Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 5 lutego 2022, 09:30

autor: Ania Orzech

Dobre seriale anime, które szokują brutalnością

Przedstawiamy kilka znakomitych serii anime, które przez swoją brutalność mogą być szokujące dla niejednego przeciętnego odbiorcy. Jeśli jednak jesteś fanem takich produkcji i nie potrafisz oprzeć się horrorom, koniecznie sprawdź poniższe tytuły.

„Anime” to potoczna nazwa określająca filmy i seriale animowane pochodzące z Japonii. Produkcje te przez wielu postrzegane są jako rozrywka przeznaczona wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Nic bardziej mylnego. Owszem, wśród japońskich animacji znajdziemy masę tytułów skierowanych do młodszej części widowni, jednak dzięki dużej rozpiętości gatunkowej powstało również multum świetnych serii, które szokują zarówno poruszaną tematyką, jak i występującą w nich przemocą oraz brutalnością. Te produkcje to zdecydowanie rozrywka dla dojrzałych odbiorców.

Jeśli szukacie anime, które już od pierwszych odcinków nie stroni od maltretowania swoich bohaterów i przelewania hektolitrów krwi, to bardzo dobrze trafiliście. Proponujemy kilka szokujących i krwawych seriali, które po obejrzeniu na długo zapadną Wam w pamięć. W tym miejscu należy zaznaczyć, że przedstawione poniżej serie nie powinny być oglądane przez osoby wrażliwe bądź nieletnie. Jeżeli jednak nie zaliczacie się do żadnej z tych grup i jesteście fanami horrorów z dużą dawką przemocy, z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie.

Another

  1. Oryginalny tytuł: Anaza
  2. Liczba odcinków: 12
  3. Rok produkcji: 2012
  4. Gdzie obejrzeć: powtórki TV/DVD

Another to anime oparte na mandze autorstwa Yukito Ayatsujiego. Zostało wyprodukowane przez studio P.A. Works, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo ładną i przyjemną dla oka kreską. Wciągająca fabuła, przytłaczająca tajemnicza aura oraz oczywiście nieoczekiwane i brutalne zwroty akcji – to wszystko sprawia, że Another to idealna pozycja dla fanów kryminałów i horrorów, którzy mają ochotę na coś mocniejszego.

Akcja rozpoczyna się w roku 1998, kiedy to poznajemy głównego bohatera, czyli chłopca zwącego się Koichi Sakakibara. Koichi, będąc uczniem trzeciej klasy gimnazjum, przenosi się z Tokio w rodzinne strony swojej zmarłej matki. Wkrótce spotyka dziwną dziewczynę z przepaską na oku. Chłopaka zastanawia również zachowanie klasy, która wydaje się nie zauważać ciemnowłosej uczennicy, ale – jak się później okazuje – Mei Misaki jest najzwyczajniej w świecie ignorowana. Kim jest tajemnicza dziewczyna i jaki związek z klątwą klasy 3C ma legenda o zmarłym uczniu sprzed dwudziestu sześciu lat?

W Another trup ściele się gęsto, a brutalne sceny śmierci są na porządku dziennym. Czerwony to bez wątpienia ulubiony kolor reżysera, gdyż krew leje się tutaj strumieniami. Muzyka również odgrywa istotną rolę, a niektóre brzmienia można śmiało nazwać przerażającymi i jeżącymi włos na głowie. Ta mroczna ścieżka dźwiękowa sprawia, że brutalność, której tutaj doświadczamy, jest odbierana jeszcze mocniej. Another wydaje się więc idealnym tytułem dla widzów, którzy poza przemocą i akcją lubią czuć tę niepowtarzalną nutkę niepewności. I na koniec pamiętajcie... nigdy nie biegajcie po schodach z parasolem w ręku!

Na bazie mangi powstał również odcinek OVA zatytułowany Another 0, który został wydany 26 maja 2012 roku. Jest to krótka historia mająca miejsce przed wydarzeniami z anime Another.