Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 czerwca 2021, 14:55

autor: Froozyy

E3 2021 marzeń - gry, które najbardziej chcemy zobaczyć

Popuściliśmy wodzę fantazji i wybraliśmy kilkanaście gier, które najbardziej chcielibyśmy zobaczyć podczas tryumfalnego powrotu największego święta wszystkich graczy.

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

GTA 6

Na co czekamy? Na zapowiedź i oficjalną informację, że gra faktycznie powstaje.

Mija właśnie ósmy rok od premiery pierwszego wydania piątej odsłony cyklu Grand Theft Auto. W tym czasie doczekaliśmy się GTAV na konsole siódmej i ósmej generacji (PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One), a także na komputery osobiste. Co więcej, jeszcze pod koniec tego roku gra trafi również na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S. O tym, że najnowsza odsłona gangsterskiego cyklu od lat cieszy się ogromną popularnością, chyba nie trzeba w tym momencie nikogo przekonywać. Świadczy o tym m.in. fakt, że do tej pory o „szóstce” oficjalnie nie usłyszeliśmy zupełnie nic, a większości z nas nie przeszkadza to w trwaniu w wierze, iż gra faktycznie powstaje. Do tego zalew plotek i przecieków sprawił, że każdy z nas ma własny obraz tego, jak może wyglądać GTAVI.

Nieoficjalne doniesienia mówią o inspiracjach serialem Narcos, przenosinach do Ameryki Północnej lub powrocie do Vice City. Według niektórych akcja ma dziać się w latach 80. ubiegłego wieku, a według innych – w czasach współczesnych. Sami więc widzicie, że pogłoski są różne i niestety żadnych nie należy brać za pewnik. Na E3 chcielibyśmy po prostu usłyszeć oficjalną informację, że GTAVI faktycznie powstaje, i być może otrzymać skromny teaser zdradzający, gdzie umiejscowiona zostanie akcja gry. Jakie są na to szanse? Raczej niewielkie. Według najnowszych doniesień Grand Theft Auto VI ma zostać wydane dopiero pod koniec 2023 roku, więc na jakiekolwiek zapowiedzi może być jeszcze za wcześnie. Ale przecież nikt nam nie zabroni marzyć.

  1. Więcej o grze Grand Theft Auto VI

Nowa gra Hideo Kojimy

Na co czekamy? Na jakąkolwiek zapowiedź nowej produkcji studia Kojima Productions.

Od premiery Death Stranding minęło już nieco czasu. Najnowszy twór Hideo Kojimy wzbudził wśród graczy sporo emocji – jedni wychwalali tę produkcję, uznając ją za bardzo udany eksperyment z formą rozgrywki, a nawet za arcydzieło, inni twierdzili, że to tylko nudny „symulator kuriera”. Jedno trzeba przyznać – dzieło japońskich deweloperów z Kojima Productions wywołało wiele dyskusji. Sam Kojima od lat uwielbia zaskakiwać i nie trzyma się standardowych rozwiązań, a my jesteśmy ogromnie ciekawi, czym tym razem zechce nas zadziwić.

Pod koniec marca tego roku Yoji Shinkawa, dyrektor artystyczny Kojima Productions, zdradził, że studio w najbliższym czasie ogłosi nową grę. Nie wiemy, jaki dokładnie mógłby być to tytuł, aczkolwiek wiele mówi się o kontynuacji Death Stranding. Wcale się jednak nie obrazimy, jeśli zamiast tego twórcy pochwalą się zupełnie nowym projektem – po prostu mamy nadzieję, że Kojima i spółka zaskoczą nas po raz kolejny, a E3 będzie ku temu idealną okazją.

E3 2021
TWOIM ZDANIEM

Czekasz jeszcze na Diablo IV?

Czekam, ale bez wielkich nadziei
49,5%
Nigdy nie czekałem
27,8%
Czekam jak na zbawienie
14,1%
Już nie czekam
8,6%
Zobacz inne ankiety
Elden Ring

Elden Ring

Battlefield 2042

Battlefield 2042

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

God of War: Ragnarok

God of War: Ragnarok

Diablo IV

Diablo IV

BioShock 4

BioShock 4

Gry z E3 2021 - 14 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji
Gry z E3 2021 - 14 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji

To nie były najlepsze targi w historii E3. Nie zobaczyliśmy zapowiedzi, które zwaliłby nas z nóg, nie powróciła żadna wytęskniona marka. Ale było sporych nowych gier i część z nich z pewnością warta jest uwagi. Oto nasza lista najlepszych gier E3 2021.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy
E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

E3 marzeń gracza – gry, które chcemy zobaczyć na targach
E3 marzeń gracza – gry, które chcemy zobaczyć na targach

Podczas kilku najbliższych dni twórcy i wydawcy wyłożą karty na stół i zapowiedzą dziesiątki nowych gier, w tym najbardziej wyczekiwane kontynuacje słynnych hitów i zupełnie nowe marki.