Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 6 kwietnia 2020, 18:10

autor: Osti

Czy mi pójdzie? Resident Evil 3 vs tani komputer

Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe gry Resident Evil 3 Remaster mogą sugerować, że do płynnej rozgrywki nie potrzebować będziemy bardzo mocnego komputera. Czy tak jest naprawdę? Sprawdzamy, jak radzi sobie na tanim PC.

Kompleksowy remaster kultowego Resident Evil 3: Nemesis to póki co jedna z najciekawszych premier pierwszych miesięcy 2020 roku. Tematyka opanowanego przez epidemię (w tym wypadku zombie) miasta jest dziś wyjątkowo na czasie, ale to nie jedyny powód, aby po raz kolejny wybrać się do Raccoon City. Testując grę na dostarczonych przez firmę AMSO komputerach dałem się wciągnąć na ładnych parę godzin - przez co napisanie tego artykułu nieco się przeciągnęło w czasie...

Wymagania sprzętowe Resident Evil 3 są w zasadzie identyczne jak te dotyczące poprzedniej części. Tytuł jest dopracowany graficznie i z pewnością może się podobać, nie jest przy tym specjalnie łakomy na moc obliczeniową naszych piecyków, co stanowi oczywiście dobrą wiadomość. Nie mam więc wątpliwości, że i tym razem posiadacze starszego sprzętu nie będą musieli obejść się smakiem.

Jak mi pójdzie, to zacznę... - Czy mi pójdzie? Resident Evil 3 vs tani komputer - dokument - 2020-05-04
Jak mi pójdzie, to zacznę...

Resident Evil 3 - Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Intel Core i5-4460 / AMD FX-6300 lub lepszy
  2. Pamięć RAM: 8 GB
  3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon R7 260x z 2 GB pamięci
  4. DirectX: 11
  5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10

Resident Evil 3 - zalecane wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Intel Core i7-3770 i AMD FX-9590 lub lepsze
  2. Pamięć: 8 GB RAM
  3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 480 z 3 GB pamięci
  4. DirectX: 11
  5. System operacyjny: : 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10

Z całą stanowczością mogę podtrzymać swoje zdanie z poprzedniego miesiąca - początek 2020 roku to nie jest dobry moment na zakup nowego komputera (czy rozbudowę już posiadanego). Zapowiadane na grudzień premiery PS5 i Xbox Series X sprawiają, że nabyte dzisiaj podzespoły (szczególnie te z niższych półek cenowych) mogą szybko okazać się przestarzałe. Jeśli macie mocno ograniczony budżet, a pilnie potrzebujecie sprzętu do grania - wtedy warto przemyśleć daleko idące oszczędności. Szczególnie, że za niewielkie pieniądze można sprawić sobie sprzęt idealnie nadający się „na teraz”.

W odpowiedzi na pytanie, jak niewiele trzeba wydać, aby zagrać w Resident Evil 3, pomogła nam firma AMSO, która dostarczyła nam do testów 3 zestawy komputerów poleasingowych. Najtańszy z nich kosztuje raptem 1300 zł i wyposażony jest w procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM oraz kartę GeForce GTX 1050 Ti. Za najdroższy będziecie musieli wyłożyć prawie jeszcze raz tyle, ale może przydać się Wam do czegoś więcej niż tylko grania - Intel Xeon E5 w połączeniu z GeForce GTX 1650 i aż 32 GB RAM może robić wrażenie (szczególnie za taką kasę). Dokładną konfigurację każdego z zestawów znajdziecie na kolejnych stronach.

Z jednego piekła wprost do kolejnego

Doom Eternal działał świetnie nawet na słabych komputerach. - Czy mi pójdzie? Resident Evil 3 vs tani komputer - dokument - 2020-05-04
Doom Eternal działał świetnie nawet na słabych komputerach.

Nie dalej jak dwa tygodnie temu testowaliśmy dla Was na tych samych komputerach Doom Eternal. Wyniki były bardzo pozytywne, co nie stanowiło jednak specjalnego zaskoczenia - spodziewaliśmy się po id Software idealnie zoptymalizowanego tytułu. Jak sprzęt poleasingowy dał sobie radę z tą produkcją? Dowiecie się z artykułu: Czy mi pójdzie? Doom Eternal vs tani komputer.

Trójka bohaterów pokaże, na co ich stać. - Czy mi pójdzie? Resident Evil 3 vs tani komputer - dokument - 2020-05-04
Trójka bohaterów pokaże, na co ich stać.

ZASTRZEŻENIE

Egzemplarz gry Resident Evil 3 do testów otrzymaliśmy bezpłatnie od polskiego dystrybutora, firmy Cenega.

Nowy procesor? Po co, starsze generacje nadal dają radę w grach
Nowy procesor? Po co, starsze generacje nadal dają radę w grach

Rosnąca popularność nowych procesorów AMD (np. Ryzen 5 3600) i premiera układów Intel Core z rodziny Comet Lake zmuszają wielu graczy do zadania sobie pytania – czy to już czas na rozbudowę komputera?

Komputer do gier za 1000 zł – jakie gry na nim pójdą
Komputer do gier za 1000 zł – jakie gry na nim pójdą

Czy decyzja o zakupie niewielkiego, biurowego peceta musi być jednoznaczna z porzuceniem grania? Nic bardziej mylnego. Za tysiąc złotych można nabyć maszynę, która poradzi sobie nawet z… Wiedźminem 3. Pod warunkiem, że będziemy gotowi na kompromisy.

Czy mi pójdzie? Doom Eternal vs tani komputer
Czy mi pójdzie? Doom Eternal vs tani komputer

Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe gry Doom Eternal mogą sugerować, że do naprawdę płynnej oraz dobrze wyglądającej rozgrywki potrzebować będziemy dość mocnego komputera. Czy tak jest naprawdę? Sprawdzamy, jak gra radzi sobie na tanim PC.