Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 czerwca 2021, 14:55

autor: Froozyy

E3 2021 marzeń - gry, które najbardziej chcemy zobaczyć

Popuściliśmy wodzę fantazji i wybraliśmy kilkanaście gier, które najbardziej chcielibyśmy zobaczyć podczas tryumfalnego powrotu największego święta wszystkich graczy.

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

Starfield

Na co czekamy? Na datę premiery i szczegółowe informacje o grze.

O Starfieldzie, kompletnie nowej marce Bethesdy, oficjalnie usłyszeliśmy prawie trzy lata temu. Od tego czasu dowiedzieliśmy się o tej produkcji nieco więcej, aczkolwiek wciąż mamy dość nikłe pojęcie o tym, jak faktycznie będzie się ona prezentować. Wiemy, że to ogromny kosmiczny projekt przeznaczony wyłącznie dla pojedynczego gracza, będący – według Todda Howarda – największą produkcją Bethesdy pod względem terenów dostępnych do eksploracji (będzie można podróżować między różnymi planetami, a ich obszary mogą być nawet kilkakrotnie większe od mapy znanej ze Skyrima). Na ten moment to tyle konkretów dotyczących rozgrywki. Wiele wskazuje na to, że na E3 zaprezentowane zostaną dalsze szczegóły na temat Starfielda.

Jeśli uważnie śledzicie branżowe wiadomości, najpewniej doskonale wiecie, że jakiś czas temu doszło do przejęcia spółki ZeniMax (w skład której wchodzi Bethesda) przez firmę Microsoft. Planowane efekty tejże współpracy zostały określone dość jasno – portfolio m.in. Bethesdy ma być dostępne dla posiadaczy usługi Xbox Game Pass, a wybrane nowe tytuły pojawią się ekskluzywnie na sprzęcie z rodziny Microsoftu. Wydarzenie Xbox & Bethesda Games Showcase zaplanowano na 13 czerwca i ma ono obfitować w wiele ciekawych zapowiedzi dzieł połączonych firm. Jakich? Tego nie zdradzono. Jednak na scenę po raz kolejny wchodzą plotki i przecieki, według których jedna z prezentacji będzie dotyczyć właśnie Starfielda. Liczymy na konkrety – datę premiery i szczegóły z rozgrywki. Jeśli Microsoft chce w tej generacji powalczyć z Sony na poważnie, to przedstawienie potężnego ekskluzywnego tytułu na tegorocznym E3 byłoby doskonałym posunięciem.

The Elder Scrolls 6

Na co czekamy? Na konkretny zwiastun i przybliżoną datę premiery.

Zostańmy jeszcze na chwilę przy produkcjach Bethesdy. Kolejnym dużym tytułem, który szykuje ta firma, jest szósta odsłona serii The Elder Scrolls. Skyrim jest już z nami prawie dziesięć lat i po sukcesie, jaki odniosła ta część cyklu, trudno nie wierzyć w powstanie kolejnej. W 2018 roku na E3 po raz pierwszy pojawiła się oficjalna wiadomość, że faktycznie doczekamy się następnej gry. Nie padły jednak wtedy żadne konkrety i po dziś dzień o TESVI nie wiemy praktycznie nic.

Droga Bethesdo, chwilę wcześniej pisałem o tym, że jeśli zamierzasz podjąć walkę z Sony, pokazanie teraz swoich najmocniejszych kart może być dobrym pomysłem. Gracze na pewno nie będą mieć powodów do narzekań, jeśli zdecydujesz się nawet na „podwójne uderzenie”. Teaser, pełny trailer, data premiery, fragment rozgrywki, cokolwiek – to najwyższa pora, by zademonstrować światu szóstą odsłonę The Elder Scrolls.

  1. Więcej o grze The Elder Scrolls VI
E3 2021
TWOIM ZDANIEM

Czekasz jeszcze na Diablo IV?

Czekam, ale bez wielkich nadziei
49,5%
Nigdy nie czekałem
27,8%
Czekam jak na zbawienie
14,1%
Już nie czekam
8,6%
Zobacz inne ankiety
Elden Ring

Elden Ring

Battlefield 2042

Battlefield 2042

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok

Diablo IV

Diablo IV

BioShock 4

BioShock 4

Gry z E3 2021 - 14 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji
Gry z E3 2021 - 14 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji

To nie były najlepsze targi w historii E3. Nie zobaczyliśmy zapowiedzi, które zwaliłby nas z nóg, nie powróciła żadna wytęskniona marka. Ale było sporych nowych gier i część z nich z pewnością warta jest uwagi. Oto nasza lista najlepszych gier E3 2021.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy
E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

E3 marzeń gracza – gry, które chcemy zobaczyć na targach
E3 marzeń gracza – gry, które chcemy zobaczyć na targach

Podczas kilku najbliższych dni twórcy i wydawcy wyłożą karty na stół i zapowiedzą dziesiątki nowych gier, w tym najbardziej wyczekiwane kontynuacje słynnych hitów i zupełnie nowe marki.