Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 12 stycznia 2021, 12:02

autor: rassi

Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking 2021

Oto najlepsze zestawy słuchawkowe dla graczy (lub alternatywne zestawy słuchawki plus mikrofon), podzielone na kilka zakresów cenowych. Proponujemy headsety do 100, 200, 300, 400 i 500 zł, a także najlepsze drogie modele dla profesjonalistów.

Najlepsze słuchawki powyżej 500 zł

Jeśli w zasadzie nie liczysz się z budżetem, możesz wybierać spośród licznych modeli gamingowych słuchawek, skierowanych do najbardziej wybrednych graczy. Świetne efekty przestrzenne, dobre basy, najwyższa jakość wykonania – znajdziemy tu wszystko. Omawiając niektóre z poniższych modeli można nawet pokusić się o użycie zwrotu „Hi-Fi”, ale nie zapominajmy, że szukamy przede wszystkim sprzętu do gier i to funkcjonalność w tym zakresie jest dla nas najważniejsza.

HyperX Cloud II Wireless + 7.1

Uznany przez wielu graczy za jeden z najlepszych headsetów gamingowych, HyperX Cloud II, doczekał się właśnie swojej nowej odsłony. Bardzo wysoki komfort użytkowania został dodatkowo zwiększony poprzez pozbycie się kabla. Wariant bezprzewodowy jest już dostępny od jakiegoś czasu w Stanach Zjednoczonych i kosztuje tam 150 dolarów. Za debiutujący na polskim rynku zestaw będziemy musieli zapłacić więc ok. 700 zł.

Headset HyperX Cloud II Wireless tak samo, jak jego przewodowy brat wspiera wirtualny dźwięk przestrzenny w standardzie 7.1. Jednak bardziej interesujące, bo nowe w stosunku do poprzednika są parametry związane z bezprzewodową łącznością. Wbudowana bateria po naładowaniu do pełna wystarczy nawet na 30 godzin zabawy. Jeszcze większe wrażenie robi zasięg działania. Kingston deklaruje odległość do 20 metrów. Wiele zależy tu jednak od przeszkód, jakie pojawią się na drodze między pecetem a słuchawkami. Te łączą się z komputerem radiowym standardem 2,4 GHz. Dzięki czemu połączenie jest wysoce odporne na zakłócenia i pozbawione znaczących opóźnień.

Słuchawki HyperX Cloud II Wireless. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki HyperX Cloud II Wireless.

Astro A50

Czas na jedne z najlepszych słuchawek dostępnych na rynku sprzętu audio przeznaczonego dla graczy. Oprócz komputera słuchawki Astro A50 zadziałają z konsolami nowej i poprzedniej generacji. W zależności od rodzaju odbiornika dodawanego do zestawu będzie to PS5 i PS4 bądź Xbox One i Xbox Series X/S. Wytrzymała, a co ważniejsze wygodna konstrukcja pozwala spędzić przy konsoli lub pececie długie godziny bez odczucia dyskomfortu. Ze skupienia nie wybiją nas również dźwięki otoczenia. Da się je wyciszyć jeszcze bardziej, dokupując opcjonalne skórzane pady. Przeszkadzać nie będzie także przewód. Tego po prostu tu nie ma. Astro A50 to bezprzewodowy zestaw, który na jednym ładowaniu działa do 15 godzin. Świetnym rozwiązaniem jest sposób napełniania akumulatora. Odbywa się to w stacji dokującej, która jest jednocześnie ładowarką.

Słuchawki Astro A50. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Astro A50.

Dodatki tego typu są miłe, ale nie mogą przysłonić najważniejszego. Jakość dźwięku jest tu topowa. Wirtualne 7.1 „robi robotę” i umożliwia precyzyjnie określenie tego, skąd nadciąga niebezpieczeństwo oraz jak daleko od gracza się ono znajduje. Przestrzenne efekty można wykorzystać również podczas oglądania filmów. Autorskie oprogramowanie Astro Command Center i wbudowany weń equalizer pozwala dostosować brzmienie do własnych preferencji. W razie potrzeby zmiany balansu głośności da się to szybko zrobić za pomocą przycisków na obudowie.

Astro A50 to profesjonalny headset. Najlepiej świadczy o tym fakt, że jest wybierany przez wielu zawodowych graczy. Zapewne wpływ na ich decyzję ma też wbudowany mikrofon. Sprawnie „odcina” on dźwięki tła, dzięki czemu komunikacja jest wolna od wszelkich zakłóceń. Satysfakcjonujący jest sposób jego wyłączania – wystarczy unieść go w pozycji do góry. Za te i inne „dodatki” trzeba słono zapłacić. Cena słuchawek zaczyna się od ok. 1400 złotych.

Astro A40 TR

Astro A40 TR tak samo, jak model A50 występuje w dwóch wariantach. Różnią się one kompatybilnością z różnymi konsolami nowej i poprzedniej generacji. Zakupu należy dokonywać więc z uwagą. Cena zaczyna się już od 599 złotych. Za te pieniądze dostajemy pozbawiony opóźnień, bo przewodowy headset z wysoką jakością dźwięku. Słuchawki dla graczy mają to do siebie, że mocno eksponują bas, kosztem innych tonów. Tutaj jest inaczej. Astro A40 TR grają dobrze w każdym paśmie. Słychać tu wysokie, średnie i niskie tony.

Doczepić się nie można również do mikrofonu. Ten jest nomen omen odczepiany i da się go podłączyć z obu stron. Projekt był konsultowany z zawodowymi graczami, streamerami i deweloperami. Owocem tej współpracy jest znakomita jakość zbieranego głosu i bezproblemowa komunikacja z członkami drużyny.

Słuchawki Astro A40 TR oraz MixAmp. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Astro A40 TR oraz MixAmp.

Na najwyższym poziomie stoi tu także wygląd i wykonanie. Zestaw powstał z wytrzymałych materiałów, które dają nadzieję na bardzo długie życie słuchawek. Jednocześnie jest on wygodny za sprawą elastycznych i miękkich nauszników. Astro A40 TR nie uwierają w głowę ani uszy nawet po wielu godzinach grania. Pozostając przy projekcie, warto wspomnieć o możliwości zmiany wyglądu przy wykorzystaniu tzw. Mod Kitów. Podmienić można m.in. mikrofon, pady, opaskę na głowę oraz obudowę muszli.

Astro A40 TR występuje również w zestawie ze wzmacniaczem/kartą dźwiękową MixAmp (można ją dokupić osobno). Zewnętrzny wzmacniacz podłącza się za pomocą portu USB. Warto go dokupić z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze poprawi się ogólna jakość dźwięku. Po drugie, pokrętła przy dedykowanej karcie pozwalają szybko i sprawnie przełączać się pomiędzy balansem głośności. Można wyciszyć grę, aby jednocześnie zwiększyć głośność tego, co mówimy do mikrofonu. Po trzecie, MixAmp rozszerza możliwości ustawień dźwięku w equalizerze dostępnym z poziomu oprogramowania Astro Command Center. Dodatkowo otrzymujemy więcej opcji połączenia. Wszystkie wymagane przewody są dodawane do wzmacniacza. Po czwarte zewnętrzna „dźwiękówka” dodaje wsparcie dla standardu przestrzennego Dolby Audio. Po piąte i wreszcie ostatnie, MixAmpy można łączyć ze sobą, co pozwala zbudować lokalną sieć komunikacji głosowej. Bez wątpienia rozwiązanie to przyda się podczas turniejowej rywalizacji. Za znaczne rozszerzenie możliwości headsetu Astro A40 TR trzeba dopłacić około 400 złotych. W zestawie ze wzmacniaczem słuchawki kosztują 999 złotych.

Logitech G733

Szukając absolutnie najlepszych słuchawek bezprzewodowych, raczej nie powinno się sięgać po headset Logitech G733. Topowe urządzenia wymagają jednak nieograniczonego budżetu. Jeśli zakupy mają być bardziej rozsądne, omawiany model jest jednym z najlepszych „bezprzewodowców” pod względem stosunku ceny do jakości. Powinien więc zainteresować przeciętnego gracza. Można się pokusić o stwierdzenie, że G733 to bardzo dobry wybór na pierwsze słuchawki bez kabla. Co dostajemy za te 530 złotych?

Design jest odważny i kolorowy. To ostatnie jest dodatkowo podbite przez niezwykle barwną opaskę, która jest wymienna i wiele jej wariantów jest dostępnych do kupienia, tak samo, jak osłony na „mica”. Kolorytu dodaje również podświetlenie RGB dostępne na obu muszlach i mikrofonie. Da się nim sterować. Do tego celu niezbędne jest zainstalowanie oprogramowania G-Hub. Za spore opcje personalizacji i kilka wariantów kolorystycznych dostępnych w sprzedaży należy się uznanie. Pozostając przy projekcie, headset jest wygodny, lekki (278 gramów) i cechuje się zamkniętą konstrukcją, która efektywnie izoluje od dźwięków otoczenia (dla jednych to atut, dla drugich minus) i po dłuższym czasie „grzeje” w uszy.

Bezprzewodowa technologia, z której korzysta Logitech G733 to autorskie rozwiązanie Lightspeed. Zasięg działania jest bardzo dobry, to samo trzeba powiedzieć o czasie pracy na jednym ładowaniu. Konkretne liczby to odpowiednio do 20 metrów i do 29 godzin działania. Jakość dźwięku jest strice gamingowa. W praktyce oznacza to, że słuchawki z 40-milimetrowymi membranami dobrze sprawdzają się w każdym gatunku gier i choć wspierają one symulacje dźwięku surround 7.1, radzimy ograniczyć się do trybu jednoosobowego. Przestrzenne wrażenia nie są na tyle dobre i dokładne, aby możliwe było ich efektywne wykorzystanie w sieciowych strzelankach.

Słuchawki współpracują z konsolą PlayStation 4 i Nintendo Switch w trybie stacjonarnym, ale są wtedy ograniczone „tylko” do stereo. Do innych minusów należy dopisać ten zdecydowanie największy, czyli dość cichy odłączany mikrofon. Nie raz i nie dwa zdarzy się, że trzeba będzie krzyknąć, aby kolega będący w centrum największej zawieruchy mógł nas usłyszeć. Innym minusem jest sposób regulacji wielkości słuchawek. Nie jest ona przeprowadzana „skokowo”, co utrudnia zapamiętanie optymalnego dla siebie ustawienia.

Słuchawki Logitech G733. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Logitech G733.

HyperX Cloud Flight S

Być może Cloud Flight nie doda nam skrzydeł, ale dzięki bezprzewodowej transmisji radiowej umożliwi nam swobodnie poruszanie się po domu. Dodatkowo, w tym roku firma HyperX wprowadziła do swojej oferty headset, który pozwoli Wam uwolnić się od kabli kompletnie, nawet podczas ładowania. Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy dla graczy Cloud Flight S wyposażony został bowiem w funkcję ładowania zgodną ze standardem Qi.

Do naszej redakcji Cloud Flight S przyjechał już razem z ładowarką bezprzewodową ChargePlay Base Qi i trzeba przyznać, że jeśli wolność od kabli jest dla Ciebie warta każdych pieniędzy, to jest to duet niemalże idealny. Wprawdzie wbudowany w słuchawki akumulator faktycznie wystarcza prawie na 30 godzin użytkowania, w praktyce nie ma to żadnego znaczenia - po skończonej zabawie wystarczy odłożyć headset na ładowarkę, aby ten był w 100% gotowy na kolejne posiedzenie. ChargePlay Base Qi posiada miejsce na dwa urządzenia, więc równocześnie ładować można również smartfona lub... myszkę HyperX Pulsefire Dart.

Słuchawki HyperX Cloud Flight S z ładowarką indukcyjną HyperX Chargeplay Base. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki HyperX Cloud Flight S z ładowarką indukcyjną HyperX Chargeplay Base.

HyperX Cloud Flight S jest najnowszym produktem z serii Cloud i kolejnym bezprzewodowym zestawem słuchawkowym tego producenta. Różnice między dwoma wcieleniami Cloud Flight są bardzo niewielkie. Do instalacji konieczne jest podłączenie dostarczonego odbiornika do portu USB naszego komputera. Gdy zestaw słuchawkowy zostanie włączony, automatycznie łączy się on z odbiornikiem. Możemy korzystać z tego headsetu również na konsoli PlayStation 4. Nie stwierdziliśmy przerw i opóźnień w transmisji sygnału. Zasięg 20 metrów umożliwia nam swobodne poruszanie się po większości mieszkań bez obawy o zgubienie sygnału.

HyperX umieścił wszystkie elementy sterujące na słuchawkach: pokrętło na prawej reguluje głośność, a naciśnięcie lewego głośnika wycisza mikrofon. Ten jest odłączany i ma elastyczny wysięgnik, przez co da się go łatwo umieścić przed ustami. Nagrania głosowe są nieco bardziej wytłumione i mniej wyraźnie w porównaniu z HyperX Cloud Alpha, ale wystarczające dla zrozumiałej komunikacji przez Skype lub Discord. Zintegrowany akumulator gwarantuje czas pracy zestawu na poziomie nieco ponad dwunastu godzin, zakładając, że podświetlenie na zewnętrznej stronie słuchawki jest stale włączone. Przy wyłączonym czas pracy ma wzrosnąć aż do 30 godzin – czasem warto zatem zamienić „świecidełko” na realny czas pracy. Jeśli bateria jest rozładowana, możemy ją naładować za pomocą złącza microUSB.

Zakrywające ucho poduszki wykonane z imitacji skóry wygodnie leżą na głowie nawet po dłuższym czasie użytkowania. Ważący 315 gramów HyperX Cloud Flight (model S jest zaledwie 5g cięższy) jest stosunkowo lekki i wygodny w noszeniu. Brzmienie jest dość mocne i punktuje wyrazistym basem, który jednak przeszkadza w odbiorze tonów średnich i wysokich. Odgłosy wystrzałów i kroków pozwalają bardzo dobrze zlokalizować przeciwników w grach, co jest szczególnie korzystne w przypadku taktycznych shooterów. Cloud Flight to bardzo dobry bezprzewodowy zestaw słuchawkowy dla PC, dostępny w cenie około 580 złotych. Za wersję z ładowaniem bezprzewodowym przyjdzie nam niestety zapłacić ponad 300 zł więcej.

Słuchawki HyperX Cloud Flight. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki HyperX Cloud Flight.

Teufel Cage

Wraz z modelem Cage, firma Teufel wprowadza na rynek zestaw słuchawkowy do gier, który wyróżnia się unikalnym designem i lekką, ale jednocześnie bardzo wytrzymałą konstrukcją. Wbudowana karta dźwiękowa na USB i opcja podłączenia do smartfonu czynią z niego model nadający się zarówno do grania na PC i konsoli, jak i zabrania w podróż.

Dwa 40-milimetrowe przetworniki brzmią bardzo neutralnie i są zbalansowane w całym spektrum częstotliwości. Przy standardowych ustawieniach oferują chyba jednak zbyt niskie ciśnienie w zakresie niskich częstotliwości, aby zadowolić fanów basów. Jeśli jednak pokręcimy korektorem na zintegrowanej karcie dźwiękowej USB, basy wyraźnie zyskują na obecności i, jeśli mamy na to ochotę, mogą spowodować drżenie słuchawek - bez dudnienia lub niepożądanych zniekształceń. Zintegrowany układ dźwiękowy USB firmy C-Media steruje pozostałymi funkcjami (korektor, tłumienie szumów i pogłosu w mikrofonie itp.), jak również symulacją dźwięku przestrzennego o nazwie Xear Surround Headphone, który działa na podobnym poziomie jak Dolby Headphone.

Teufel Cage oferuje szerokie opcje połączeń: poprzez gniazdo USB do peceta lub konsoli lub za pomocą gniazda 3,5 mm do smartfonu. Dzięki odczepianemu mikrofonowi Cage nadaje się również jako zwykłe słuchawki. Jeśli jednak chcemy obsługiwać Cage’a analogowo, za pomocą wtyczki na komputerze PC, potrzebny jest rozdzielacz z jednej czterobiegunowej 3,5 mm wtyczki jack do dwóch wtyczek 3-biegunowych; niestety nie jest on dołączony w zestawie.

Słuchawki Teufel Cage. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Teufel Cage.

Komfort noszenia modelu Cage jest bardzo wysoki dzięki jego małej wadze i dobremu wyścieleniu; poduszki mieszczą również większe uszy. Obsługa jest bardzo intuicyjna dzięki regulacji głośności na słuchawce i osobnemu suwakowi na ramieniu mikrofonu. Ponadto oferuje on przełącznik pomiędzy wejściem USB i analogowym, który umożliwia przenoszenie się między czatem a ewentualnym połączeniem telefonicznym oraz wielofunkcyjny panel do zdalnego sterowania smartfonem (start/stop, poprzedni/następny utwór itp.).

Sennheiser Game One

Sennheiser Game One nie jest tani (660 zł), ale jest prawdopodobnie najwygodniejszym zestawem słuchawkowym przeznaczonym do gier. Komfort noszenia i obsługi jest doskonały, dźwięk precyzyjny, a granie w nim – przyjemnością nawet po wielu godzinach.

Sennheiser Game One jest obecny na rynku w podobnej formie od wielu lat. Jego poprzednikiem był model PC 360, jeden z pierwszych dedykowanych zestawów słuchawkowych do grania, który wprowadził regulację głośności na słuchawkach i wyciszał mikrofon poprzez złożenie jego ramienia – dwie komfortowe funkcje, które obecnie spotyka się coraz częściej. Oprócz wygodnej obsługi podoba nam się również komfort noszenia: Game One jest bardzo lekki, co w połączeniu z (nie za miękką i nie za twardą) welurową wyściółką pozwala na wielogodzinne granie bez uczucia dyskomfortu. Otwarta konstrukcja zapobiega również zauważalnemu nagrzewaniu się uszu. Jakość dźwięku Game One jest również bardzo dobra na długie sesje: reprodukcja dźwięku jest niezwykle precyzyjna i przyjemnie spokojna, dzięki czemu nawet po długich godzinach grania nasze uszy będą jedynie nieznacznie zmęczone.

Słuchawki Sennheiser Game One. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Sennheiser Game One.

Ogólnie rzecz biorąc, Game One jest jednym z najlepszych zestawów słuchawkowych dla graczy, jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku - jego cena jest jednak bardzo wysoka i za mniej niż 600 złotych po prostu go nie dostaniemy.

Corsair Virtuoso Wireless RGB

Kolejna nowość od „Korsarzy” w naszym zestawieniu to kosztujący niebagatelne 750 zł model Virtuoso Wireless RGB. Nazwa tego zestawu jest równie znacząca co cena – nie tylko w kwestii podświetlania RGB oraz łączności bezprzewodowej – również jakość dźwięku stoi na najwyższym poziomie. Trudno nam jednak obiektywnie powiedzieć, czy wirtuoz jakiegokolwiek instrumentu będzie z niej równie zadowolony. Jeśli jednak uważacie się za mistrza klawiatury i myszki (względnie pada), propozycja Corsair powinna Was zainteresować.

Pozostałe modele tego producenta na pewno nie zostałyby przez nikogo nazwane „badziewiem”, ale pod względem jakości wykonania Virtuoso Wireless RGB w zasadzie deklasują pozostałe słuchawki z korsarskim logo. Dźwięk w grach jest absolutnie idealny, podobnie zresztą jak mikrofon. Headset przyzwoicie sprawuje się także w filmach i muzyce, ale nie ukrywajmy – w tej cenie raczej można dorwać sprzęt znacznie lepiej dostosowany do tych zadań.

Oprócz wzorowego wykonania, Virtuoso Wireless RGB oferują także bardzo dobre połączenie bezprzewodowe i długi czas pracy na jednym ładowaniu – ok. 20 godzin, które możemy skutecznie wydłużyć wyłączając podświetlanie w aplikacji iCUE. Oprogramowanie Corsaira to duży plus wszystkich urządzeń tego producenta, oferuje ono bowiem mnóstwo opcji konfiguracji. Headset oferuje również łączność przy pomocy przewodu USB lub mini-jacka 3,5 mm.

Słuchawki Corsair Virtuoso Wireless RGB. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Corsair Virtuoso Wireless RGB.

Razer Kraken Ultimate

Najmłodszy członek rodziny słuchawek Razer Kraken reklamowany jest kilkoma chwytliwymi hasełkami, m.in. „THX Spatial Audio” oraz „żel chłodzący”. Jak to wszystko sprawuje się w praktyce? Otóż całkiem nieźle, ale nic innego nie można oczekiwać po headsecie za prawie 700 zł. Jakość dźwięku faktycznie nie pozostawia wiele do życzenia – szczególnie jak na słuchawki do grania, bowiem audiofile oraz fani muzyki niekoniecznie będą szczęśliwi.

Pozytywnie kojarzące się fanom George’a Lucasa logo THX w przypadku tego sprzętu dotyczy przede wszystkim efektów przestrzennych. Zrezygnowano więc z promowania słuchawek „wirtualnym 7.1” jak w przypadku konkurencji czy innych modeli Razera. W tej kwestii raczej nie można z czystym sumieniem powiedzieć, aby dało się wyczuć jakąś różnicę między Krakenem Ultimate a innymi słuchawkami gamingowymi w podobnej cenie. Ale to nic złego – po prostu jakość efektów przestrzennych w grach stoi tutaj na absolutnie najwyższym poziomie i w sieciowych starciach pozwala niemalże bezbłędnie lokalizować źródło dźwięku.

50 mm przetworniki zapewniają szczegółowy i czysty dźwięk, a także dość mocny bas, którego próżno szukać w wielu „gamingowych” zestawach. Razer wykonał dobrą robotę również z mikrofonem, który bez wstydu konkuruje z doskonałymi rozwiązaniami SteelSeries. A co z nausznikami? Poduszki wykonano ze sztucznej skóry i podobno wypełniono chłodzącym żelem – nie niszczyliśmy ich, aby sprawdzić zawartość, ale rzeczywiście nawet po kilku godzinach na głowie użytkownik nie odczuwa dyskomfortu ani nadmiernej potliwości.

Słuchawki Razer Kraken Ultimate. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Razer Kraken Ultimate.

Logitech G Pro X Lightspeed

Jeśli właśnie teraz część z Was ma odczucie déja vu, nie ma w tym nic dziwnego. Model Logitech G Pro X gości już w zestawieniu, konkretnie w sekcji słuchawek do 500 złotych. Headset z dopiskiem Lightspeed to dokładnie ten sam sprzęt, tylko że bezprzewodowy. Dlatego też w tym miejscu skupimy się na aspekcie wireless. Po szczegóły dotyczące designu, jakości dźwięku i mikrofonu oraz dodatkowych funkcji odsyłamy do opisu Logitech G Pro X. Tutaj przypominamy tylko, że to wyjątkowo udane słuchawki, które radzą sobie świetnie nie tylko w grach. Do tego mogą pochwalić się mikrofonem stworzonym przez renomowaną firmę Blue (to ci od genialnego modelu Yeti).

W pełni naładowany akumulator ma według zapewnień producenta wystarczyć na 20 godzin pracy. I tak faktycznie jest, ale tylko wtedy, kiedy poziom głośności ustawimy na połowę maksymalnej mocy. Po wyczerpaniu baterię ładuje się za pomocą nowoczesnego złącza USB-C. Podczas tej operacji można korzystać z headsetu, ale nawet wtedy zestaw korzysta z łączności bezprzewodowej Lightspeed. Jak sama nazwa wskazuje, technologa Logitecha minimalizuje wszelkie opóźnienia. Jednocześnie zapewnia stabilne połączenie. To zanika dopiero po oddaleniu się na kilkanaście metrów od „dongla”.

Za przyjemność w postaci bezprzewodowej łączności należy słono dopłacić – około 300 złotych w stosunku do przewodowego wariantu. Cena Logitech G Pro Lightspeed to 799 złotych.

Słuchawki Logitech G Pro X Lightspeed. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Logitech G Pro X Lightspeed.

Beyerdynamic Custom Game

Zestaw słuchawkowy Beyerdynamic Custom Game to w zasadzie klasyczny zamknięty zestaw słuchawkowy Hi-Fi, który z dodaniem mikrofonu na gęsiej szyi na wymiennym kablu zmienia się w zestaw słuchawkowy do grania - czyżby idealne połączenie słuchawek i mikrofonu w jednym pakiecie?

W testach Beyerdynamic Custom Game brzmi jak zestaw słuchawkowy Hi-Fi, również transmisja głosu mikrofonu jest doskonała. Za pomocą suwaków na obu nausznikach można wpływać na pasmo tonów niskich: od absolutnie niereprezentowanego w minimalnym ustawieniu (tzw. ustawienie eSport, ponieważ dzięki temu mocniej wybijają się odgłosy kroków i ładowania, chociaż samo brzmienie jest wtedy okropne), po neutralny bas, do lekkiego i mocnego akcentu. Sterowanie basem nie jest tu więc bezsensownym dodatkiem - dodaje zestawowi naprawdę użytecznej elastyczności.

Komfort noszenia jest najwyższej klasy, jeśli lubicie izolację charakterystyczną dla słuchawek zamkniętych. Ze względu na przewodową konstrukcję pilota zdalnego sterowania i odłączanego kabla, do którego podpięty jest mikrofon, komfort obsługi nie jest tak wysoki jak w przypadku klasycznych zestawów słuchawkowych z opcją regulacji głośności na słuchawkach i automatycznego wyciszania mikrofonu poprzez złożenie ramienia.

Słuchawki Beyerdynamic Custom Game. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Beyerdynamic Custom Game.

Cena nie jest niska – firma żąda za swój produkt ok. 800 zł. Kolejnym, ale zarazem ostatnim punktem, który można by skrytykować, jest brak w zestawie kabla umożliwiającego użycie w charakterze zwykłych słuchawek, bez przyciągającego wzrok mikrofonu – przewód ten znajdziemy w ofercie Beyerdynamic osobno, za 80 złotych.

Sennheiser GSP 500

Sennheiser GSP 500 to jeden ze stosunkowo nielicznych zestawów słuchawkowych o otwartej konstrukcji, jaki znalazł się na naszej liście. Oferuje szczegółowy dźwięk z doskonałym pozycjonowaniem, jednocześnie jest to również jeden z najdroższych produktów w zestawieniu.

Sennheiser GSP 500 jest podłączany do komputera kablem o długości 2,5 metra. W zestawie znajduje się również kabel o długości 1,5 m do podłączenia do konsoli do gier. Na prawej nausznicy znalazło się pokrętło regulacji głośności. Ramię mikrofonu znajduje się na lewej słuchawce i można je złożyć celem wyciszenia.

W słuchawkach zintegrowane zostały dwa suwaki regulacyjne, które w dwunastu krokach umożliwiają precyzyjne dostosowanie zestawu do głowy użytkownika. Słuchawki wyściełane są wygodnie, jednakże niektóre osoby testujące zestaw doświadczały nieprzyjemnego uczucia nacisku w punkcie styku słuchawki. Ze względu na swoją otwartą konstrukcję, Sennheisery GSP 500 umożliwiają swobodne docieranie hałasu z otoczenia do ucha i dlatego nie nadają się do pracy i zabawy w hałaśliwym otoczeniu.

Brzmienie jest przekonujące dzięki wysokiemu poziomowi trójwymiarowości i doskonałej lokalizacji źródeł dźwięku. Zakres niskich częstotliwości nie jest mocno zaznaczony, co powoduje, że dźwięk tych słuchawek jest lekko sprzyjający detalom dobiegającym z górnych zakresów reprodukowanego pasma. Mikrofon jest bardzo dobry i eliminuje szumy tła poprzez redukcję szumów. Jeśli nie posiadasz dobrej karty dźwiękowej, możesz podłączyć GSP 550 wbudowaną kartą dźwiękową USB. Jeżeli nie jesteś miłośnikiem otwartych słuchawek, to istnieje zamknięta wersja tego modelu w postaci Sennheiser GSP 600.

Słuchawki Sennheiser GSP 500. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Sennheiser GSP 500.

Asus ROG Delta

Zestaw słuchawkowy Asus ROG Delta został zaprojektowany tak, aby wyróżniał się spośród konkurencji takimi funkcjami, jak port USB C, czy też czterema zintegrowanymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi marki ESS. Z rekomendowaną ceną detaliczną 859 złotych, grają one w górnej lidze cenowej i muszą one zachować przewagę nad konkurentami, takimi jak Beyerdynamic Custom Game. Z drugiej jednak strony, obecnie trudno upolować je za mniej niż 999 zł.

Asus wyposaża Deltę ROG w port USB C, za pomocą którego zestaw słuchawkowy można podłączyć na przykład do smartfonu z portem USB C. Dzięki adapterowi USB C do USB A, zestaw ten można alternatywnie podłączyć do klasycznego portu USB.

Nauszniki w Delcie Asus ROG nie są owalne, lecz w kształcie litery D i mogą być pokryte sztuczną skórą lub tapicerką hybrydową. Komfort noszenia stoi na bardzo wysokim poziomie, ale może się zdarzyć, że nausznice zaczynają mocniej naciskać na głowę po długim okresie noszenia.

Cztery zintegrowane przetworniki cyfrowo-analogowe są podzielone tak, że każdy z nich obsługuje określony zakres częstotliwości. Dźwięk płynący z 50 mm przetworników jest szczegółowy i precyzyjny, przez co słuchawki nadają się zarówno do odtwarzania muzyki, jak i oglądania filmów. Lokalizacja poszczególnych źródeł dźwięku jest bardzo udana – nawet przy niższej głośności możemy się domyślać z akustycznych wskazówek, z którego kierunku zbliży się do nas przeciwnik. Asus ROG Delta to bardzo dobry zestaw słuchawkowy, ale nie tak dobry jak Beyerdynamic Custom Game, który jest równie drogi.

Słuchawki Asus ROG Delta. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Asus ROG Delta.

Beyerdynamic MMX 300

Beyerdynamic MMX 300 jest obecny na rynku od wielu lat. Wersja MMX 300 V2 została zaprezentowana niedawno, ale z powodu problemów z jednym z przewodów MMX 300 V2 była tymczasowo wycofana ze sprzedaży - obecnie zaktualizowany MMX 300 V2 znów jest dostępny. Doczepiany przewód i pilot zdalnego sterowania sprawiają, że wersja V2 jest bardziej nowoczesna niż ta oryginalna i dlatego otrzymuje naszą rekomendację.

Wykonanie i materiał użyty w oryginalnym MMX 300 jest tak wytrzymały, że nawet po latach codziennego użytkowania nie wykazuje żadnych ubytków. Ponadto, pomimo wagi 380 gramów, jest wygodny do noszenia nawet po wielu godzinach, ponieważ zarówno poduszki jak i pałąk wykonane są ze specjalnej pianki, która zmienia opór w zależności od siły nacisku. I chociaż Beyerdynamic MMX 300 tłumi odgłosy zewnętrzne stosunkowo dobrze, uszy, na które został założony prawie się nie nagrzewają.

Dynamika, ciśnienie i rozprowadzenie dźwięku oferowane w tym modelu są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku akcesoriów PC: bez problemu zlokalizujecie nawet wyciszone kroki w sercu bitewnego zgiełku, a ciśnienie dźwięku gwałtownych eksplozji przywodzi na myśl pełnowartościowe subwoofery. Ponadto zestaw pozwala również słuchać muzyki na poziomie wysokiej jakości słuchawek Hi-Fi. Jednak jego obsługa nie trzyma się tego wysokiego standardu - nie ma żadnych elementów sterujących, ani na słuchawkach, ani na przewodzie. Używać można jedynie sterowania za pośrednictwem systemu Windows, sterownika karty dźwiękowej lub za pomocą oddzielnych pilotów zdalnego sterowania, takich jak np. Creative Sound Blaster ZxR. Tak samo wysoka jak jakość tego zestawu słuchawkowego jest jednak jego cena – około 1200 złotych.

Słuchawki Beyerdynamic MMX 300. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Beyerdynamic MMX 300.
TWOIM ZDANIEM

Headset jakiej firmy poleciłbyś znajomemu:

SteelSeries
24,4%
HyperX
23,8%
Inna
9,1%
Sennheiser
9,1%
Razer
8,9%
Logitech
6,6%
Creative
3,7%
Beyerdynamic
3,5%
Corsair
2,6%
Sharkoon
1,9%
Roccat
1,2%
Tracer
1%
Turtle Beach
0,9%
SPC Gear
0,8%
MODECOM
0,6%
A4 Tech
0,6%
Genius
0,5%
Teufel Cage
0,5%
Trust
0,4%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze słuchawki bluetooth - brak mini jacka w smartfonie to nie problem
Najlepsze słuchawki bluetooth - brak mini jacka w smartfonie to nie problem

Słuchawki bluetooth zyskują na popularności m.in. dzięki producentom smartfonów, którzy likwidując tradycyjne gniazdo słuchawkowe, poniekąd popychają nas w stronię urządzeń bezprzewodowych. Prezentujemy ciekawe modele z różnych przedziałów cenowych.

Słuchawki 7.1 – czy warto kupić do gier?
Słuchawki 7.1 – czy warto kupić do gier?

Rozglądając się za nowymi słuchawkami, gracze coraz częściej wybierają modele oferujące dźwięk przestrzenny 7.1. Czy rozwiązania tego typu faktycznie mają sens? Jak przekładają się na wrażenia z rozgrywki oraz wyniki osiągane w grach?

Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach
Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach

Często skupiamy się jedynie na grafice w grach, zapominając kompletnie o dźwięku. Jakie słuchawki lub głośniki najlepiej nadają się do gamingu? Na co zwracać uwagę podczas zakupów?