Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 26 października 2016, 13:55

autor: Filip „fsm” Grabski

Rocznik 84, gra w gry, często chodzi do kina, sporo czyta, serialuje, podcastuje i docenia riffy.

Poznań Game Arena polskimi produkcjami stoi – przegląd najciekawszych gier z PGA 2016

PGA jak co roku przyciągnęło sporą ilość miłośników elektronicznej rozrywki. W przeciwieństwie do WGW sporo miejsca zajęły rodzime firmy tworzące gry, dzięki czemu mogliśmy wypróbować wiele bardzo dobrze zapowiadających się tytułów spoza głównego nurtu.

Project Remedium

Project Remedium to gra dziejąca się w całości we wnętrzu ciała chorej dziewczynki. Sterujemy nanorobotem, a naszym zadaniem jest poznać specyfikę medycznego problemu i wyleczyć organizm. Gdzieś w tle są naukowe podstawy, ale wszystko zostało tak zaprojektowane, by w PR grało się możliwie najprzyjemniej. Produkcja jest FPS-em z twistem. Każdy poziom to inny organ (wątroba, płuca, mózg...), walczymy z bakteriami i infekcjami, ale też z oszalałymi robotami, które postanowiły dostosować wnętrze organizmu do swoich potrzeb. Jako gracze mamy do dyspozycji dwa narzędzia perswazji – pomarańczową broń ofensywną i „podajnik” niebieskiego remedium. Każde cechuje kilka trybów działania (coś jak dwie giwery w Hard Reset), a walka wymaga uwagi, bo strzelanie gdzie popadnie ostrą amunicją dodatkowo uszkadza organy. Project Remedium wygląda nieźle i ma na siebie ciekawy pomysł, jest też produkcją dość zabawną. Jeśli podobał się Wam film Interkosmos, poczujecie się jak w domu.

Błyskawiczne gry – 7 hitów, które wymyślono w kilka dni
Błyskawiczne gry – 7 hitów, które wymyślono w kilka dni

Czasem nie trzeba budżetu i ośmiu lat pracy, by stworzyć przebój. Niektórym wystarczy kilkadziesiąt godzin, czteropak energetyków i pizza. Niemożliwe? Na imprezach zwanych Game Jam nie takie rzeczy się robi…

Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą
Jak straszą Polacy? Ciekawe polskie horrory, które wyszły lub dopiero nadchodzą

Polskie gry to często produkty z najwyższej półki. Dzisiaj sięgnęliśmy po horroru z nad Wisły, wśród których znajdziecie parę perełek do ogarnia lub gorącego wyczekiwania (bo na dwie jeszcze czekamy).