Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 15 marca 2021, 10:10

autor: Maiman

Jaki telewizor do PS4 i Xbox One? Najlepsze modele w 2021 roku

Pomagamy wybrać telewizor odpowiedni do konsoli, który spełni oczekiwania każdego gracza.

Konsolowcy, mamy dla Was monitory – większe od pecetowych. Nazywają się „telewizory” i są zróżnicowane do tego stopnia, że wybór odpowiedniego może przyprawiać o migrenę – a kupić nowy kiedyś przecież trzeba. Poniższy artykuł dostarczy Wam podstawowych informacji na temat głównych elementów specyfikacji telewizorów, na które powinniście zwrócić uwagę podczas zakupów. W ostatniej części znajdziecie też kilka przykładowych ekranów w dwóch najpopularniejszych przedziałach cenowych.

Jesteś już posiadaczem konsoli nowej generacji? Nie ma znaczenia, czy wolisz PlayStation czy Xbox - telewizor to kluczowy element wyposażenia każdego gracza konsolowego. Modele przedstawione w tym artykule zebraliśmy głównie pod kątem sprzętu poprzedniej generacji, czyli PS4 i Xbox One. Większość porad oraz telewizorów z niniejszego zestawienia z powodzeniem znajdzie też zastosowanie w przypadku, gdy staliście się szczęśliwymi właścicielami PS5 lub Xbox Series X. Prawdopodobnie jednak nie uda się wykorzystać w pełni możliwości najnowszych maszynek Sony i Microsoftu. Jeżeli więc szukasz sprzętu, który posiada Port HDMI 2.1 i obsługuje takie bajery jak Variable Refresh Rate (VRR), Quick Frame Transport (QFT) czy Auto Low Latency Mode (ALLM), zajrzyj do artykułu Telewizor do PS5 i Xbox Series X | Ranking 2021.

Raz na jakiś czas warto odświeżyć telewizor stojący w naszym salonie. - Jaki telewizor do PS4 i Xbox One? Najlepsze modele w 2021 roku - dokument - 2021-03-15
Raz na jakiś czas warto odświeżyć telewizor stojący w naszym salonie.

Przedstawiciele Sony oraz Microsoftu zapowiadali przed premierą PS5 i Xbox Series, że dzięki nowym konsolom będziemy mogli grać w rozdzielczości 8K. Póki co są to obietnice bez pokrycia, a biorąc pod uwagę fakt, że znalezienie niezbyt drogiego (do 3 tysięcy złotych) telewizora obsługującego rozdzielczość 4K (lub Ultra HD) to dzisiaj żaden problem, nie powinniście na razie myśleć o zakupie 8K.

Zresztą, nie każdy chce inwestować w telewizor. Osoby mające np. mało miejsca mogą śmiało inwestować w monitory. Więcej na ten temat napisaliśmy w artykule Telewizor do konsoli to dla mnie przeszłość - są ciekawsze rozwiązania. Jeśli natomiast miejsca masz aż nadto, czemu by nie iść w projektor? To dobra opcja do oglądania filmów i grania, szczególnie w momencie, kiedy większość kin nadal pozostaje zamknięta.

Niedosyt po przeczytaniu całości? Dajcie znać w komentarzach!

Jeśli czujecie, że artykuł nie odpowiedział na wszystkie Wasze pytania, dajcie nam znać. Wasze opinie posłużą do rozbudowania artykułu w przyszłości. Piszcie też, jeśli jesteście już posiadaczami telewizorów wymienionych w artykule (lub innych) i dzielcie się wrażeniami z użytkowania!

Konsola bez odpowiedniego telewizora na niewiele się zda – na kolejnych stronach dowiesz się, jaki wybrać. - Jaki telewizor do PS4 i Xbox One? Najlepsze modele w 2021 roku - dokument - 2021-03-15
Konsola bez odpowiedniego telewizora na niewiele się zda – na kolejnych stronach dowiesz się, jaki wybrać.

Szukasz telewizora do dwóch tysięcy złotych? Zobacz oferty

Telewizor do PS5 i Xbox Series X | Ranking 2021
Telewizor do PS5 i Xbox Series X | Ranking 2021

Jesteś już posiadaczem konsoli nowej generacji? Być może przyszedł czas na odpowiedni telewizor? Jakie modele są najlepsze do PS5 i Xbox Series? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!

PS4 czy Xbox One? Czy wciąż warto kupić w 2021 roku
PS4 czy Xbox One? Czy wciąż warto kupić w 2021 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Series jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One? A może postawić na Nintendo Switch?

Telewizory najchętniej kupowane w Polsce | TOP 5
Telewizory najchętniej kupowane w Polsce | TOP 5

Jakie telewizory kupują Polacy? Wolimy LED, QLED, a może OLED? Liczy się wielkość czy jakość obrazu? 50 czy 55 cali? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w artykule.