Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 26 marca 2020, 11:30

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze nowe filmy 2020 roku

Kilka miesięcy oraz sporo głośnych premier w polskich kinach już za nami. Przedstawiamy najciekawsze filmy tego roku. To jest stan na marzec 2020 roku, a lista będzie jeszcze aktualizowana.

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać debiutujące w 2020 roku filmy, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz zamieszczone w ramkach odnośniki to naszych recenzji.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2020 roku pojawiło się kilka ciekawych filmów rozrywkowych – w tym, co wciąż nie zdarza się tak często, jak byśmy sobie tego życzyli, również z naszego rodzimego poletka. Ze względu na sytuację w kraju i na świecie wiele niestety wskazuje na to, że przez jakiś czas kinomanów może czekać post i kolejnych premier, przynajmniej na dużym ekranie, zwyczajnie nie będzie. Tym bardziej warto zapoznać się z produkcjami, które już zdążyły się ukazać i dostać solidne recenzje.

JoJo Rabbit

  1. Premiera w Polsce: 24 stycznia
  2. Gatunek: komedia
  3. Pozytywne recenzje w serwisie Rotten Tomatoes: 80%
  4. Recenzja na Gameplay.pl

Od jakiegoś czasu nazwisko Taika Waititi stało się popularne na hollywoodzkich salonach za sprawą filmu Thor: Ragnarok, tymczasem reżyser ten w swoim kolejnym dziele postawił na tematy zdecydowanie mniej mainstreamowe niż trykociarze. Jojo Rabbit to zwariowana, nie zawsze poprawna politycznie komedia, w której śledzimy losy Jojo – zwykłego, sympatycznego dziesięciolatka.

Co jest niezwykłe, to realia, w których Jojo żyje – pokazane z perspektywy nieco zaślepionego dzieciaka hitlerowskie Niemcy. Wychowany w duchu III Rzeszy chłopiec uwielbia swego idola Adolfa Hitlera i marzy o tym, by wspierać swój kraj podczas wojny.

Oprócz debiutującego w roli Jojo młodego Romana Griffina Davisa na ekranie oglądamy też m.in. Scarlett Johansson i Waititiego, który stworzył dość oryginalną kreację Hitlera. Film pełen jest czarnego humoru – niektórym wyda się on zapewne nieco zbyt mocny, ale większości odbiorców powinien przypaść do gustu. Co jednak istotne, Jojo Rabbit oprócz dawki trudnego do opanowania śmiechu ma do zaoferowania też kilka autentycznie ciepłych scen i całkiem mądre przesłanie – a między tymi skrajnościami balansuje z prawdziwą gracją.

  1. Nie tylko JoJo Rabbit – najdziwniejsze występy Hitlera w filmach i serialach
Miłe filmy, które poprawią Ci nastrój w czasie kwarantanny
Miłe filmy, które poprawią Ci nastrój w czasie kwarantanny

Koronawirus ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego społeczeństwa, w tym kultury popularnej. Aby zachować pogodę ducha, warto jednak odświeżyć sobie kilka pozytywnie nastawiających klasyków.

Najlepsze horrory na Netflixie – filmy grozy dostępne w 2020 roku
Najlepsze horrory na Netflixie – filmy grozy dostępne w 2020 roku

Netflix wie jak straszyć. Debiutujące w 2020 roku „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Ciche miejsce 2” i „Niewidzialny człowiek” pozbawią nas spokojnego snu na wiele nocy. Zanim jednak zapuścimy się w nowe rejony grozy, warto odświeżyć klasykę.