Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 3 listopada 2011, 13:10

autor: Antares

Zabawki wkraczają do gry - recenzja Skylanders: Spyro's Adventure

Activision postanowiło podbić serca najmłodszych graczy i portfele ich rodziców. Atak ten może się udać – Skylanders: Spyro’s Adventure w ciekawy sposób łączy świat zabawek z wirtualną rzeczywistością.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Wśród graczy powszechna jest tendencja do narzekania na zmiany wprowadzane do ich ulubionych serii. Wynika to zapewne z naturalnej dla człowieka niechęci do nieznanego. Nie inaczej było w przypadku najnowszej produkcji Activision, w której pojawia się popularny Spyro – żalom fanów niezadowolonych z koncepcji nadchodzącego tytułu nie było końca. Skylanders: Spyro’s Adventure nie powinno się jednak postrzegać jako kontynuacji historii fioletowego smoka – to zupełnie nowy rodzaj rozgrywki adresowanej do najmłodszych, w pewien sposób odświeżający rynek gier wideo. Po raz pierwszy dokonano bowiem udanego połączenia wirtualnej rzeczywistości i zabawek. Co więcej, przygoda w baśniowym świecie Skylanderów naprawdę mnie wciągnęła i sprawiła niemałą przyjemność. Nie ma w tym nic dziwnego – firma, która podbiła serca i portfele milionów miłośników pierwszoosobowych strzelanin kolejnymi odsłonami Call of Duty, zna się na rzeczy.

Odbudowywany Rdzeń Światła w całej okazałości.

Fabuła gry skupia się wokół odwiecznej walki dobra i zła. Skyland to malownicza kraina składająca się z dziesiątków latających wysp, strzeżona przez tytułowych Skylanderów. Jej sympatyczni i pokojowo nastawieni mieszkańcy nie cieszyli się jednak sielanką zbyt długo. Ich dom został bowiem najechany przez siły ciemności dowodzone przez nikczemnego Kaosa, którego wzrost jest odwrotnie proporcjonalny do wielkości ego. Złoczyńcy udało się zniszczyć Rdzeń Światła, będący źródłem siły obrońców. Ci, pozbawieni mocy, kurczyli się coraz bardziej, aż w końcu pod postacią figurek trafili na Ziemię. Gracz wciela się w Mistrza Portalu, dzięki któremu strażnicy mogą powracać do swojego świata. By pokonać Kaosa i przywrócić pokój, należy zebrać osiem elementów odpowiadających określonym żywiołom, które pozwolą odbudować Rdzeń.

Jak na grę z elementami RPG przystało - są podziemia i szkielety.

Startowy zestaw Skylanders: Spyro’s Adventure zawiera nośnik z grą, trzy figurki bohaterów oraz specjalne urządzenie pełniące rolę magicznego portalu. Przypomina ono kamienny okrąg, który po podłączeniu przez port USB do komputera lub konsoli zaczyna emanować zmieniającym barwy światłem. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy umieścić na gadżecie wybraną miniaturkę Skylandera, który momentalnie pojawia się na ekranie. Zarówno portal, jak i zabawki zostały zrobione solidnie i z dbałością o szczegóły. Spody ich podstawek wykonano z przezroczystego plastiku, dzięki czemu prezentują się bardzo okazale, gdy roztacza się pod nimi światło bijące z urządzenia. Brawa należą się Tomowi Hesterowi (projektantowi bohaterów Shreka), którego zaproszono do prac nad projektami postaci – są one bardzo klimatyczne. Hester pokusił się o połączenie lekko japońskiej kreski z zachodnim stylem, co dało całkiem interesujący efekt. W rezultacie Skyland zamieszkują zarówno dalecy kuzyni Pokemonów, jak i stworzenie wyglądająca jak wyjęte żywcem z produkcji studia DreamWorks, a nawet rybo-ludzie przywodzący na myśl rasę Murlocków z World of WarCraft.

Recenzja gry Ori and the Will of the Wisps – mały duszek, wielka gra
Recenzja gry Ori and the Will of the Wisps – mały duszek, wielka gra

Recenzja gry

Ori and the Blind Forest było grą wybitną. Jego twórcy zapewne zdawali sobie z tego sprawę i wiedzieli, że aby sequel dorównywał pierwowzorowi, konieczne jest dokonanie kilku zmian. Czy to się udało?

Recenzja Luigi’s Mansion 3 – gry, która was nie interesuje, ale z którą świetnie byście się bawili
Recenzja Luigi’s Mansion 3 – gry, która was nie interesuje, ale z którą świetnie byście się bawili

Recenzja gry

Przyjaciele ze świata Mario i Luigiego trzykrotnie odwiedzali nawiedzoną posiadłość i wciąż nie nauczyli się, że to nie najlepszy pomysł na urlop. I dobrze! Bo Luigi's Mansion 3 to dobra kontynuacja na platformie Nintendo Switch.

Recenzja gry The Legend of Zelda: Link's Awakening – nowoczesny oldschool z szacunkiem dla oryginału
Recenzja gry The Legend of Zelda: Link's Awakening – nowoczesny oldschool z szacunkiem dla oryginału

Recenzja gry

Gier z serii The Legend of Zelda nigdy za wiele. Tym razem Nintendo po raz kolejny sięga w przeszłość, by przywrócić blask jednej z najlepszych mobilnych przygód Linka, powstałej w 1993 roku na Game Boya Link’s Awakening.