Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Battlestar Galactica (2007) XBOX 360

Klasyczna dwuwymiarowa strzelanina, w bardzo wyraźny sposób nawiązująca do tytułowego serialu science-fiction. W zależności od dokonanego wyboru, możemy stanąć po stronie ludzi lub Cylonów.

Zręcznościowe, FPP, kosmiczne, science fiction, seriale TV.

Battlestar Galactica (2007) - screen - 2007-07-17 - 85994Battlestar Galactica (2007) - screen - 2007-07-17 - 85993Battlestar Galactica (2007) - screen - 2007-07-17 - 85992Battlestar Galactica (2007) - screen - 2007-07-17 - 85991

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Battlestar Galactica (2007) | X360

24października2007

Microsoft Xbox 360
Okładka Battlestar Galactica (2007) (X360)
Battlestar Galactica (2007)

Battlestar Galactica jest klasyczną dwuwymiarową strzelanką, w której przemieszczamy się w określonej przez grę przestrzeni, przesuwając się nieustannie w stronę górnej części ekranu. Rola gracza ogranicza się właściwie wyłącznie do eliminacji pojawiających się na ekranie jednostek wroga. Opisywany produkt pod wieloma względami przypomina więc takie klasyki gatunku jak Raiden, czy Raptor. Omawiana strzelanka przygotowana została przez studio developerskie Auran Games, znane w głównej mierze dzięki serii symulatorów Trainz, ale także dzięki takim grom jak chociażby Dark Reign: The Future of War. Co ciekawe, w 2003 roku wydano zbliżony tematycznie i zarazem bardziej złożony symulator lotu. Nowa odsłona Battlestar Galactici powstała z myślą o posiadaczach komputerów osobistych oraz Xboxów 360. W przypadku konsol firmy Microsoftu tytuł ten rozprowadzany jest w ramach usługi sieciowej Xbox Live Arcade.

Przedstawiana gra w bardzo wyraźny sposób nawiązuje oczywiście do popularnego serialu science-fiction. Oznacza to, iż w trakcie zabawy bierzemy udział w doskonale poznanych już wydarzeniach. Co ciekawe, gracz może dokonać wyboru, wcielając się zarówno w ludzi, jak i przejmując kontrolę nad jednostkami Cylonów. Z myślą o każdej ze stron konfliktu przygotowano cztery jednostki latające (m.in. Viper II i Cylon Raider), które można do woli testować. Poszczególne statki różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i uzbrojeniem. Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano kampanię składającą się z kilkunastu misji. Kluczowy punkt rozgrywki stanowi jednak bardzo rozbudowany multiplayer dla ośmiu osób. Przygotowano tu takie tryby jak Firefight, Skirmish czy Domination.

Sterowanie jest nieco bardziej złożone aniżeli ma to zazwyczaj miejsce w przypadku podobnych strzelanek. Gracz może na przykład wykonywać efektowne powietrzne uniki. Na uwagę zasługuje także bardzo efektowna prezentacja. Całość, pomimo zastosowania klasycznego widoku, rozgrywana jest w trójwymiarowym środowisku. Zadbano też o typowe dla takich gier efektowne eksplozje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Gry podobne do Battlestar Galactica (2007)

Klasyfikacja PEGI Battlestar Galactica (2007)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: Xbox Live

Battlestar Galactica i Exit od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade
Battlestar Galactica i Exit od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade

wiadomość23 października 2007

Już jutro oferta Xbox LIVE Arcade powiększy się o kolejne dwa tytuły, kosmiczną strzelaninę Battlestar Galactica oraz konwersje popularnej gry logiczno-zręcznościowej z PSP – Exit. Ponadto, jak ogłosił Microsoft, od jutra możemy spodziewać się także dodatków do Bomberman Live oraz Pinball FX.

Premiera gry Battlestar Galactica już w przyszłym tygodniu
Premiera gry Battlestar Galactica już w przyszłym tygodniu

wiadomość19 października 2007

Sierra Online, oddział Vivendi Games, na początku tego roku zapowiedziała grę Battlestar Galactica, wykorzystującą uniwersum popularnego serialu s-f. Teraz poinformowała o tym, kiedy wspomniana produkcja zadebiutuje. Jak się okazało, będzie to już w przyszłym tygodniu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz