Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 kwietnia 2014, 13:00

autor: Pawlik

Nadużywający sarkazmu geek, miłośnik siłowni i rysownik komiksowych pasków.

Najlepsze i najgorsze gry ze Spider-Manem

Premiera nowego filmu z Człowiekiem Pająkiem już za pasem. Z tej okazji odkopaliśmy gry z Peterem Parkerem w roli głównej. Które tytuły przetrwały próbę czasu, a które powinny zostać zapomniane na wieki?

Spider-Man: Shattered Dimensions

Po kilku pecetowych portach gier z pajęczym superherosem, Beenox zasłużył wreszcie na pełne zaufanie Activision i dostał swój własny komiksowy projekt - Shattered Dimensions. który trafił do produkcji w okresie świetności przełomowego Batman: Arkham Asylum. To, że twórcy docenili konkurencję i wzięli ją na poważnie, widać chociażby na załączonym obrazku, który prezentuje jeden z czterech uniwersów dostępnych w grze. Spider-Man w skradankowym sosie noir smakował wybitnie dobrze. Razem z innymi "rozdartymi wymiarami", w skład których wchodziły klasyczny marvelowski świat Pajączka, alternatywny Ultimate Spider-Man, a także jego futurystyczna wersja z roku 2099, dzieło Beenox stanowiło ciekawą odskocznię od jednowymiarowych i nudnych jak flaki z olejem zręcznościówek. Dla czytelników komiksów całość okazała się być wyjątkowym hołdem złożonym mitologii Człowieka Pająka.

Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie
Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie

Nowy odcinek przygód Spider-Mana potyka się kilka razy na początku, ale gdy fabuła nabiera rumieńców, produkcja zmienia się nie do poznania i wyrasta na godną kontynuację świetnego Homecoming.