Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 4 listopada 2019, 15:08

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Boski Keanu Reeves i spółka – znani aktorzy, którzy wystąpili w grach

Keanu Reeves, który oczarował widzów ze sceny Microsoftu podczas E3, nie był pierwszym aktorem, który wystąpił w grze. Ani ostatnim. W Death Stranding spotkamy przynajmniej kilka gwiazd w głównych rolach. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Z biegiem lat świat filmu coraz odważniej romansuje z branżą gier wideo. Zauroczenie to bywa zresztą odwzajemnione. Adaptacje filmów i gier stały się dość powszechną praktyką biznesową. Coraz częściej spotyka się też aktorów, którzy występują w kolejnych produkcjach z naszego podwórka. I mam tu na myśli użyczenie nie tylko głosu, ale i sylwetki.

Wszystko dzięki takim technologiom jak motion capture i performance capture, które pomagają mapować ruchy aktorów i przenosić je do cyfrowego świata. Resztę robią graficy, programiści i animatorzy. Niemniej, nawet nim te praktyki stały się popularne, twórcy gier znajdowali sposoby, by obsadzać gwiazdy w swoich produkcjach. Pewnie niektóre sławy na tej liście Was nie zaskoczą, ale myślę, że przynajmniej kilka razy się zdziwicie.

Uważajcie na okazjonalne (i oznaczone w tekście) spoilery – nieuniknione zwłaszcza w przypadku jednej z osób.

Keanu Reeves – Cyberpunk 2077

  1. Gatunek: RPG akcji
  2. Producent: CD Projekt RED
  3. Platformy: PC, PS4, XONE

Keanu Reeves przejął internet. Tak po prostu. Memy z tym popularnym aktorem stały się elementem języka, jakim posługujemy się na Facebooku. Jeden z najpopularniejszych – „You’re breathtaking!” – powstał po słynnej konferencji E3, na której etatowy zbawiciel kina akcji pojawił się jako niespodziewany gość na pokazie Cyberpunka 2077. Widownia oszalała. Internet eksplodował. I został przejęty przez skromnego faceta, który jeszcze kilka lat temu klasyfikował się jako zapomniana gwiazda kina.

Sytuacja zmieniła się wraz z premierą Johna Wicka, który praktycznie w pojedynkę ocalił kino akcji przed popadnięciem w pseudorealizm (o trzeciej części pisaliśmy tutaj). Już nadciąga część czwarta, a Reeves wróci też w następnej odsłonie Matrixa sióstr Wachowskich. Głośno było także o kolejnych wyjątkowych gestach słynnego aktora.

I teraz Keanu postanowił tę swoją szorstką charyzmę oraz ograniczoną, ale charakterystyczną paletę scenicznych zagrywek wykorzystać w Cyberpunku 2077, nadchodzącym przeboju polskiego studia. Johnny Silverhand odegra całkiem sporą rolę w życiu głównego bohatera. Będzie jego przewodnikiem po Night City – głównie jako holograficzna projekcja, której tajemnicę powinniśmy rozwikłać (Johnny Silverhand w papierowym Cyberpunku zginął). Tak czy inaczej anarchistyczny muzyk, lider zespołu Samurai, ma dla nas prostą, ale kuszącą ofertę. Miasto do spalenia.

TWOIM ZDANIEM

Zdarzyło Ci się kupić grę tylko dla aktora/ki, który/a w niej wystąpił/a?

Nie
93%
Tak
7%
Zobacz inne ankiety
Słynni aktorzy, którzy omal nie zginęli na planie
Słynni aktorzy, którzy omal nie zginęli na planie

Aktorstwo to bardzo wymagająca profesja. Na tyle wymagająca, że czasem wymaga poświęcenia zdrowia. Zdarza się, że takie poświęcenie jest dziełem przypadku, po prostu los chce, aby komuś stała się krzywda. O takich właśnie przypadkach dziś opowiemy.

Nie tylko Wiedźmin – najlepsze role, w których błyszczy Henry Cavill
Nie tylko Wiedźmin – najlepsze role, w których błyszczy Henry Cavill

Wiedźmin Geralt, Superman, a nawet i Sherlock Holmes – Henry Cavill potrafi wejść w skórę idealnego mięśniaka na tysiąc różnych sposobów. W których rolach sprawdził się najlepiej? Wybraliśmy z jego filmografii siedem wspaniałych kreacji.

Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier
Ci gracze mają miliony na kontach – najlepiej zarabiający fani gier

Czy można łączyć pasję do gier i sukces w życiu zawodowym? Okazuje się że tak. Wśród ludzi znanych z mediów nie brakuje fanów elektronicznej rozrywki, którzy spędzają dziesiątki godzin przed ekranem. Ba, są i tacy, którzy właśnie dlatego są sławni.