Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 czerwca 2021, 14:55

autor: Froozyy

E3 2021 marzeń - gry, które najbardziej chcemy zobaczyć

Popuściliśmy wodzę fantazji i wybraliśmy kilkanaście gier, które najbardziej chcielibyśmy zobaczyć podczas tryumfalnego powrotu największego święta wszystkich graczy.

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

Titanfall 3

Na co czekamy? Nawet na skromny teaser.

Nie będę ukrywał – ewentualna zapowiedź nowego Titanfalla w najbliższym czasie byłaby dla mnie osobiście ogromną niespodzianką. Praktycznie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że studio Respawn Entertainment obecnie nie zajmuje się kontynuacją swojej niezwykle udanej strzelanki. Ba, na początku listopada zeszłego roku Chad Grenier, jeden z deweloperów z Respawnu, dał jasno do zrozumienia, że twórcy nie są już zaangażowani w żadne prace nad kolejnym Titanfallem (to samo w maju zeszłego roku przekazał zresztą szef studia – Vince Zampella). Takowe podobno rozpoczęły się jakiś czas temu, ale ostatecznie ich zaprzestano – ich owocem jest za to m.in. najnowsza mapa dostępna w Apex Legends.

Ocieram łzy smutku – musicie wiedzieć, że naprawdę bardzo lubię Titanfalla i dałbym wiele za kolejną część tego cyklu – i trzymam się resztek nadziei na to, że jej zapowiedź mimo wszelkich przeciwieństw faktycznie mogłaby mieć miejsce. Na korzyść przemawia tu przede wszystkim popularność drugiego Titanfalla – dzięki obecności na Steamie i licznym promocjom tytuł ten wciąż może pochwalić się sporą liczbą graczy. Na dodatek twórcy bardzo chętnie wplatają do Apex Legends nawiązania do ostatniej odsłony serii, co tylko umacnia w świadomości graczy istnienie tego tytułu. Wydawać się może, że powstanie „trójki” to tylko kwestia czasu – przecież z przemyślaną datą premiery o zainteresowanie nie byłoby wcale trudno. Dodatkowo firma Electronic Arts niedawno przyznała, że to studio Respawn będzie decydować o dalszych losach marki. Od ostatnich oficjalnych wypowiedzi na temat Titanfalla 3 minęło już pół roku. Czy to wystarczający czas, aby twórcy pokusili się o powrót do prac nad tą grą? Mamy nadzieję, że tak i w najbliższym czasie liczymy przynajmniej na jakiś teaser.

Dishonored 3

Na co czekamy? Na zwykłą zapowiedź.

Do premiery najnowszej produkcji studia Arkane (mowa o Deathloopie) zostało zaledwie kilka miesięcy – gra zadebiutuje na konsolach PlayStation 5 oraz komputerach osobistych w połowie września tego roku. Czy to więc odpowiednia pora na zapowiedź nowego tytułu? Najpewniej nie, ale dzisiaj odkładamy wszelkie rachunki prawdopodobieństwa na bok i rozmawiamy o naszych marzeniach, a wyniki redakcyjnego głosowania jasno pokazały, że wielu z nas oczekuje ogłoszenia kontynuacji cyklu Dishonored właśnie teraz.

Z oficjalnych przekazów wynika, iż deweloperzy nie porzucili tej serii, aczkolwiek nie zamierzają już wracać do historii rodziny Kaldwinów – ta została definitywnie zakończona. Powinniśmy spodziewać się zupełnie nowej opowieści osadzonej w tym uniwersum. Póki co jednak nie ma żadnej pewności, że Arkane zaczęło już prace nad kolejnym Dishonored. Realnie myśląc, w ramach E3 należy spodziewać się co najwyżej teasera gry, a nawet o to może być trudno. Niemniej nastawiamy się na przyjemną niespodziankę.

E3 2021
TWOIM ZDANIEM

Czekasz jeszcze na Diablo IV?

Czekam, ale bez wielkich nadziei
49,5%
Nigdy nie czekałem
27,8%
Czekam jak na zbawienie
14,1%
Już nie czekam
8,6%
Zobacz inne ankiety
Elden Ring

Elden Ring

Battlefield 2042

Battlefield 2042

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok

Diablo IV

Diablo IV

BioShock 4

BioShock 4

Gry z E3 2021 - 14 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji
Gry z E3 2021 - 14 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji

To nie były najlepsze targi w historii E3. Nie zobaczyliśmy zapowiedzi, które zwaliłby nas z nóg, nie powróciła żadna wytęskniona marka. Ale było sporych nowych gier i część z nich z pewnością warta jest uwagi. Oto nasza lista najlepszych gier E3 2021.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy
E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

E3 marzeń gracza – gry, które chcemy zobaczyć na targach
E3 marzeń gracza – gry, które chcemy zobaczyć na targach

Podczas kilku najbliższych dni twórcy i wydawcy wyłożą karty na stół i zapowiedzą dziesiątki nowych gier, w tym najbardziej wyczekiwane kontynuacje słynnych hitów i zupełnie nowe marki.