Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 września 2007, 13:56

autor: BK

Polskie finały WCG 2007 zakończone

1 września w warszawskim centrum handlowym Blue City odbyły się polskie finały WCG 2007. Impreza, która po raz kolejny pokazała, że emocje towarzyszące wirtualnym pojedynkom są nie mniejsze niż te na stadionach czy w sportowych halach.

Gry. Dziewięć tytułów, same hiciory. To one były głównym bohaterem finałów WCG 2007 – imprezy odbywającej się 1 września w warszawskim centrum handlowym Blue City. Imprezy, która po raz kolejny pokazała, że emocje towarzyszące wirtualnym pojedynkom są nie mniejsze niż te na stadionach czy w sportowych halach. Imprezy udowadniającej nielicznym już chyba niedowiarkom, że Polacy naprawdę nie mają się czego wstydzić, jeśli chodzi o e-sport. Ale pokazującej też dość wyraźnie, że proces umasowienia elektronicznej rozrywki w Polsce trwa i ma się coraz lepiej.

Już od rana było tłoczno.

Przemiana centrum handlowego w małą, grową świątynię to zakończenie procesu, który trwał od wielu tygodni. Rozgrywki w Command and Conquer 3: Tiberium Wars, Counter Strike’a, FIFĘ 07, Forza Motorsport 2, Gears of War, Need For Speed: Carbon, Red Orchestra: Ostfront 41-45, StarCraft: Brood War oraz WarCraft III: The Frozen Throne (sporo tego, prawda?) trwały w sieci i na specjalnych wakacyjnych eventach w EMPiKach w całej Polsce już od lipca. Do finałów w Blue City przeszło 120 najlepszych zawodników. Cel starcia? No wiadomo. Satysfakcja. A poza tym – konkretne nagrody i wyjazd na ogólnoświatowe finały do Seattle w październiku.

Przerwa na reklamę.

W tym roku po raz pierwszy w historii polskich edycji grano też na Xboksie 360. Konsola radzi sobie w Polsce coraz lepiej, a reklamujące go hostessy można spotkać wszędzie. Ja sam miałem w tym roku już z osiem okazji i chyba zacznę się bać otwierać lodówkę.

Need for Speed Carbon

Need for Speed Carbon

Warcraft III: The Frozen Throne

Warcraft III: The Frozen Throne

Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium

Command & Conquer 3: Wojny o Tyberium

Gears of War

Gears of War

FIFA 07

FIFA 07

StarCraft: Brood War

StarCraft: Brood War

Half-Life: Counter-Strike

Half-Life: Counter-Strike

Forza Motorsport 2

Forza Motorsport 2

Red Orchestra: Ostfront 41-45

Red Orchestra: Ostfront 41-45