futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 22 sierpnia 2022, 14:30

Pamiętacie Tamagotchi? Kultowa zabawka z lat 90. nigdzie nie zniknęła

Jeśli sami nie nosiliście kiedyś w kieszeni plastikowego jajka, to na pewno znaliście kogoś, kto nosił i słuchaliście, jak zabawka wysokimi dźwiękami oznajmia swoje potrzeby. Albo i wciąż znacie, bo Tamagotchi wciąż istnieją i mają się dobrze.

Spis treści

Raj dla kolekcjonerów

Patrząc na markę Tamagotchi jako na całość, bez wyszczególniania konkretnych modeli, łatwo można zauważyć, że współcześnie jej odbiorcami są głównie dorośli. W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat, od kiedy na świat przyszło pierwsze małe, elektroniczne jajko, Bandai wypuściło niezliczoną ilość różnych urządzeń — a mowa tu nie tylko o różnych modelach, ale i wariantach kolorystycznych. Ta różnorodność i zwykle dość przystępne ceny nowych urządzeń sprawiły, że zabawkowym jajkiem zainteresowali się kolekcjonerzy.

Na YouTubie możemy znaleźć filmiki z recenzjami różnorodnych Tamagotchi. Na grupach na Facebooku czy Discordzie ludzie handlują używanymi modelami, których nie da się już dostać inaczej, niż z drugiej ręki. Dodajmy, że czasem osiągają one zawrotne ceny.

Po wpisaniu hasła Tamagotchi na Etsy wyskoczą nam niezliczone oferty rzemieślników, którzy oferują m.in. zawieszki czy futerały na te plastikowe jajka. Bardziej zdolni i kreatywni fani tworzą dodatkowe oprogramowanie, które wgrane do niektórych modeli pozwala zmienić język gry na angielski bądź wprowadzić do niej postaci, których oryginalnie w nich nie było.

Zainteresowanie Tamagotchi oczywiście ma swoje źródło w pewnej nostalgii, ale kolekcjonerzy mają ku niemu różne powody. Dla wielu to, że w czasach, kiedy wszystko mamy w telefonach, wirtualne zwierzątko wymaga osobnego urządzenia, jest ciekawostką wystarczającą do tego, by zawsze nosili małe jajko przy sobie. Inni uważają Tamagotchi za coś tak uroczego, że samo oglądanie animacji w ciągu dnia poprawia im humor.

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GRYOnline.pl pisze od marca 2022 roku, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i o filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej

Znane studia z lat 90. - za co je pokochaliśmy i jak zniknęły z rynku
Znane studia z lat 90. - za co je pokochaliśmy i jak zniknęły z rynku

Historia gier komputerowych to nie tylko dobrze wspominane tytuły i ich sequele, ale również studia i wydawcy za nimi stojące. Przypomnijmy sobie te najbardziej znaczące firmy z lat 90. którym z różnych powodów nie udało się przetrwać.

Zapomniane przez czas - najbardziej niedocenione gry z lat 90.
Zapomniane przez czas - najbardziej niedocenione gry z lat 90.

Wiele znanych dziś serii gier pochodzi z lat 90. Inne, nieobecne już na rynku, pamiętamy jako ponadczasową klasykę do dziś. Ale są też tytuły, które nie zdobyły należnego uznania, często niezasłużenie. Oto więc niedocenione perełki z owej dekady.

15 konsol, o których świat zapomniał. Nie wszystkie były porażkami
15 konsol, o których świat zapomniał. Nie wszystkie były porażkami

Neo-Geo CD, 3DO, Jaguar i Playdia. Nic Wam te nazwy nie mówią? Nic dziwnego, są to nazwy konsol, o których już niemal nikt nie pamięta. Jest ich sporo, a my wybraliśmy piętnaście najciekawszych, zapomnianych maszyn.