzieś kupić,zresztą im dalej od premiery gry tym zyski są mniejsze,więc piractwo tak nei boli,zresztą pisanie o tym,że piractwo szkodzi rynkowi gier PC to poaptrzcie-gry wychodzą cały czas, zawsze znajdą się jakeiś perełki,gdyby piractwo tak szkodziło to już dawno by gry na pc nie wychodziły.

07.07.2013 16:53
😍
odpowiedz
aope
117
Corporate Occult

[nvrm] Do kasacji.

08.07.2013 16:49
odpowiedz
Harry M
113
Master czaszka

Szkoda. Spodziewałem się ciekawej gry.

08.07.2013 18:15
odpowiedz
demon92
122
Generał

Zabawne jest to jak ktoś(kęsik) mówi o prawie Polskim nie mając o nim bladego pojęcia i jeszcze zawzięcie próbuje wmówić innym, że ma rację. Oczywiscie nie jestem za tym aby przypierdzielać się do każdego kto piraci, bo to jego sprawa, nie moja czy innego użyktownika, ale chwalenie się jak idiota i wmawianie sobie, że to jest zgodne z prawem jest jeszcze gorsze. Z tego co kojarzę to ściągnąć możesz sobie film czy piosenkę(zgodne z KK, przestępstwo dla KC), ale oprogramowania już nie można, jest to ścigane z urzędu(przestępstwo również według KK, nie tylko KC). Różnica polega na tym, że w przypakdu piosenki, jej twórca(albo jego pełnomocnik) musiałby ścigać każdego z osobna. Tak było jakiś czas temu, dawno się tym nie interesowałem, więc mogło się coś pozmieniać. Nawet jeśli coś się zmieniło to na bardziej restrykcyjne przepisy, więc ja bym się tak nie chwalił. Z osobistych odczuć róbta co chceta, ja nie z Policji, więc mnie nie interesuję życie innych.

@adam11$13: Dlaczego bez sensu? A co za różnica ile dostaje? Nawet jak dostaje te grosze to jak pomnożysz te grosze razy ilość sztuk to nagle może się okazać, że to nie takie grosze.

14.07.2013 13:18
odpowiedz
wladsenty
32
Konsul

Wbrew pozorom pyskaty najemnik Deadpool jest postacią, którą trudno dobrze pisać scenarzystom.
=> Whut? A po polsku? Jeśli w pierwszym zdaniu są takie kwiatki, to strach pomyśleć, co dalej.
krótki czas potrzebny na ukończenie gry
=> Bez jaj, chyba na najniższym poziomie... Same walki z jakimikolwiek bosami na hardzie to ileś tam minut na każde starcie, do tego częste deady. Tak to jest, jak się gra na easy... i to w dodatku recenzent! Takie recki można olać.

17.07.2013 09:32
odpowiedz
Nolifer
101
The Highest

Świetny humor występuje w tej grze to trzeba z czystym sumieniem przyznać. Ale ogólnie , gra niestety posiada te pewne braku , które już nie da się "wyleczyć" .

18.07.2013 18:50
👎
odpowiedz
Bartek2016
29
Legionista

To ma być ekspert ?
Co prawda gra nie jest jakaś boska czy coś, ale 5.5 ? Goofy pls ...
Ekspert, też mi coś ...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze