Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 21 maja 2020, 13:57

autor: Osti

Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020

Oto najlepsze zestawy słuchawkowe dla graczy (lub alternatywne zestawy słuchawki plus mikrofon), podzielone na kilka zakresów cenowych. Proponujemy headsety do 100, 200, 300, 400 i 500 zł, a także najlepsze drogie modele dla profesjonalistów.

Najlepsze słuchawki powyżej 500 zł

Jeśli w zasadzie nie liczysz się z budżetem, możesz wybierać spośród licznych modeli gamingowych słuchawek, skierowanych do najbardziej wybrednych graczy. Świetne efekty przestrzenne, dobre basy, najwyższa jakość wykonania – znajdziemy tu wszystko. Omawiając niektóre z poniższych modeli można nawet pokusić się o użycie zwrotu „Hi-Fi”, ale nie zapominajmy, że szukamy przede wszystkim sprzętu do gier i to funkcjonalność w tym zakresie jest dla nas najważniejsza.

Teufel Cage

Wraz z modelem Cage, firma Teufel wprowadza na rynek zestaw słuchawkowy do gier, który wyróżnia się unikalnym designem i lekką, ale jednocześnie bardzo wytrzymałą konstrukcją. Wbudowana karta dźwiękowa na USB i opcja podłączenia do smartfonu czynią z niego model nadający się zarówno do grania na PC i konsoli, jak i zabrania w podróż.

Dwa 40-milimetrowe przetworniki brzmią bardzo neutralnie i są zbalansowane w całym spektrum częstotliwości. Przy standardowych ustawieniach oferują chyba jednak zbyt niskie ciśnienie w zakresie niskich częstotliwości, aby zadowolić fanów basów. Jeśli jednak pokręcimy korektorem na zintegrowanej karcie dźwiękowej USB, basy wyraźnie zyskują na obecności i, jeśli mamy na to ochotę, mogą spowodować drżenie słuchawek - bez dudnienia lub niepożądanych zniekształceń. Zintegrowany układ dźwiękowy USB firmy C-Media steruje pozostałymi funkcjami (korektor, tłumienie szumów i pogłosu w mikrofonie itp.), jak również symulacją dźwięku przestrzennego o nazwie Xear Surround Headphone, który działa na podobnym poziomie jak Dolby Headphone.

Teufel Cage oferuje szerokie opcje połączeń: poprzez gniazdo USB do peceta lub konsoli lub za pomocą gniazda 3,5 mm do smartfonu. Dzięki odczepianemu mikrofonowi Cage nadaje się również jako zwykłe słuchawki. Jeśli jednak chcemy obsługiwać Cage’a analogowo, za pomocą wtyczki na komputerze PC, potrzebny jest rozdzielacz z jednej czterobiegunowej 3,5 mm wtyczki jack do dwóch wtyczek 3-biegunowych; niestety nie jest on dołączony w zestawie.

Słuchawki Teufel Cage. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Teufel Cage.

Komfort noszenia modelu Cage jest bardzo wysoki dzięki jego małej wadze i dobremu wyścieleniu; poduszki mieszczą również większe uszy. Obsługa jest bardzo intuicyjna dzięki regulacji głośności na słuchawce i osobnemu suwakowi na ramieniu mikrofonu. Ponadto oferuje on przełącznik pomiędzy wejściem USB i analogowym, który umożliwia przenoszenie się między czatem a ewentualnym połączeniem telefonicznym oraz wielofunkcyjny panel do zdalnego sterowania smartfonem (start/stop, poprzedni/następny utwór itp.).

Sennheiser Game One

Sennheiser Game One nie jest tani (640 zł), ale jest prawdopodobnie najwygodniejszym zestawem słuchawkowym przeznaczonym do gier. Komfort noszenia i obsługi jest doskonały, dźwięk precyzyjny, a granie w nim – przyjemnością nawet po wielu godzinach.

Sennheiser Game One jest obecny na rynku w podobnej formie od wielu lat. Jego poprzednikiem był model PC 360, jeden z pierwszych dedykowanych zestawów słuchawkowych do grania, który wprowadził regulację głośności na słuchawkach i wyciszał mikrofon poprzez złożenie jego ramienia – dwie komfortowe funkcje, które obecnie spotyka się coraz częściej. Oprócz wygodnej obsługi podoba nam się również komfort noszenia: Game One jest bardzo lekki, co w połączeniu z (nie za miękką i nie za twardą) welurową wyściółką pozwala na wielogodzinne granie bez uczucia dyskomfortu. Otwarta konstrukcja zapobiega również zauważalnemu nagrzewaniu się uszu. Jakość dźwięku Game One jest również bardzo dobra na długie sesje: reprodukcja dźwięku jest niezwykle precyzyjna i przyjemnie spokojna, dzięki czemu nawet po długich godzinach grania nasze uszy będą jedynie nieznacznie zmęczone.

Słuchawki Sennheiser Game One. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Sennheiser Game One.

Ogólnie rzecz biorąc, Game One jest jednym z najlepszych zestawów słuchawkowych dla graczy, jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku - jego cena jest jednak bardzo wysoka i za mniej niż 600 złotych po prostu go nie dostaniemy. Z dostępnością Sennheiser Game One ostatnio w Polsce też nie jest najlepiej i niejednokrotnie trzeba będzie wydać nawet 700 zł, aby sprowadzić te słuchawki z zagranicznego sklepu.

Corsair Virtuoso Wireless RGB

Kolejna nowość od „Korsarzy” w naszym zestawieniu to kosztujący niebagatelne 800 zł model Virtuoso Wireless RGB. Nazwa tego zestawu jest równie znacząca co cena – nie tylko w kwestii podświetlania RGB oraz łączności bezprzewodowej – również jakość dźwięku stoi na najwyższym poziomie. Trudno nam jednak obiektywnie powiedzieć, czy wirtuoz jakiegokolwiek instrumentu będzie z niej równie zadowolony. Jeśli jednak uważacie się za mistrza klawiatury i myszki (względnie pada), propozycja Corsair powinna Was zainteresować.

Pozostałe modele tego producenta na pewno nie zostałyby przez nikogo nazwane „badziewiem”, ale pod względem jakości wykonania Virtuoso Wireless RGB w zasadzie deklasują pozostałe słuchawki z korsarskim logo. Dźwięk w grach jest absolutnie idealny, podobnie zresztą jak mikrofon. Headset przyzwoicie sprawuje się także w filmach i muzyce, ale nie ukrywajmy – w tej cenie raczej można dorwać sprzęt znacznie lepiej dostosowany do tych zadań.

Oprócz wzorowego wykonania, Virtuoso Wireless RGB oferują także bardzo dobre połączenie bezprzewodowe i długi czas pracy na jednym ładowaniu – ok. 20 godzin, które możemy skutecznie wydłużyć wyłączając podświetlanie w aplikacji iCUE. Oprogramowanie Corsaira to duży plus wszystkich urządzeń tego producenta, oferuje ono bowiem mnóstwo opcji konfiguracji. Headset oferuje również łączność przy pomocy przewodu USB lub mini-jacka 3,5 mm.

Słuchawki Corsair Virtuoso Wireless RGB. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Corsair Virtuoso Wireless RGB.

Razer Kraken Ultimate

Najmłodszy członek rodziny słuchawek Razer Kraken reklamowany jest kilkoma chwytliwymi hasełkami, m.in. „THX Spatial Audio” oraz „żel chłodzący”. Jak to wszystko sprawuje się w praktyce? Otóż całkiem nieźle, ale nic innego nie można oczekiwać po headsecie za prawie 700 zł. Jakość dźwięku faktycznie nie pozostawia wiele do życzenia – szczególnie jak na słuchawki do grania, bowiem audiofile oraz fani muzyki niekoniecznie będą szczęśliwi.

Pozytywnie kojarzące się fanom George’a Lucasa logo THX w przypadku tego sprzętu dotyczy przede wszystkim efektów przestrzennych. Zrezygnowano więc z promowania słuchawek „wirtualnym 7.1” jak w przypadku konkurencji czy innych modeli Razera. W tej kwestii raczej nie można z czystym sumieniem powiedzieć, aby dało się wyczuć jakąś różnicę między Krakenem Ultimate a innymi słuchawkami gamingowymi w podobnej cenie. Ale to nic złego – po prostu jakość efektów przestrzennych w grach stoi tutaj na absolutnie najwyższym poziomie i w sieciowych starciach pozwala niemalże bezbłędnie lokalizować źródło dźwięku.

50 mm przetworniki zapewniają szczegółowy i czysty dźwięk, a także dość mocny bas, którego próżno szukać w wielu „gamingowych” zestawach. Razer wykonał dobrą robotę również z mikrofonem, który bez wstydu konkuruje z doskonałymi rozwiązaniami SteelSeries. A co z nausznikami? Poduszki wykonano ze sztucznej skóry i podobno wypełniono chłodzącym żelem – nie niszczyliśmy ich, aby sprawdzić zawartość, ale rzeczywiście nawet po kilku godzinach na głowie użytkownik nie odczuwa dyskomfortu ani nadmiernej potliwości.

Słuchawki Razer Kraken Ultimate. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Razer Kraken Ultimate.

Beyerdynamic Custom Game

Zestaw słuchawkowy Beyerdynamic Custom Game to w zasadzie klasyczny zamknięty zestaw słuchawkowy Hi-Fi, który z dodaniem mikrofonu na gęsiej szyi na wymiennym kablu zmienia się w zestaw słuchawkowy do grania - czyżby idealne połączenie słuchawek i mikrofonu w jednym pakiecie?

W testach Beyerdynamic Custom Game brzmi jak zestaw słuchawkowy Hi-Fi, również transmisja głosu mikrofonu jest doskonała. Za pomocą suwaków na obu nausznikach można wpływać na pasmo tonów niskich: od absolutnie niereprezentowanego w minimalnym ustawieniu (tzw. ustawienie eSport, ponieważ dzięki temu mocniej wybijają się odgłosy kroków i ładowania, chociaż samo brzmienie jest wtedy okropne), po neutralny bas, do lekkiego i mocnego akcentu. Sterowanie basem nie jest tu więc bezsensownym bajerem - dodaje zestawowi naprawdę użytecznej elastyczności.

Komfort noszenia jest najwyższej klasy, jeśli lubicie izolację charakterystyczną dla słuchawek zamkniętych. Ze względu na przewodową konstrukcję pilota zdalnego sterowania i odłączanego kabla, do którego podpięty jest mikrofon, komfort obsługi nie jest tak wysoki jak w przypadku klasycznych zestawów słuchawkowych z opcją regulacji głośności na słuchawkach i automatycznego wyciszania mikrofonu poprzez złożenie ramienia.

Słuchawki Beyerdynamic Custom Game. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Beyerdynamic Custom Game.

Cena nie jest niska – firma żąda za swój produkt ok. 800 zł. Kolejnym, ale zarazem ostatnim punktem, który można by skrytykować, jest brak w zestawie kabla umożliwiającego użycie w charakterze zwykłych słuchawek, bez przyciągającego wzrok mikrofonu – przewód ten znajdziemy w ofercie Beyerdynamic osobno, za 80 złotych.

Sennheiser GSP 500

Sennheiser GSP 500 to jeden ze stosunkowo nielicznych zestawów słuchawkowych o otwartej konstrukcji, jaki znalazł się na naszej liście. Oferuje szczegółowy dźwięk z doskonałym pozycjonowaniem, jednocześnie jest to również jeden z najdroższych produktów w zestawieniu.

Sennheiser GSP 500 jest podłączony do komputera kablem o długości 2,5 metra. W zestawie znajduje się również kabel o długości 1,5 m do podłączenia do konsoli do gier. Na prawej nausznicy znalazło się pokrętło regulacji głośności. Ramię mikrofonu znajduje się na lewej słuchawce i można je złożyć celem wyciszenia.

W słuchawkach zintegrowane zostały dwa suwaki regulacyjne, które w dwunastu krokach umożliwiają precyzyjne dostosowanie zestawu do głowy użytkownika. Słuchawka wyściełane są wygodnie, jednakże niektóre osoby testujące zestaw doświadczały nieprzyjemnego uczucia nacisku w punkcie styku słuchawki. Ze względu na swoją otwartą konstrukcję, Sennheisery GSP 500 umożliwiają swobodne docieranie hałasu z otoczenia do ucha i dlatego nie nadaje się do pracy i zabawy w hałaśliwym otoczeniu.

Brzmienie jest przekonujące dzięki wysokiemu poziomowi trójwymiarowości i doskonałej lokalizacji źródeł dźwięku. Zakres niskich częstotliwości nie jest mocno zaznaczony, co powoduje, że dźwięk tych słuchawek jest lekko sprzyjający detalom dobiegającym z górnych zakresów reprodukowanego pasma. Mikrofon jest bardzo dobry i eliminuje szumy tła poprzez redukcję szumów. Jeśli nie posiadasz dobrej karty dźwiękowej, możesz podłączyć GSP 550 wbudowaną kartą dźwiękową USB. Jeżeli nie jesteś miłośnikiem otwartych słuchawek, to istnieje zamknięta wersja tego modelu w postaci Sennheiser GSP 600.

Słuchawki Sennheiser GSP 500. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Sennheiser GSP 500.

Asus ROG Delta

Zestaw słuchawkowy Asus ROG Delta został zaprojektowany tak, aby wyróżniał się spośród konkurencji takimi funkcjami, jak port USB C, czy też cztery zintegrowane przetworniki cyfrowo-analogowe marki ESS. Z rekomendowaną ceną detaliczną 859 złotych, grają one w górnej lidze cenowej i muszą one zachować przewagę nad konkurentami, takimi jak Beyerdynamic Custom Game. Z drugiej jednak strony, obecnie trudno upolować je za mniej niż 950 zł.

Asus wyposaża Deltę ROG w port USB C, za pomocą którego zestaw słuchawkowy można podłączyć na przykład do smartfonu z portem USB C. Dzięki adapterowi USB C do USB A, zestaw ten można alternatywnie podłączyć do klasycznego portu USB.

Nauszniki w Delcie Asus ROG nie są owalne, lecz w kształcie litery D i mogą być pokryte sztuczną skórą lub tapicerką hybrydową. Komfort noszenia stoi na bardzo wysokim poziomie, ale może się zdarzyć, że nausznice zaczyna mocniej naciskać na głowę po długim okresie noszenia.

Cztery zintegrowane przetworniki cyfrowo-analogowe są podzielone tak, że każdy z nich obsługuje określony zakres częstotliwości. Dźwięk płynący z 50 mm przetworników jest szczegółowy i precyzyjny, przez co słuchawki nadają się zarówno do odtwarzania muzyki, jak i oglądania filmów. Lokalizacja poszczególnych źródeł dźwięku jest bardzo udana – nawet przy niższej głośności możemy się domyślać z akustycznych wskazówek, z którego kierunku zbliży się do nas przeciwnik. Asus ROG Delta to bardzo dobry zestaw słuchawkowy, ale nie tak dobry jak Beyerdynamic Custom Game, który jest równie drogi.

Słuchawki Asus ROG Delta. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Asus ROG Delta.

Beyerdynamic MMX 300

Beyerdynamic MMX 300 jest obecny na rynku od wielu lat. Wersja MMX 300 V2 została zaprezentowana niedawno, ale z powodu problemów z jednym z przewodów MMX 300 V2 była tymczasowo wycofana ze sprzedaży - obecnie zaktualizowany MMX 300 V2 znów jest dostępny. Doczepiany przewód i pilot zdalnego sterowania sprawiają, że wersja V2 jest bardziej nowoczesna niż ta oryginalna i dlatego otrzymuje naszą rekomendację.

Wykonanie i materiał użyty w oryginalnym MMX 300 jest tak wytrzymały, że nawet po latach codziennego użytkowania nie wykazuje żadnych ubytków. Ponadto, pomimo wagi 380 gramów, jest wygodny do noszenia nawet po wielu godzinach, ponieważ zarówno poduszki jak i pałąk wykonane są ze specjalnej pianki, która zmienia opór w zależności od siły nacisku. I chociaż Beyerdynamic MMX 300 tłumi odgłosy zewnętrzne stosunkowo dobrze, uszy, na które został założony prawie się nie nagrzewają.

Dynamika, ciśnienie i rozprowadzenie dźwięku oferowane w tym modelu są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku akcesoriów PC: bez problemu zlokalizujecie nawet wyciszone kroki w sercu bitewnego zgiełku, a ciśnienie dźwięku gwałtownych eksplozji przywodzi na myśl pełnowartościowe subwoofery. Ponadto zestaw pozwala również słuchać muzyki na poziomie wysokiej jakości słuchawek Hi-Fi. Jednak jego obsługa nie trzyma się tego wysokiego standardu - nie ma żadnych elementów sterujących, ani na słuchawkach, ani na przewodzie. Używać można jedynie sterowania za pośrednictwem systemu Windows, sterownika karty dźwiękowej lub za pomocą oddzielnych pilotów zdalnego sterowania, takich jak np. Creative Sound Blaster ZxR. Tak samo wysoka jak jakość tego zestawu słuchawkowego jest jednak jego cena – około 1200 złotych.

Słuchawki Beyerdynamic MMX 300. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Beyerdynamic MMX 300.

TWOIM ZDANIEM

Headset jakiej firmy poleciłbyś znajomemu:

SteelSeries
22,4%
Kingston
21,3%
Inna
11,2%
Sennheiser
10,7%
Razer
9,2%
Logitech
6%
Creative
4,9%
Beyerdynamic
3,4%
Corsair
2,4%
Sharkoon
2,3%
Roccat
1,3%
Tracer
1,2%
Turtle Beach
0,8%
Teufel Cage
0,7%
A4 Tech
0,6%
Genius
0,5%
MODECOM
0,5%
Trust
0,4%
Zobacz inne ankiety
Chcę Sonos One w domu, ale chyba mnie nie stać
Chcę Sonos One w domu, ale chyba mnie nie stać

Od kilku miesięcy mamy możliwość testować w redakcji Sonos One. Spędziłem z nim trochę czasu sam na sam i zastanawiam się, czy tak właśnie będzie wyglądać przyszłość domowego audio? Czy ten jeden głośnik może zastąpić wszystkie inne?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe – brak mini jacka w smartfonie to nie problem
Najlepsze słuchawki bezprzewodowe – brak mini jacka w smartfonie to nie problem

Słuchawki bluetooth zyskują na popularności m.in. dzięki producentom smartfonów, którzy likwidując tradycyjne gniazdo słuchawkowe, poniekąd popychają nas w stronię urządzeń bezprzewodowych. Prezentujemy ciekawe modele z różnych przedziałów cenowych.

Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach
Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach

Często skupiamy się jedynie na grafice w grach, zapominając kompletnie o dźwięku. Jakie słuchawki lub głośniki najlepiej nadają się do gamingu? Na co zwracać uwagę podczas zakupów?