Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 16 listopada 2022, 16:25

autor: Marek Jura

Midnighter (DC: Wildstorm). Najlepsze (lecz wciąż dziwne) podróby Batmana

Choć Batman nie był może pierwszym superbohaterem, to z pewnością w XX wieku zyskał miano tego, o którym mówiło się najczęściej. I tego, którego „podróbek”, mniej lub bardziej szalonych, powstało jak najwięcej.

Midnighter (DC: Wildstorm)

Midnighter in Midnighter and Apollo #004, Wildstorm, DC Comics 2016 - Najlepsze (lecz wciąż dziwne) podróby Batmana - dokument - 2022-11-16
Midnighter in Midnighter and Apollo #004, Wildstorm, DC Comics 2016
  1. Kto tam robił za Batka: Midnighter
  2. Medium: komiks
  3. Twórcy: Warren Ellis i Bryan Hitch
  4. Od czego zacząć: komiks Ellisa i Davisa-Hunta
  5. Gdzie obejrzeć/przeczytać: The Wild Storm (2017–2019) – Warren Ellis and Jon Davis-Hunt, DC Comics

Midnighter narodził się w wydawnictwie Wildstorm, w stworzonym przez Jima Lee imprincie legendarnego Image Comics, pod którego skrzydłami Wildstorm zabawił siedem lat. Od 1999 roku, kiedy to powstał projekt Midnightera, wydawnictwo jest już jednak wierne DC. Czasami tylko trochę trudno się zorientować, w jakiej rzeczywistości pierwszy raz sadystyczny heros dysponujący czymś w rodzaju ultrainstynktu się pojawił.

Midnighter był postacią tak nietuzinkową, że trudno byłoby drugiego takiego znaleźć choćby i w dzisiejszym MCU. Bohater z ogromną skłonnością do przemocy razem ze swoim mężem o imieniu Apollo był w przeszłości tajnym agentem Stormwatch. Po jakimś czasie para weszła w konflikt z organizacją, zaczynając działać na własną rękę.

Sam Midnighter to zmodyfikowana genetycznie alternatywa Batmana. Dysponuje nadnaturalnie szybką regeneracją, a dzięki możliwości wykonywania milionów obliczeń w ułamku sekund jest w zasadzie w stanie przewidzieć najbliższą przyszłość (na przykład w czasie walki). Jego siła pozwala mu z łatwością pokonać każdego człowieka. Jedyną jego słabością jest miłość do męża i do… przemocy.