Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 5 stycznia 2013, 10:00

autor: Khalosh

Gry stycznia 2013 - najciekawsze premiery i konkurs

Ni No Kuni, DMC czy może The Cave? Zapytaliśmy redaktorów i współpracowników naszego serwisu, które z gier stycznia 2013 roku wydają im się najciekawsze.

Po niezwykle skromnym grudniu rynek gier znów ożywa. Nie czas jednak na premiery wysokobudżetowych pozycji największych wydawców – te reprezentuje jedynie DMC: Devil May Cry, czyli restart kultowej serii slasherów. Nie oznacza to jednak, że poza tym nie będziemy mieli w co grać. Styczeń to przede wszystkim miesiąc tytułów niezależnych lub w inny sposób niszowych – nie zabraknie czegoś dla fanów gier logicznych, japońskich erpegów, przygodówek czy nawet zwalczania wirusów we wnętrzu komputera. Stworzyliśmy zatem listę najciekawszych produkcji, które zadebiutują w ciągu najbliższych tygodni. Sprawdźcie sami, na co warto czekać w styczniu.

Jak wybieraliśmy gry?

Każdy z redaktorów i współpracowników serwisu mógł wytypować tytułów, a następnie przydzielić im od 1 do 5 punktów w zależności od tego, który z nich uznaje za najciekawszy. Zsumowaliśmy wszystkie wartości i w ten sposób otrzymaliśmy poniższą listę. Jeżeli dana pozycja trafiła na czyjeś pierwsze miejsce, wymieniliśmy przy niej ksywkę autora, według którego jest to najlepiej zapowiadająca się gra przyszłego miesiąca.

W głosowaniu wzięły udział następujące osoby: Czarny, DogGhost, eJay, ElMundo, Ferrou, fsm, Gambrinus, g40st, Hed, Pawlik, Stranger, Terrag i T_Bone.

Konkurs – wygraj najlepszą grę miesiąca!

Ta edycja konkursu została zakończona, najwięcej Waszych głosów zdobyła gra DmC: Devil May Cry i jej egzemplarz na wybraną przez siebie platformę otrzymał użytkownik o ksywce Coven.

Zobacz następną część: Gry lutego 2013 - najciekawsze premiery i konkurs.

TWOIM ZDANIEM

Na jaką premierę stycznia 2013 czekasz najbardziej?

DMC: Devil May Cry
62,1%
Omerta: City of Gangsters
9,9%
The Cave
7,3%
Ni No Kuni: Wrath of the White Witch
6,2%
1954: Alcatraz
3,2%
Strike Suit Zero
3%
Antichamber
2,9%
ShootMania: Storm
2,7%
Retrovirus
1,4%
Anarchy Reigns
1,3%
Zobacz inne ankiety
Gry lutego 2013 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lutego 2013 - najciekawsze premiery i konkurs

Dead Space 3, Crysis 3 czy może Metal Gear Rising? Zapytaliśmy redaktorów i współpracowników naszego serwisu, które z gier zapowiadanych na luty 2013 roku wydają im się najciekawsze.