Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 24 czerwca 2020, 14:48

autor: LudiBeat

Jaki kupić komputer do pracy i internetu

Kupienie w miarę taniego komputera do gier nie jest dzisiaj problemem, bowiem nawet starsze karty graficzne radzą sobie z nowymi tytułami. W jeszcze lepszej sytuacji są osoby szukające PC tylko do pracy i internetu.

Nie każdy potrzebuje komputera do grania. Jeśli interesuje nas urządzenie do oglądania filmików z kotami, scrollowania fejsa i okazjonalnego trolowania na forum, tak naprawdę wystarczy smartfon lub tablet. Jeśli dodamy do tego potrzebę edytowania tabelek w Excelu czy pracę nad dokumentami w Wordzie, wygodniejszy będzie PC albo laptop. Jaki komputer kupić do pracy i internetu, aby nie przepłacić?

Rekiny biznesu wiedzą, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na najdroższy sprzęt. - Jaki kupić komputer do pracy i internetu - dokument - 2020-06-24
Rekiny biznesu wiedzą, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na najdroższy sprzęt.

W dobie wszechobecnych smartfonów można by przypuszczać, że komputery nie są nam niezbędne. Przecież dostęp do Internetu i wszelkich jego dobrodziejstw znajduje się dosłownie w naszych rękach. Każdy jednak wie, że jeśli chcemy wygodnie obejrzeć film, napisać dokument do szkoły/pracy lub poszukać informacji na kilku stronach to nic nie przebije klawiatury, dużego ekranu i myszki.

Tani komputer nie musi nas skazywać na całkowity brak jakiejkolwiek rozrywki. Nie należy zapominać, że nawet komputer ze słabszymi podzespołami to nadal urządzenie multimedialne. Powinniśmy być na nim w stanie bezproblemowo oglądać materiały wideo w Full HD z YouTube lub serwisów takich jak Netflix czy HBO GO, albo przeglądać nasze ulubione portale społecznościowe.

Choć wiekowe komputery bez karty graficznej raczej nie posłużą nam do gamingu, nikt nie mówi, że nie da się na nich w ogóle grać w coś więcej niż Pasjansa i Sapera. Tani komputer idealnie nadaje się do gier 2D, starych platformówek, RTS-ów, RPG-ów, przygodówek point ‘n’ click… Jest tego całkiem sporo, a niektóre są całkiem nowe – np. Darkest Dungeon. Klasyki, takie jak Heroes 3 czy Baldurs Gate 2 nadal potrafią zapewnić wiele godzin przedniej zabawy, a pójdą… prawie na wszystkim. Możemy również pobawić się w emulację konsol z lat 80. i 90., a to daje nam możliwość odpalenia tysięcy tytułów z obszernych bibliotek takich klasyków sprzętu jak SNES czy Sega Genesis, które bez większego problemu uruchomimy.

- Panie, komp może i do pracy, ale Gothic musi chodzić! - Jaki kupić komputer do pracy i internetu - dokument - 2020-06-24
- Panie, komp może i do pracy, ale Gothic musi chodzić!

Na co zwracać uwagę kupując tani komputer do pracy i internetu:

  1. Windows 10 – wymagania sprzętowe
  2. Tanie komputery i laptopy
Nowy procesor? Po co, starsze generacje nadal dają radę w grach
Nowy procesor? Po co, starsze generacje nadal dają radę w grach

Rosnąca popularność nowych procesorów AMD (np. Ryzen 5 3600) i premiera układów Intel Core z rodziny Comet Lake zmuszają wielu graczy do zadania sobie pytania – czy to już czas na rozbudowę komputera?

Komputer do gier za 1000 zł – jakie gry na nim pójdą
Komputer do gier za 1000 zł – jakie gry na nim pójdą

Czy decyzja o zakupie niewielkiego, biurowego peceta musi być jednoznaczna z porzuceniem grania? Nic bardziej mylnego. Za tysiąc złotych można nabyć maszynę, która poradzi sobie nawet z… Wiedźminem 3. Pod warunkiem, że będziemy gotowi na kompromisy.