Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 23 grudnia 2018, 11:30

autor: Filip „fsm” Grabski

Rocznik 84, gra w gry, często chodzi do kina, sporo czyta, serialuje, podcastuje i docenia riffy.

Gry na PC prawie za darmo – ponad 30 ofert ze Steam Winter Sale za 5 zł

Steamowe wyprzedaże to już legenda. I nawet jeśli – jak ze wszystkim – kiedyś było lepiej, to bez problemu znaleźliśmy dla was sporo dobrych gier kosztujących tyle, co dobra tabliczka czekolady.

Gry logiczne na PC

Lara Croft and the Guardian of Light – 5,39 zł

Lara i Totec w jednej stali świątyni. Ona z serii gier Tomb Raider, on wprost z historii Majów. Razem mają za zadanie odnaleźć Lustro Dymu i pokonać złowrogą maszkarę, która zeń wylazła. Wszystko pokazane jest w rzucie izometrycznym, a gra oferuje równie dużo eksploracji, co zagadek i walki. Można grać samemu, ale lepiej wypada kooperacja.

  1. Lara Croft and the Guardian of Light na Steamie

World of Goo – 3,59 zł

World of Goo to jedna z bardziej znanych współczesnych gier logicznych – przeprowadź sympatyczne gluty na drugą stronę planszy, a radości nie będzie końca. Kreskówkowa grafika zupełnie się nie zestarzała, a przemyślana rozgrywka i spora dawka humoru w ogóle nie mają daty przydatności do spożycia, więc wydanie 3,5 złotego na taką klasykę nie powinno być dla nikogo powodem do zmartwienia. Wręcz przeciwnie!

  1. World of Goo na Steamie

Przygodówki na PC

The Mercury Man – 4,34 zł

The Mercury Man to stworzona według klasycznych wzorców przygodowa gra akcji osadzona w dalekiej przyszłości. W 2310 roku odkryto, że zastąpienie krwi rtęcią leczy wszystkie choroby. Okazało się jednak, że przebywanie w pobliżu „rtęciowych ludzi” powoduje nieuleczalne choroby u innych osób. Brzmi intrygująco, prawda?

  1. The Mercury Man na Steamie

The Room – 4,49 zł / The Room Two – 4,49 zł

Niezależna, bardzo pomysłowa produkcja łącząca elementy gier logicznych i przygodówek z celowo poukrywanymi obiektami. Akcja The Room ma miejsce w tytułowym pokoju, gdzie gracze znajdują niezwykle skomplikowany sejf. Cel: dostać się do środka. Druga część oferuje to samo, ale pod hasłem „bardziej”: pomieszczeń jest więcej, fabuła wyraźniej zarysowana, grafika ładniejsza... Każda odsłona cyklu to gratka dla fanów umysłowych wyzwań warta wydania tych paru złotych.

  1. The Room na Steamie
  2. The Room Two na Steamie

Virginia – 3,59 zł

Pełna trójkątów historia inspirowana Miasteczkiem Twin Peaks i Z archiwum X. Virginia zabiera graczy, wraz ze świeżo upieczoną agentką FBI, do tytułowego stanu, by rozwikłać zagadkę zaginionego chłopca. Gra stawia głównie na narrację, więc faktycznej rozgrywki jest tu niewiele, ale za to Virginia może pochwalić się wyjątkowo filmowym sposobem przedstawiania akcji. Jeśli chcieliście kiedyś wejść do odcinka The X-Files, to właśnie macie okazję.

  1. Virginia na Steamie

Oddworld: Abe’s Exoddus – 2,74 zł

Po części platformówka, po części przygodówka, w całości klasyka! Druga odsłona przygód mudokona Abe’a, który musi uwolnić swoich pobratymców przerabianych na mięso, powiela schemat bardzo udanej części pierwszej. Pełna wielkich pikseli grafika ma swój urok, ale jeśli potrzebujecie HD i innych cudów, możecie sięgnąć po nieco droższy remake New ’n’ tasty.

  1. Abe’s Exoddus na Steamie

THORNYWAY – 4,39 zł

To bardziej eksperyment niż prawdziwa gra. THORNYWAY to ilustracja do rzeczywistego albumu wydanego przez nazywającą się tak samo grupę. Produkt jest „symulatorem biegania” skąpanym w szarościach, w którym gracz słucha nastrojowej muzyki i odkrywa, co stało się ze światem. Tytuł zdecydowanie dla cierpliwych, ale pokazuje, że można z powodzeniem zrealizować interesujący pomysł, nawet jeśli nie wszystkim przypadnie on do gustu.

  1. THORNYWAY na Steamie

Filip „fsm” Grabski

TWOIM ZDANIEM

Czy dawniej promocje na Steamie były lepsze?

Tak
80,9%
Nie mam zdania
14,1%
Nie
5,1%
Zobacz inne ankiety
Dobre te promocje! 37 najlepszych ofert ze Steam Winter Sale 2018
Dobre te promocje! 37 najlepszych ofert ze Steam Winter Sale 2018

Ho ho ho! Zaczęła się się wyprzedaż w sklepie Steam. W tym roku, w worku prezentów Dziadka Gabe'a jest kilka niespodzianek dla grzecznych graczy. Bo przecież byliście grzeczni, prawda? Z tysięcy przecenionych gier wybieramy te najbardziej warte uwagi.

30 gier za góra parę dyszek – najlepsze oferty ze Steam Winter Sale
30 gier za góra parę dyszek – najlepsze oferty ze Steam Winter Sale

W portfelu pustka, ale coś by się pograło? Szczęśliwie Gaben, pan Steama, przychodzi z pomocą i promocjami na tysiące gier... Przygotowaliśmy więc zestawienie 36 niezłych ofert na dobre tytuły.