Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 18 kwietnia 2014, 14:34

autor: Antares

Gry MMO – 10 faktów, których nie znałeś

Skąd wzięły się gry MMO, w jaką produkcję najchętniej grają kobiety, a także który naród najbardziej kocha Tibię i dlaczego nie są to Polacy – o tym i nie tylko dowiecie się z niniejszego tekstu.

Gry nastawione na masową, wieloosobową rozgrywkę przez Internet nieprzerwanie zyskują na popularności, zaś szeroko pojęty gatunek MMO nie ogranicza się już tylko do produkcji opartych na założeniach RPG, czego przykładem są choćby strzelaniny, takie jak Planetside 2. Niemniej jednak, to właśnie rozwinięcie idei popularnych „erpegów” doprowadziło do narodzin i rozkwitu gier nastawionych na wspólną zabawę przez sieć. Przez lata rozwoju MMO pojawiały się i znikały interesujące produkcje, wokół których nierzadko tworzyły się zaangażowane społeczności. Postanowiliśmy więc zebrać 10 najciekawszych faktów dotyczących gatunku, czego efektem jest poniższe zestawienie.

W tekście dowiecie się m.in. jak wielu graczy Tibii pochodzi z Brazylii, czemu w grach MMO powstają pomniki upamiętniające prawdziwych ludzi, a także dlaczego World of Warcraft zainteresował epidemiologów.

Nie tylko World of Warcraft Classic – 10 najtrudniejszych gier MMORPG na rynku
Nie tylko World of Warcraft Classic – 10 najtrudniejszych gier MMORPG na rynku

Gry MMORPG uchodzą na domenę hardkorowych graczy – żeby coś w nich osiągnąć, trzeba nie tylko świetnie się na nich znać, ale też spędzać setki godzin w wirtualnych światach. Oto nasza lista najbardziej hardkorowych tytułów, w której można teraz zagrać.