Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 13 maja 2020, 13:32

autor: rassi

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

Antywirus - 360 Total Security

Trzeba przyznać, że Windows Defender jest całkiem niezły, ale mimo postępów jego ochrona przed wirusami wydaje mi się niewystarczająca. Aby ją zwiększyć, niedługo po postawieniu systemu ściągam i instaluję darmowego antywirusa 360 Total Security. Soft ten jest czymś znacznie większym niż tylko zabójcą szkodliwych wirusów. W pierwszej kolejności skupię się jednak na tej funkcji. Program bazuje nie na jednym, a dwóch silnikach – Avira i BifDefender, co pozytywnie wpływa na jego skuteczność. Wysoki stopień bezpieczeństwa nie dotyczy jedynie plików znajdujących się na dysku lokalnym. 360 Total Security oferuje również ochronę online.

Za darmo otrzymujemy skutecznego antywirusa z ogromna ilością dodatkowych, praktycznych funkcji. 360 Total Security to prawdziwy kombajn! - 10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10 - dokument - 2020-05-13
Za darmo otrzymujemy skutecznego antywirusa z ogromna ilością dodatkowych, praktycznych funkcji. 360 Total Security to prawdziwy kombajn!

Atutem dużego kalibru jest małe zapotrzebowanie na zasoby. Antywirus jest lekki, jego działanie w tle nie ma zauważalnego wpływu na szybkość pracy komputera. Dotyczy to także sytuacji, gdy uruchomi się skanowanie dysku. Do tej operacji program potrzebuje nie więcej niż 100 MB pamięci RAM.

Dodatkowe funkcje antywirusa przywiodły mi na myśl to, co można znaleźć w programie CCleaner. W dużej mierze pomogą one w skróceniu czasu uruchamiania się komputera i przyśpieszą działanie systemu, chociaż do tego drugiego należy podchodzić z dozą sceptycyzmu. Wśród dodatków można znaleźć również takie perełki jak firewall i VPN. Antywirus kompletny? Na to wygląda.

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze darmowe programy | TOP 50
Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10
Steam - najlepsze darmowe programy | TOP 10

Na platformie Steam znaleźć można nie tylko bogatą selekcję gier, ale także filmy oraz różnego rodzaju aplikacje i programy. Przyjrzymy się, co ciekawego można znaleźć w sklepie Valve, nie wydając przy tym ani jednej złotówki.

Darmowe alternatywy dla Microsoft Office
Darmowe alternatywy dla Microsoft Office

Jeśli nie korzystamy z programów np. do tworzenia tekstu na tyle często, aby opłacał nam się zakup Microsoft Office, warto rozważyć jedną z alternatyw. Oto nasze propozycje darmowych pakietów aplikacji biurowych.