Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 marca 2011, 09:00

autor: Maciej Jałowiec

Co nowego w Xbox Live Arcade?

Microsoft Spring Showcase było okazją do sprawdzenia, co Microsoft szykuje w dziedzinie elektronicznej rozrywki na najbliższe miesiące. Jednym z najciekawszych punktów tego wydarzenia były prezentacje tytułów Xbox Live Arcade.

Microsoft Spring Showcase organizowane w San Francisco było okazją do sprawdzenia, co Microsoft szykuje w dziedzinie elektronicznej rozrywki na najbliższe miesiące. Jednym z najciekawszych punktów tego wydarzenia były prezentacje tytułów, które już się ukazały bądź już wkrótce zostaną udostępnione w usłudze Xbox Live Arcade. Na własnej skórze przetestowaliśmy pięć gier. Oto one:

Beyond Good & Evil HD

Drugie życie gry, która po swojej pierwszej premierze (m.in. na PC, PlayStation 2 i pierwszego Xboksa) nie odniosła komercyjnego sukcesu, choć zyskała uznanie ogromnej rzeszy graczy. W stosunku do wersji przeznaczonej na komputery osobiste Beyond Good & Evil HD odznacza się znacznie poprawioną oprawą graficzną, wygodnym sterowaniem i zestawem osiągnięć, których celem ma być zachęcenie graczy do dokładnej eksploracji świata gry. Podstawowa zawartość nie uległa natomiast zmianom. Dla wszystkich fanów nietuzinkowych i oryginalnych produkcji jest to pozycja obowiązkowa.

Data premiery: 2 marca 2011 / Cena: 800 punktów

Beyond Good & Evil – gra, która jak najbardziej zasługuje na drugie życie.

Ghostbusters: Sanctum of Slime

Prosta gra zręcznościowa stworzona w oparciu o motywy z serii filmów Pogromcy duchów. Grupka czterech bohaterów przemierza wielkie sale nawiedzonych budynków, likwidując nadciągające całymi tabunami zjawy. Prezentacja gry dotyczyła krótkiego etapu, w którym dysponujemy dwoma rodzajami broni (żółty i czerwony promień, odpowiadające kolorami przyciskom na padzie). W zależności od tego, jakie duchy nas atakują, musimy odpowiednio dobrać uzbrojenie, a następnie celnie strzelać we wrogów. Całą akcję obserwujemy z lotu ptaka. Ghostbusters: Sanctum of Slime odznacza się wprawdzie słabą grafiką, lecz produkcja ta może przypaść do gustu przede wszystkim ze względu na tryb kooperacji, maksymalnie do czterech graczy. Na korzyść tej produkcji przemawia również humor obecny w wyświetlanych na ekranie dialogach.

Data premiery: 23 marca 2011 / Cena: wciąż nieznana

Zaprezentowany etap zwieńczony był walką z bossem – nawiedzonym fotelem znajdującym się na wyposażeniu szpitala psychiatrycznego.

The Dishwasher: Vampire Smile

Sidescroller o czysto zręcznościowym charakterze i niewiarygodnie psychodelicznym klimacie. Główną postacią jest Yuki, siostra tytułowego pomywacza, którego poczynaniami sterowaliśmy w The Dishwasher: Dead Samurai. Problem z tabunami wrogów to najwidoczniej ich rodzinna przypadłość – świat Yuki jest mroczny, pełen złowrogich wampirów i robotów. Jedyne, co dziewczyna może zrobić, to pokolorować podłogę i ściany krwią swoich oponentów. Bardzo szybka akcja i wiele różnych kombinacji ciosów sprawiają, że nowy Dishwasher to genialna propozycja dla tych, co chcą się wyżyć na padzie po ciężkim dniu w pracy lub szkole. Oprócz tradycyjnej kampanii single player gra oferuje także system wyzwań, w których m.in. odpieramy kolejne fale przeciwników aż do utraty sił. Nie należy zapominać również o trybie kooperacji dla dwóch graczy.

Data premiery: kwiecień 2011 / Cena: 800 punktów

Yuki rozprawia się z przeciwnikami za pomocą kilku typów ostrzy, a także broni palnej.