Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 8 października 2020, 15:36

Jak robić ładne zdjęcia telefonem

Jeśli jesteście amatorami fotografii mobilnej, ale nie do końca wiecie, z czym to się je, albo wiecie, ale chcecie się podszkolić, to ten poradnik jest dla Was.

Amatorów fotografii nie brakuje, a wśród nich nie ma chyba dzisiaj popularniejszego sprzętu niż smartfon. Większość ludzi, gdy zapyta się ich, jaki aparat fotograficzny posiadają w domu, odpowie, że poza tym w telefonie to żaden. Oczywiście wiele osób używa lustrzanek lub kompaktowych aparatów cyfrowych, lecz nawet tacy znawcy czasem nie mają pod ręką swojego sprzętu, a wtedy przydaje się aparat schowany w kieszeni czy torebce.

Najpopularniejszy aparat na świecie masz w kieszeni. - Jak robić ładne zdjęcia telefonem - dokument - 2020-11-03
Najpopularniejszy aparat na świecie masz w kieszeni.

Praktycznie każde z nas posiada dzisiaj telefon, który może zrobić zdjęcie – często nawet bardzo dobre. Nie każdy jednak potrafi takie zrobić, a wielu kojarzy się to wręcz z czarną magią (ustawianie ISO, tryb profesjonalny itp.). Kupując telefon do robienia zdjęć, często przeglądamy strony internetowe takie jak DxOMark, które w większości przypadków dość celnie oddają fotograficzne możliwości urządzenia, ale nie są to rankingi, które należy traktować jako pewnik. Na pewno można się nimi sugerować, jednak warto samemu zgłębić temat i poczytać niezależne od siebie recenzje.

Najważniejsze zasady dotyczące mobilnej fotografii zebraliśmy dla Was w osobnym filmie na naszym kanale YouTube.

W tym artykule podpowiemy, jak zrobić idealne zdjęcie, na co zwrócić uwagę podczas wykonywania fotografii, jak wycisnąć najwięcej z aparatu o przeciętnych możliwościach oraz jak w pełni wykorzystać możliwości flagowych fotosmartfonów.

Sprawdź najlepsze okazje na smartfony w najniższych cenach.

TWOIM ZDANIEM

Czy aparat w telefonie jest dla Ciebie ważny?

64%
Zwracam na niego uwagę, ale nie jest najważniejszy
21,1%
Tak, robię zdjęcia codziennie
14,9%
Nie, nie robię zdjęć lub mam profesjonalny aparat
Zobacz inne ankiety