Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 20 czerwca 2020, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

10 serialowych postaci, które naprawdę wkurzyły widzów

Serialowi złoczyńcy i antybohaterowie to w rękach twórców idealne narzędzie do antagonizowania widzów. Czasem jednak nawet bohaterowie robią coś, co rozgrzewa fanów do czerwoności.

Gemma Teller Morrow – Sons of Anarchy

  1. Skąd znamy tę postać: Synowie Anarchii
  2. Czy wcześniej była lubiana: nie
  3. W którym momencie przekroczyła ostateczną granicę (sezon/odcinek): s06e13
  4. Czy udało się jej zrehabilitować: nie

Choć część fanów Synów Anarchii jej nie znosiła, twórcy serialu konsekwentnie utrzymywali Gemmę w centrum zakulisowych rozgrywek. Aż do samego końca. Była to zresztą całkiem przemyślana decyzja – charakterystyczna, a często zwyczajnie irytująca postać jest w stanie przez całe lata antagonizować widzów i sprawiać, że z napięciem oczekują oni jej śmierci albo przynajmniej odsunięcia od władzy. Z reguły po jakimś czasie twórcy ulegają tej presji i spektakularnie zabijają taką personę na długo przed końcem serialu. Z Gemmą stało się inaczej.

Dlaczego fani tej produkcji tak bardzo jej nie znosili? Otóż Gemma to bohaterka tak antypatyczna, jak to tylko możliwe. Zarozumiała, protekcjonalna, patrząca z wyższością na każdego, kto nie przeżył tego, co ona. Owszem, w obronie dzieci i wnuków była w stanie zrobić niemal wszystko, ale w gruncie rzeczy było to po prostu egoistyczne. Nie sposób natomiast odmówić jej inteligencji i sprytu – zdołała owinąć sobie wokół palca niemal każdego i prawie do samego końca manipulować otoczeniem tak, by osiągać swoje cele.

Zostało jeszcze 39% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze seriale fantasy – wybór redakcji
Najlepsze seriale fantasy – wybór redakcji

Zespół GRYOnline.pl zagłosował na najlepsze seriale fantasy w historii telewizji. Które tytuły pochłonęły nas bez reszty? Co trafiło do zestawienia oprócz Wiedźmina i Gry o tron (oraz na jakich miejscach)? Sprawdźcie sami!

10 świetnych seriali kryminalnych na długie wieczory
10 świetnych seriali kryminalnych na długie wieczory

Zbrodnia ma różne oblicza. Kryminalne seriale prześcigają się w pokazywaniu ich w coraz bardziej wyrazisty i odważny sposób i jest ich tak wiele, że czasem ciężko się zdecydować, po co sięgnąć.