Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Star Wars Jedi: Fallen Order Kompendia

Kompendia 15 maja 2019, 11:28

Wszystko o Star Wars Jedi: Fallen Order - data premiery, gameplay i cena

Niniejsze kompendium wiedzy jest poświęcone Star Wars Jedi: Fallen Order, czyli grze akcji od studia Respawn Entertainment osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen. Tytuł ukaże się 15 listopada 2019 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Star Wars Jedi: Upadły zakon – kompendium wiedzy - Wszystko o Star Wars Jedi: Fallen Order - data premiery, gameplay i cena - dokument - 2019-11-15
Star Wars Jedi: Upadły zakon – kompendium wiedzy

Gwiezdne wojny towarzyszą elektronicznej rozrywce od przeszło 35 lat. Do tej pory na rynku ukazało się mnóstwo gier ze słynnego uniwersum stworzonego przez George'a Lucasa, reprezentujących najróżniejsze gatunki. Kolejną z nich jest Star Wars Jedi: Fallen Order (lub w polskim tłumaczeniu, Star Wars Jedi: Upadły zakon), za którą odpowiada studio Respawn Entertainment. Tytuł został oficjalnie zaprezentowany 13 kwietnia 2019 roku podczas Star Wars Celebration.

Aktualizacja #1 (9 czerwca 2019 r.): Nowe informacje od magazynu Game Informer oraz z EA Play 2019 i konferencji Microsoftu. Zaktualizowano sekcje „Fabuła i postacie”, „Gameplay”, „Wymagania sprzętowe i inne technikalia” oraz „Ciekawostki i trailery”.

Aktualizacja #2 (14 czerwca 2019 r.): Informacje z oficjalnego pokazu. Zaktualizowano sekcję „Gameplay”.

Aktualizacja #3 (26 czerwca 2019 r.): Powody decyzji o wyborze silnika Unreal Engine 4 oraz nowe fragmenty rozgrywki. Zaktualizowano sekcje „Wymagania sprzętowe i inne technikalia” oraz „Ciekawostki i trailery”.

Aktualizacja #4 (27 września 2019 r.): Powody wyboru bohatera i nowy zwiastun. Zaktualizowano sekcję „Ciekawostki i trailery”.

Aktualizacja #5 (9 października 2019 r.): Poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe. Zaktualizowano sekcję „Wymagania sprzętowe i inne technikalia”.

Aktualizacja #6 (21 października 2019 r.): Fragmenty i wrażenia z zamkniętego pokazu dla prasy i zakończenie głównych prac nad grą. Zaktualizowano sekcje ”Data premiery” oraz „Ciekawostki i trailery”.

Aktualizacja #7 (4 listopada 2019 r.): Przedsprzedaż na Steamie i zwiastun premierowy. Zaktualizowano sekcje „Cena, pre-order i edycja specjalna” oraz „Ciekawostki i trailery”.

Aktualizacja #8 (13 listopada 2019 r.): Brak triala i lista przeciwników. Zaktualizowano sekcje „Gameplay” oraz „Cena, pre-order i edycja specjalna”.

Aktualizacja #9 (15 listopada 2019 r.): Recenzje, trailer z imprezy X019 i ustawienia graficzne. Zaktualizowano sekcje „Wymagania sprzętowe i inne technikalia” oraz „Ciekawostki i trailery”, dodano sekcję „Recenzje”.

Data premiery

Premiera Star Wars Jedi: Fallen Order została zaplanowana na 15 listopada 2019 roku. Tytuł zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Na wszystkich tych platformach będzie posiadał polską wersję językową.

Wrażenia z pokazu dla prasy

Niecały miesiąc przed premierą dziennikarze mieli okazję sprawdzić Star Wars Jedi: Fallen Order w akcji na zamkniętym pokazie. Wstępnie tytuł bardzo przypadł do gustu przedstawicielom mediów. Pochwał doczekały się takie elementy rozgrywki jak walka, która jest wymagająca, lecz nie frustrująca, eksploracja czy zagadki środowiskowe. Z drugiej strony pojawiła się obawa, że fabuła może okazać się zbyt infantylna. Szczegółowe wrażenia naszego wysłannika, Dariusza DM-a Matusiaka, znajdziecie w tej zapowiedzi.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon