Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 czerwca 2021, 14:55

autor: Froozyy

E3 2021 marzeń - gry, które najbardziej chcemy zobaczyć

Popuściliśmy wodzę fantazji i wybraliśmy kilkanaście gier, które najbardziej chcielibyśmy zobaczyć podczas tryumfalnego powrotu największego święta wszystkich graczy.

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

Silent Hill

Na co czekamy? Na oficjalną zapowiedź.

Z kolejną odsłoną kultowej serii horrorów Silent Hill wiąże się kilka ciekawych plotek i niepotwierdzonych doniesień. Według nich Konami współpracuje obecnie z zewnętrznymi studiami nad dwiema odsłonami tego cyklu. Mówi się, że jedną z nich ma tworzyć polskie studio Bloober Team, ale pojawiły się także informacje o zleceniu produkcji jednemu z japońskich deweloperów. Na ten moment nie jesteśmy w stanie powiedzieć, które z tych wiadomości mają jakiekolwiek podłoże w rzeczywistości.

I o ile w przypadku poprzednich gier z tego zestawienia możemy doszukiwać się jakichkolwiek poszlak co do pokazów na targach E3 (i wydarzeniach z nimi związanych), tak w przypadku Silent Hill nie mamy dobrych wieści. Jeszcze na początku maja Konami potwierdziło, że nie pojawi się na tegorocznej imprezie. Jako powód podano zbyt mało czasu na przygotowanie konkretnych zapowiedzi. I chociaż bardzo byśmy chcieli, żeby było inaczej, nie będziemy Wam mydlić oczu – w najbliższym czasie niemal na pewno nie ujrzymy prezentacji nowego Silent Hill. Na takową, jeśli gra faktycznie powstaje, trzeba jeszcze poczekać.

BioShock 4

Na co czekamy? Na datę premiery i oficjalną zapowiedź.

Na E3 nie zabraknie prezentacji tytułów Take-Two Interactive, czyli kolejnego wydawcy, który dysponuje wieloma utalentowanymi producentami (sytuacja podobna do przypadku firmy Koch Media). Tutaj również możemy spodziewać się ciekawych zapowiedzi, ale naszą redakcję najbardziej interesują nowe informacje o BioShocku 4. O tym, że gra powstaje, wiemy już od 2019 roku. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Cloud Chamber, składające się w głównej mierze z twórców poprzednich części cyklu.

O samej produkcji wiemy niewiele i są to głównie niepotwierdzone domysły oparte na umieszczanych przez tę firmę w necie ofertach pracy. Sugerują one, że nowy BioShock tworzony jest obecnie na silniku Unreal Engine 5, będzie się charakteryzować złożonym i otwartym światem, a do tego nie zabraknie w nim walczących ze sobą frakcji. Na więcej konkretów musimy poczekać, ale niewykluczone, że nie będzie to trwało długo. Jeśli nowy BioShock faktycznie znajduje się w produkcji już od dłuższego czasu, zapowiedź na nadchodzącym E3 wydaje się całkiem prawdopodobna. Czego możemy się zatem spodziewać? Najpewniej standardowego zwiastuna i przybliżonej daty premiery gry.

  1. Więcej o grze BioShock 4

Paweł Froozyy Woźniak

E3 2021
TWOIM ZDANIEM

Czekasz jeszcze na Diablo IV?

Czekam, ale bez wielkich nadziei
49,5%
Nigdy nie czekałem
27,8%
Czekam jak na zbawienie
14,1%
Już nie czekam
8,6%
Zobacz inne ankiety
Elden Ring

Elden Ring

Battlefield 2042

Battlefield 2042

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok

Diablo IV

Diablo IV

BioShock 4

BioShock 4

Gry z E3 2021 - 14 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji
Gry z E3 2021 - 14 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji

To nie były najlepsze targi w historii E3. Nie zobaczyliśmy zapowiedzi, które zwaliłby nas z nóg, nie powróciła żadna wytęskniona marka. Ale było sporych nowych gier i część z nich z pewnością warta jest uwagi. Oto nasza lista najlepszych gier E3 2021.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy
E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

E3 marzeń gracza – gry, które chcemy zobaczyć na targach
E3 marzeń gracza – gry, które chcemy zobaczyć na targach

Podczas kilku najbliższych dni twórcy i wydawcy wyłożą karty na stół i zapowiedzą dziesiątki nowych gier, w tym najbardziej wyczekiwane kontynuacje słynnych hitów i zupełnie nowe marki.