Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Felietony

Felietony 14 czerwca 2019, 14:41

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Cyberpunk 2077 jest hitem, bo robi go CD Projekt RED

Istnieje niewielka grupa studiów, które dla graczy stały się absolutnym gwarantem jakości i choćby tworzyły produkcje w skrajnie niszowej tematyce, są w stanie wykreować gigantyczne zainteresowanie nimi. Takim studiem stało się już CD Projekt RED.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat – i to nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie, co można ocenić po ilości miejsca, jakie zagraniczne serwisy poświęcają najnowszej produkcji CD Projektu RED, czy po doniesieniach, jakoby pre-ordery sprzedawały się lepiej niż w przypadku Dzikiego gonu. Takie zainteresowanie jest całkowicie zrozumiałe – gra zapowiada się mocarnie, ma „zapierającego dech” Keanu Reevesa, nie szczędzi się sił na jej promowanie, do tego „Redzi” po Wiedźminie 3 cieszą się doskonałą renomą.

No właśnie, ta renoma. W Polsce twórcy komputerowych przygód Geralta darzeni są czcią nabożną i fanatyczną, dla wielu z nas będąc najważniejszym symbolem potęgi naszego kraju i powodem do patriotycznej dumy. Za granicą, dzięki przemyślanej i spójnej polityce, CDPR udało się zbudować obraz firmy przyjaznej graczom i dostarczającej produkty najwyższej jakości. Tam, gdzie wylewa się wiadra pomyj na działania Blizzarda czy BioWare, „nasi” stawiani są za wzór tego, że można lepiej i inaczej. Wszyscy ich kochają. Stąd chodzi nam po głowie myśl: czy marka firmy jest już tak mocna, że to właśnie ona kreuje popularność Cyberpunka 2077? I czy gdyby gra powstawała pod jakąkolwiek inną banderą, wciąż wyglądając równie dobrze, zdołałaby wygenerować aż tyle szumu?

Wakacje w Night City zaczniemy w kwietniu 2020 roku. - 2019-06-17
Wakacje w Night City zaczniemy w kwietniu 2020 roku.

Jeden punk powie tak, drugi punk powie nie

„Kupiłbyś(-łabyś) Cyberpunka 2077, gdyby nie robił go CD Projekt RED?” to pytanie, które zadaliśmy Wam w ankiecie, do której odnośnik pojawił się m.in. na naszym profilu w serwisie Facebook. Wyniki w chwili pisania tego felietonu są bardzo wyrównane.

Tak wyglądały wyniki ankiety, kiedy publikowaliśmy ten tekst, ale wciąż możecie głosować – ankietę znajdziecie na dole strony. - 2019-06-17
Tak wyglądały wyniki ankiety, kiedy publikowaliśmy ten tekst, ale wciąż możecie głosować – ankietę znajdziecie na dole strony.

Prawie połowa ankietowanych stwierdziła, że gdyby za Cyberpunkiem nie stali „Redzi”, to by go nie kupiła. Możemy zdradzić, że w momencie, w którym wykonaliśmy powyższy screen, w ankiecie wzięło udział ponad sześć tysięcy osób. Widać, że przynajmniej w naszym kraju sama nazwa renomowanego studia tworzącego grę ewidentnie jest magnesem, który przyciąga klientów.

Gdyby zamiast „Redów” robił to Rockstar, to brałbym, ale jeżeli byłby to Ubisoft czy EA, to wolałbym poczekać na recenzję i wtedy kupić.

Komentarz jednego z użytkowników opublikowany pod odnośnikiem do ankiety na naszym oficjalnym profilu na Facebooku

Stworzone przez Daniela Ahmada zestawienie najchętniej oglądanych materiałów z tegorocznego E3 – Cyberpunk położył na łopatki nawet Avengers i Gwiezdne wojny. - 2019-06-17
Stworzone przez Daniela Ahmada zestawienie najchętniej oglądanych materiałów z tegorocznego E3 – Cyberpunk położył na łopatki nawet Avengers i Gwiezdne wojny.

No love for cyber, punk

Czy siła CD Projektu RED rzeczywiście jest aż tak potężna, by wywołać takie poruszenie również w innych krajach i na innych kontynentach, gdzie w grę nie wchodzą żadne uczucia patriotyczne? Uważam, że tak, nasze studio ma już taką siłę przebicia. A najlepszy dowód stanowi tematyka nowej gry, czyli tytułowy cyberpunk. Choć spopularyzowany w latach sześćdziesiątych przez takich pisarzy jak J. G. Ballard czy Philip K. Dick odłam science fiction wydaje się być istotną i mocno zakorzenioną w popkulturze częścią fantastyki naukowej, w rzeczywistości cyberpunk to mało popularna nisza – zwłaszcza w ostatnich latach.

Aby to udowodnić, wystarczy spojrzeć na wyniki finansowe dwóch największych filmowych premier tego typu ostatnich lat – Blade Runnera 2049 oraz Ghost in the Shell. Ten pierwszy, wyreżyserowana przez Denisa Villeneuve’a kontynuacja absolutnej klasyki kina, mimo fenomenalnych recenzji zarobił na całym świecie tylko 259 mln dolarów, mocno rozmijając się z oczekiwaniami producentów. Warto dodać, że oryginał z 1982 roku także nie odniósł kasowego sukcesu. Jeszcze gorzej poradziła sobie amerykańska adaptacja kultowej mangi. Przychód z Ghost in the Shell na całym świecie to ledwie 170 mln dolarów, co przy budżecie produkcyjnym wynoszącym około 110 milionów oznacza całkowitą porażkę. Była też Alita: Battle Angel, czyli cyberpunk dla młodzieży autorstwa Roberta Rodrigueza i Jamesa Camerona. Film się zwrócił, ale nie uznaje się go za przebój.

Blade Runner 2049 to wizualny majstersztyk, porządna fabuła, godny następca legendy... i rozczarowanie finansowe. - 2019-06-17
Blade Runner 2049 to wizualny majstersztyk, porządna fabuła, godny następca legendy... i rozczarowanie finansowe.

Hmmm... generalnie cyberpunk to nie moje klimaty, ale tak mnie CDPR nahajpował, że ze względu na nich pre-order już zamówiony. Każdą ich grę biorę w ciemno po Wiedźminach.

Komentarz jednego z użytkowników opublikowany pod odnośnikiem do ankiety na naszym oficjalnym profilu na Facebooku

Nie lepiej cyberpunk radzi sobie w branży gier. Wydawcy jak ognia unikają tego nurtu. I ciężko im się dziwić – jedyna duża marka, która po niego sięgnęła w ostatnich latach, to Deus Ex. Ostatnia odsłona cyklu, Mankind Divided, rozczarowała wydawcę na tyle, że cała seria i związane z nią plany zostały zamrożone „na czas nieokreślony”.

Mankind Divided na Steamie sprzedało się w nakładzie 1,68 miliona egzemplarzy. Wynik nie wydaje się tragiczny, ale dane z portalu SteamSpy przypominają, że gra dość szybko została mocno przeceniona. Produkcja ta debiutowała w sierpniu 2016 roku, a już w maju 2017 można ją było kupić na wyprzedaży za... 15 dolarów.

Adam Jensen nie prosił, żebyście kupowali Mankind Divided. I teraz tego żałuje, bo stał się bezrobotny. - 2019-06-17
Adam Jensen nie prosił, żebyście kupowali Mankind Divided. I teraz tego żałuje, bo stał się bezrobotny.

Cyberpunk się zwyczajnie nie sprzedaje – a przynajmniej nie w takich ilościach, by uzasadnić budżet odpowiedni dla gry AAA. No... chyba że jesteśmy studiem, które wypracowało sobie wielką renomę.

Nie, bo tylko do nich mam zaufanie i wiem, że syfu nie kupuję.

Komentarz jednego z użytkowników opublikowany pod odnośnikiem do ankiety na naszym oficjalnym profilu na Facebooku

TWOIM ZDANIEM

Kupiłbyś/łabyś Cyberpunka 2077 gdyby nie robił go CD Projekt RED?

Nie
57,5%
Tak
42,5%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Dlaczego Cyberpunk 2077 potrzebuje solarpunka
Dlaczego Cyberpunk 2077 potrzebuje solarpunka

Twórcy Wiedźmina tworzą grę o mrocznej przyszłości naszego świata. Czy polskie studio powinno wykorzystać swój gigantyczny wpływ i pokazać milionom graczy lepszą przyszłość? Dziś mało kto wie, czym jest solarpunk, ale CD Projekt mógłby to zmienić.

Cyberpunks Not Dead, czyli w co zagrać czekając na Cyberpunk 2077
Cyberpunks Not Dead, czyli w co zagrać czekając na Cyberpunk 2077

Konwencja cyberpunku przeżywa obecnie renesans. Wprawdzie hollywoodzki Ghost in the Shell nie był aż takim sukcesem, a na produkcję CD Projekt RED przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale gracze i tak mają w czym wybierać.

Komentarze Czytelników (92)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.06.2019 21:08
📄
14
odpowiedz
6 odpowiedzi
Szary-Wilku
15
Pretorianin

Dam Wam newsy na kolejne 3 tygodnie, nie ma za co!
1. W Cyberpunk 2077 można strzelać!
2. Cyberpunk 2077 vs Wiedźmin 3 - porównanie zwiastunów
3. Cyberpunk 2077 - czy w grze będą konie?
4. Cyberpunk 2077 wyjdzie na konsole nowej generacji!
5. Jak będzie wyglądał Cyberpunk 2077 na nowych konsolach?
6. Zostało tylko pół roku do premiery Cyberpunka 2077!
7. Gry podobne do Cyberpunk 2077
8. Cyberpunk czy Punkcyber?
9. Cyberpunk 2077 - analizujemy pierwszy zwiastun!
10. Filmy podobne do Cyberpunka 2077!
11. Książki podobne do Cyberpunka 2077!
12. Komiksy w tematyce Cyberpunka (CD Project rlz)
13. Cyberpunk 2077 - czy będzie demo?
14. Kolejni sławni aktorzy w Cyberpunk 2077!
15. Mody do Wiedźmina 3 dodające postacie z Cyberpunka 2077!
16. Czy Cyberpunk 2077 będzie najlepszą grą ever?
17. Oglądalismy zdjęcia biura, w którym powstaje Cyberpunk 2077!
18. Cyberpunk 2077 - przewidujemy minimalne wymagania
19. Cyberpunk 2077 - polecamy zestawy komputerowe, pod największą premierę 2020 roku!
20. Szacujemy ile kopii Cyberpunka 2077 sprzeda CD Project
21. Cyberpunk 2077 vs Wiedźmin 3 - która gra prezentuje się lepiej?

14.06.2019 20:32
Dawko062
13
odpowiedz
Dawko062
45
Pora umierać
Image

Bzdura, Cyberpunk nie jest już żadnym hitem.

No, przynajmniej Keanu tak powiedział -->

14.06.2019 18:12
10
odpowiedz
Mily90
11
Centurion

Cyberpunk jest bardzo zaniedbanym gatunek w świecie gier, bo poza Deus Exem, System Schockiem i paroma gram z ostaniach lat- też zresztą polskich- jak Observer i Ruiner panuje straszna posucha. Także owszem cyberpunk się zwyczajnie nie sprzedaje, ale to świadczy źle o gatunku czy o mentalności ludzi?

To Cyberpunk jednak jest nam bliższy od fantasy, które głównie sprzedaje magiczną otoczkę, fantastyczne stworzenia bez przełożenia do prawdziwego życia. Jasne są wyjątki, ale te wyjątki nie są dojrzalsze z samej definicji fantasy, a przez przefiltrowanie go odbiciem problemów z naszego świata tak jak Wiedźmin czy inna Gra o Tron.

Cyberpunk to już ekstrakt 100% problemów naszego świata z megakorporacjami na czele, hakerami z nimi walczącymi, wyścigiem szczurów, wszechobecną inwigilacją globalną siecią. Tylko cyberwszczepów i latających samochodów brak.

Imo cyberpunk nie sprzedaje się bo porusza zbyt niepokojące tematy dla zwykłego kowalskiego, który woli jednak rozluznić sie a nie zadumać. Sama konstrukcja świata jest dużo bardziej złożona, nie wykłada prosto niczego odbiorcy, który sam musi zdecydować gdzie jest dla niego granica technologicznego rozwoju, czy finalnie jest on zły czy dobry.

Tymczasem niczym nie wyróżniającego się klasycznego fantasy jest stanowczo za dużo na rynku rpg w stosunku do proporcji cyberpunkowych czy sci-fi w ogóle- nie liczę space-oper, bo to scifi na niby.

Dlatego świetnie, że zabrała się z to firmą z tak dużą obecnie siłą przebicia jak CDPR. Ja liczę na to, że przekształci się to w równie dużą markę co Wiedzmin. Właściwie to nawet większą patrząc na profilowanie pod zachodniego gracza.

post wyedytowany przez Mily90 2019-06-14 18:12:57
14.06.2019 18:32
Kozura03
9
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kozura03
14
Legionista

To jest jedno z najdebilniejszych pytań ever, gdyby cp2077 robiło studio dobre to byśmy kupili, gdyby złe to nie.

14.06.2019 19:34
Hydro2
odpowiedz
Hydro2
123
Legend

Nie sądzę, by ktokolwiek kupił, gdyby to Ubisoft robił ;)

14.06.2019 19:40
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
damianyk
80
Konsul

Ja chciałem tylko zauważyć, że ta gra tylko majaczy na horyzoncie, do premiery prawie rok, a tu redaktorzy i komentatorzy przerzucają się argumentami jak to wspaniała gra, i jak się w nią dobrze (będzie) grało. Takiego hypu jeszcze nie widziałem, nawet W3, nawet RDR2 miało mniejszy.

14.06.2019 20:11
Irek22
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
98
Grzeczny już byłem

Po Wiedźminie 3 CDP Red nie jest dla mnie gwarantem jakości ani - co ważniejsze - nawet dobrej roz(g)rywki. W Cyberpunka 2077 na pewno kiedyś zagram, ale najprędzej dopiero wtedy, gdy edycja rozszerzona będzie kosztować tyle, co teraz Wiedźmin 3 w promocji na GOG.com.

14.06.2019 20:16
odpowiedz
Persecuted
87
Senator

Co do tezy we wstępie, to ja bym się wstrzymał z takim optymizmem przynajmniej do premiery Cyberpunka :). Niby wszystko co widzieliśmy do tej pory zwiastuje jego ogromny sukces, ale w zasadzie o jakości najważniejszych aspektów (fabule, dialogach czy zadaniach) nie wiemy prawie nic. Intuicyjnie zakładamy, że skoro w Wiedźminie te elementy błyszczały (choć ja bym polemizował co do fabuły trzeciej części), to i w Cyberpunku powinny... ale czy na pewno? :).

O ile devsi idealnie wczuli się w klimat wiedźmińskiego świata i potrafili wykreować zawartość nie gorszą od oryginalnej (spod pióra ASa), tak nie możemy mieć pewności, że Cyberpunk też im tak przypasuje. No i pamiętajmy o ogromnych różnicach w samej mechanice rozgrywki. Trzecioosobowa walka mieczem nie ma za wiele wspólnego z pierwszoosobową strzelanką, a koń nijak ma się do samochodu czy motocykla. O ile drewniany model jazdy można by pewnie przeboleć, tak słaba walka mogłaby pociągnąć cały projekt na dno.

Oczywiście nie zakładam, że gra nie wypali, ale jednak wolę zachować ostrożność do premiery. Jeżeli będzie to hit na miarę Wiedźmina 3, wtedy będzie można umieścić Redów w boskim panteonie, zaraz obok Rockstara czy dawnego Blizzarda. Jeżeli nie... nawet nie chcę o tym myśleć :).

post wyedytowany przez Persecuted 2019-06-14 20:18:37
14.06.2019 20:18
odpowiedz
FireJach
39
Pretorianin

Tu chodzi o PR firmy. Ludzie ufaja im, dlatego sa tak pozytywnie ich gry przyjmowane. Oczywiste jest to, ze gdyby Cyberpunk nie byl od CD Projekt Red, to osiagnalby mniejsze zyski.

14.06.2019 20:32
Dawko062
13
odpowiedz
Dawko062
45
Pora umierać
Image

Bzdura, Cyberpunk nie jest już żadnym hitem.

No, przynajmniej Keanu tak powiedział -->

14.06.2019 20:38
Krothul
odpowiedz
2 odpowiedzi
Krothul
6
Pretorianin

Ja raczej jestem sceptyczny, moja miłość do Bioware skończyła się tragiczne, lepiej nie taktować żadnej porządnej firmy zbyt dobrze bo kiedyś mogą się skończyć.
CDPR bezustannie jest teraz atakowany przez kotaku, polygon itd. i ciągle im ustępują więc kto wie jak firma wyglądać będzie za rok.

14.06.2019 20:42
odpowiedz
Shars
32
Centurion

Napiszcie artykuł o tym że do F76 wracają NPC a nie kolejny pierdyliardowy artykuł o sajberpanku bo mi zaczynacie obrzydzać te grę :\

14.06.2019 20:43
arianrod
odpowiedz
1 odpowiedź
arianrod
9
Centurion

Moim skromnym marzeniem jest, żeby CDPR po rewitalizacji cyberpunka wzięło się za rewitalizację postapokalipsy.
W sensie - takiej prawdziwej, surowej, atomowej postapokalipsy z klimatem z Falloutów 1 i 2 czy Mad Maksa, a nie postapokaliptycznego wesołego miasteczka, które odstawia Bethesda od czasów Fallouta 3.
Nie wiem czy wtedy nie zabrakłoby skali, aby móc zmierzyć mój hype.

14.06.2019 21:08
📄
14
odpowiedz
6 odpowiedzi
Szary-Wilku
15
Pretorianin

Dam Wam newsy na kolejne 3 tygodnie, nie ma za co!
1. W Cyberpunk 2077 można strzelać!
2. Cyberpunk 2077 vs Wiedźmin 3 - porównanie zwiastunów
3. Cyberpunk 2077 - czy w grze będą konie?
4. Cyberpunk 2077 wyjdzie na konsole nowej generacji!
5. Jak będzie wyglądał Cyberpunk 2077 na nowych konsolach?
6. Zostało tylko pół roku do premiery Cyberpunka 2077!
7. Gry podobne do Cyberpunk 2077
8. Cyberpunk czy Punkcyber?
9. Cyberpunk 2077 - analizujemy pierwszy zwiastun!
10. Filmy podobne do Cyberpunka 2077!
11. Książki podobne do Cyberpunka 2077!
12. Komiksy w tematyce Cyberpunka (CD Project rlz)
13. Cyberpunk 2077 - czy będzie demo?
14. Kolejni sławni aktorzy w Cyberpunk 2077!
15. Mody do Wiedźmina 3 dodające postacie z Cyberpunka 2077!
16. Czy Cyberpunk 2077 będzie najlepszą grą ever?
17. Oglądalismy zdjęcia biura, w którym powstaje Cyberpunk 2077!
18. Cyberpunk 2077 - przewidujemy minimalne wymagania
19. Cyberpunk 2077 - polecamy zestawy komputerowe, pod największą premierę 2020 roku!
20. Szacujemy ile kopii Cyberpunka 2077 sprzeda CD Project
21. Cyberpunk 2077 vs Wiedźmin 3 - która gra prezentuje się lepiej?

14.06.2019 21:10
1
odpowiedz
No0oBwWC3
1
Junior

Jeżeli chodzi o ankietę to nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie czy kupiłbym CP gdyby był produkowany przez inne studio. Jaram się rpgami, które stawiają na historię i świat przedstawiony i z powodu że robi to cdp mogę im zaufać jeżeli chodzi o te sprawy, gdyby CP robili inni czekał bym na recenzję i gameplaye. Preordera nie zamawiam bo jestem wrogiem takich zabiegów, sale na premierę kupię od tak, bez sprawdzania opinii

14.06.2019 21:22
odpowiedz
2 odpowiedzi
ogrodov
32
Centurion

Redzi nie robią najlepszych fabuł, najlepszej grafiki, najlepszego gameplayu, najlepszej narracji w grach, najlepszej muzyki czy dźwięku. Robią po prostu po swojemu, nie zważając na poprawność polityczną. Jest kilka studiów na świecie które produkują gry AAA dla dorosłego gracza. Redzi, Rockstar, From Software, 4AGames. Wielkiego wyboru nie mamy, ale należy szanować to co jest. Miło że jedna jest w Polsce, to dużo.

14.06.2019 21:27
Sir Xan
😜
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Sir Xan
95
Legend
Image

a nie kolejny pierdyliardowy artykuł o sajberpanku

--->

Zarabiają na liczniki odwiedzin strony i reklamy, a my lubimy wchodzić na te strony... Więc czego się dziwicie?

Będą duuużoooo newsy o Cyberpunk. Możecie tego pewien. ;D

post wyedytowany przez Sir Xan 2019-06-14 21:28:45
14.06.2019 21:59
odpowiedz
1 odpowiedź
ogrodov
32
Centurion

Czy na tym forum jest możliwość pisania odpowiedzi na komentarze, z zastrzeżeniem na brak możliwości odpowiedzi na własne komentarze pod innymi?

post wyedytowany przez ogrodov 2019-06-14 22:00:07
15.06.2019 00:46
odpowiedz
XardasKSP
13
Legionista

Nie oszukujmy sie gdyby nie CDProjekt to bym w zyciu nie kupil czegos z settingiem z takiej nudnej nieciekawej niszy jak Cyberpunk.

CDProjekt sobie strzela w stope bo wiekszosci swiata nie interesuja settingi jak Arcanum czy Cyberpunk. My chcemy sredniowiecza i wiedzmina. Albo kosmosu z Mass Effect czy Star Wars.....

Ewetnualnie apokalipsy z Fallouta ale takiej na powaznie i mrocznej nie jak Fallout 4 ktory byl slaby. Pozostale rowniez Fallout 3 i New Vegas swietne. Niech skoncza z tym Cyber i zaczna robic Wiedzmin 4 to sprzedadza 100 mln gier.

15.06.2019 01:21
RaB01BiT
odpowiedz
RaB01BiT
29
Centurion

Wdajecie się w dyskusje odsłon ;)

15.06.2019 03:43
odpowiedz
Anderworld666
5
Legionista

Nie przesadzacie trochę? Wątpię, czy Cyberpunk narobił tyle szumu gdyby nie występ Keanu. Właściwie 4 gry dopiero wydał CD Projekt. Wiedźmin 1 był bardzo fajny, głównie fani Sagii o Wiedźmienie na niego czekali. Wiedźmin 2 też, osobiście wole jedynkę, ale ostatni rozdział w grze po prostu chciałem jak najszybciej przejść. W wiedźmina 3 nie grałem, mam, ale niestety mam za słaby komputer.
Lecz patrząc po ocenach tutaj i na innych stronach, zgaduję, że Wiedźmin 3 wyszedł im epicko. Lecz, ile było studiów którzy tak samo zaczynali, robili dobre, raz coś epickiego a potem same szajszy. Np takie Bioware, kiedyś, nie ważne co by zapowiedzieli, wiedziałem, że będzie zajebiste. Dzisiaj, nawet nie wiem czy chcę jakąś nową grę od nich. Tak samo, Blizzard, Diablo, Warcraft, Starcraft, a teraz pożal się boże, Diablo Immortal. Bethesda, właściwie od nich, po Skyrimie, na nic nie czekałem, gdyby nie mody, to ta gra by dawno umarła, a o F76 chyba nie ma co wspominać. Cieszę się, że mają Arkane Studio. Ubisoft, tak samo, pierwsze AC były zajebiste, i wcześniejsze Prince of Persia też, dzisiaj nawet nie chce mi się sprawdzać nowych AC, do tego, wraz z EA, nawalają tymi mikro transakcjami gdzie się da. Pamiętam nfsy, simsy, harry potter, ojciec chrzestny, dead space, medal of honor. Kutwa, największy rak chyba ich, simsy. Chyba przy Sims 10, cena wszystkich dodatków wyjdzie taka, że rzeczywiście, będzie można sobie wille postawić. Każde z tych studiów robiło kiedyś ciekawe gry, teraz nawet nie jestem wzruszony. Sam jestem fanem SW, ale po trailerze nic mnie nie porwało, a do tego, że EA właśnie jest wydawcą, to mam bardzo duże obawy. Więc, wracając do Cyberpunk, serio, nie byłoby tyle szumu wokół tej gry gdyby nie Keanu. Serio, wróćcie z tym artykułem za 10 - 20 lat, gdy wydadzą jeszcze z 3-4 gry, a każda z nich będzie przynajmniej dobra.

I przestańcie nawalać tak tym hypem, jeszcze rok został do jasnej ciasnej, jak jutro wyskoczycie, że jednak gry nie da się odpalić na Tamagochi, to nie wiem czy walnąć się patelnią czy po prostu westchnąć.

15.06.2019 06:02
odpowiedz
szopen469
37
Centurion

Gdyby nie CDPR nawet bym nie zwrócił uwagi. Gdyby jednak hype był tak nahalny jak teraz to pewnie bym przyjrzał się grze. Z klimatem w jaki celuje CDPR brałbym, ale pod warunkiem że robiła by to porządną firma(odpada EA czy Activision, ale Ubi już by przeszedł)

15.06.2019 07:15
pabloNR
😂
odpowiedz
pabloNR
59
Konsul

"potęgi naszego kraju"... Śmiechłem...

post wyedytowany przez pabloNR 2019-06-15 07:15:45
15.06.2019 07:33
Ziomaletto1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Ziomaletto1
27
Centurion

Śmieszy mnie to, że po jednej "genialnej" grze CD Projekt Red urosnął do statusu, na który Rockstar pracował całą dekadę. No ale to przecież polska gra, polskie studio, Keanu Reeves w grze (który dopiero od Johna Wicka stał się dobrym aktorem). Jeatem zdumiony, że po jednym hicie gracze już są w stanie zaufać ludziom, którzy zostali rzuceni na głęboką wodę, bo dotychczas robili gry w świecie fantasy. Lemingi, wszędzie lemingi.

15.06.2019 09:24
Soul33
odpowiedz
5 odpowiedzi
Soul33
39
Centurion

To nie ma sensu podawać słabe gry i filmy (w tym jeden kompletnie beznadziejny chłam) na dowód tego, że cyberpunk nie jest popularny. Równie dobrze może być bardziej popularny niż się wydaje. Ciężko powiedzieć mając takie przykłady.

15.06.2019 09:29
odpowiedz
Aratho
7
Junior

Uważam, że pytanie w ankiecie jest bardzo nieprecyzyjne. Jeżeli chodzi o przedsprzedaż to od redów biorę w ciemno, z kolei od innych wydawców nie. Jeśli chodzi o ogólne kupienie gry to odpowiedź nie jest po prostu "tak lub nie". U innych wydawców spojrzałbym na gameplaye i poczekał parę dni z kupnem bo zdarza się że gierka na premierę wyglada jak wersja beta.

15.06.2019 10:06
Angemona
odpowiedz
Angemona
16
Centurion

Popularność studia to broń obosieczna. Każda gra jest jest hypowana, ale ewentualne błędy są piętnowane dziesięciokrotnie. Żaden Wiesiek na wstępie nie był pozbawiony błędów, ale wtedy patrzono na to jak na problemy mniej znanego studia. Teraz każdy babol będzie hejtowany na potęgę.
Co do samego świata Cyberpunk to dla mnie nie jest ważne w jakim świecie się gra dzieje, ale jaką przyjemność mi granie sprawia.

15.06.2019 10:25
Yarpen z Morii
odpowiedz
4 odpowiedzi
Yarpen z Morii
28
Qverty

Cyberpunk jest hitem bo ma świetny marketing.

Ktoś w ogóle kupuje gry dla studiów które je tworzą?

15.06.2019 14:21
jaro1986
👎
1
odpowiedz
jaro1986
127
Generał

Moim zdaniem treść pytania w ankiecie powinna brzmieć:
"Czy kupiłbyś PRZEDPREMIEROWO CP2077, gdyby nie robił go CDPR?"
No bo jakie mamy zacytowane odpowiedzi z facebook'a?

Gdyby zamiast „Redów” robił to Rockstar, to brałbym, ale jeżeli byłby to Ubisoft czy EA, to wolałbym poczekać na recenzję i wtedy kupić.

Hmmm... generalnie cyberpunk to nie moje klimaty, ale tak mnie CDPR nahajpował, że ze względu na nich pre-order już zamówiony. Każdą ich grę biorę w ciemno po Wiedźminach.

Nie, bo tylko do nich mam zaufanie i wiem, że syfu nie kupuję.

Przepraszam bardzo, a czy np. średnia ocen na poziomie powyżej 90% nie jest gwarantem dobrze wydanych pieniędzy? Czy hurraoptymistyczne recenzje i komentarze nie wystarczą? Znaczy się, że nawet jeżeli gra miałaby średnią ocen 95%, to ktoś nie kupi, bo zrobiło ją znienawidzone dotąd EA albo Activison? Ja np. przy kupowaniu gier używam mózgu i czytam recki, komentarze, oglądam gameplaye i wtedy decyduję, czy kupię czy nie, bez względu na studio. A gier nie preorderuję, nawet od CDPR czy R*.
Także sorry GOL, ale sama teza leżąca u podstaw tego artykułu jest źle sformułowa, albo też współcześni gracze to bezwolne marionetki.

15.06.2019 20:58
SageHeppy
📄
odpowiedz
SageHeppy
9
Chorąży

Wiedźmin 3 też był hitem ponieważ robił do CDPR, jeżeli zrobiło by go EA czy Bethesda nie był by wiedźminem którego znamy, grą rpg na skalę światową. CDPR to po prostu dobre studio której pracownicy przywiązują wagę zarówno do szczegółów jak i do tego jak całościowo wygląda gra, aby dostarczyć nam wspaniały produkt i małe dzieło sztuki.

16.06.2019 00:02
Guntor
odpowiedz
1 odpowiedź
Guntor
25
Konsul

Trochę przesada już z tymi artykułami o Cyberpunk 2077. News z Hideo i Cyberpunkiem to już żart na całego. Bardzo często twórcy gier dają innym twórcom gier jakiś produkt z gry nad która pracują. WOW. Do premiery zostało 10 miesięcy, E3 się skończyło a oni dalej doją tego CP2077. To będzie naprawdę świetna gra (raczej) ale nie pompujcie już tego balonika.

16.06.2019 09:53
JackXP
odpowiedz
JackXP
82
Pretorianin

Ankieta jest trochę źle skonstruowana. Tak kupiłbym C77 gdyby nie tworzylby go CDP Red, tylko Rockstar ale nie kupiłbym gdyby była to produkcja Ubi albo innego całkowicie nowego studia. Wszystko zależy, chociaż to prawda, że Redzi są już wyznacznikiem jakości. :)

16.06.2019 16:44
Kik0zTV
odpowiedz
Kik0zTV
29
Centurion

Czemu nie ma odpowiedzi: nie ważne kto by robił tę grę i tak jej nie kupię.

17.06.2019 16:50
Irek22
1
odpowiedz
Irek22
98
Grzeczny już byłem

norbi141 [12.1]
Dlaczego nie jest gwarantem?

Bo różne i szeroko rozumiane aspekty mechaniki w Wiedźminie 3 są nieprzemyślane lub są bez sensu.
Bo pomimo wydania wielu łatek, nadal zdarzają się irytujące lub śmieszne/żałosne bugi.
Bo w niektórych aspektach jest niedopracowana.
Bo w niektórych aspektach jest cofnięta w porównaniu do Wiedźmina pierwszego.
Bo od momentu odnalezienia Ciri fabuła głównego wątku wyraźnie dołuje, jest niedopracowana i robiona na szybko "byle było, byle coś/kogoś wpleść, byle była dłuższa". Ponadto tu i ówdzie jest niekonsekwentna lub nielogiczna. (Pomijam już słabość wątku elfików Dzikiego Gonu jako takiego)

post wyedytowany przez Irek22 2019-06-17 16:58:39
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze