Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Maximo vs Army of Zin PS2

Druga część znanej platformówki z dzielnym rycerzem w roli głównej. Tym razem w czasie wędrówki przez 20 poziomów Maximo walczy z armią robotów Zin, uwalnia uwięzionych wieśniaków i jak zwykle kolekcjonuje tonę gadżetów i bonusów

Zręcznościowe.

Maximo vs Army of Zin - screen - 2004-10-02 - 34105Maximo vs Army of Zin - screen - 2004-10-02 - 34104Maximo vs Army of Zin - screen - 2004-10-02 - 34103Maximo vs Army of Zin - screen - 2004-10-02 - 34102Maximo vs Army of Zin - screen - 2004-10-02 - 34101Maximo vs Army of Zin - screen - 2004-10-02 - 34100

Capcom | producent

Capcom | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Maximo vs Army of Zin | PS2

20stycznia2004

Sony PlayStation 2
Okładka Maximo vs Army of Zin (PS2)
Maximo vs Army of Zin

„Maximo”, wydane w 2002 roku, uważane jest za jedną z najlepszych platformówek 3D na Playstation 2. Wysoka grywalność w połączeniu z efektowną oprawą dały w efekcie grę, od której trudno się oderwać. Producenci z Capcomu nie ustali w wysiłkach i oto przed graczami druga część serii – „Maximo vs Army of Zin” – czyli 20 poziomów naszpikowanych bonusami i wartką akcją.

Historia rozpoczyna się osiem miesięcy po wydarzeniach znanych z jedynki. Po pokonaniu złego Achille’a, Maximo nie ustaje w poszukiwaniach zaginionej przyjaciółki Sophii. W trakcie wędrówki zostaje znienacka zaatakowany przez obrzydliwego, mechanicznego potwora, który jak się okazało zasilany jest przez pojmane przez Śmierć dusze. Kim jest potwór i tajemnicza armia Zin? Dlaczego miejscowy lud został uwięziony? Te zagadki musi bohater wpierw wyjaśnić, by z czystym sumieniem wyruszyć na dalsze poszukiwania ukochanej.

Od czasu poprzedniej przygody, Maximo znacznie zmężniał i rozwinął swoje kwalifikacje. Teraz dysponuje wachlarzem ponad 30 sposobów atakowania, poruszania się i używania potężnych kombosów bojowych. Oczywiście, w trakcie wędrówki bohater staje się coraz potężniejszy, nabiera doświadczenia, zdobywa nowe umiejętności i lepszą broń.

Oręż w „Maximo vs Army of Zin” składa się z różnych odmian broni białej: mieczy, młotów i maczug. Do tego dochodzi kilka odmian pancerzy i tarcz, które można znaleźć lub ewentualnie kupić. Ulepszanie arsenału zaczepno-obronnego jest niezmiernie ważne, bowiem nieprzyjaciół jest wielu i są niezwykle zróżnicowani. Armia Zin składa się głównie ze zrobotyzowanych stworów wszelkiej maści: biegającej (żniwiarz, pięściarz), pełzającej (robal z żądłem), latającej (opancerzona mucha), kicającej (mięsożerny królik) itd. Pomysłowość twórców jest nieograniczona i zasługuje na uznanie.

Wspomnianych wyżej zakupów sprzętu można dokonywać za pieniądze znalezione w trawie, „wytrzęsione” z grzybków oraz uzyskane z ratowania niewinnych wieśniaków. Oprócz kasy poziomy zawierają mnóstwo gadżetów: złotych kluczy do bram i żelaznych kluczyków do sekretnych skrzyń, monet dających dodatkowe życie, kufli uzupełniających nadwątlone siły i wiele, wiele innych. Warto tego wszystkiego szukać i zbierać, ponieważ perfekcyjne zaliczenie danego poziomu powoduje odblokowanie się ciekawych dodatków: galerii, szkiców koncepcyjnych postaci, filmów itp. Ciekawym gadżetem są bokserki głównego bohatera, które można wymieniać na inne egzemplarze, dające określone zdolności np. ułatwiające znajdowanie sekretnych miejsc (treasure seeker boxer).

Trójwymiarowa oprawa graficzna gry jest bardzo podobna do tej z „Maximo” czyli bardzo kolorowa, ostra i pełna wizualnych efektów. Dominującym jest oczywiście widok z perspektywy trzeciej osoby, można jednak przełączyć się na FPP. W tym wypadku jednak nie można się ani poruszać, ani atakować, za to lepiej ogląda się i bada otoczenie.

„Maximo vs Army of Zin” zostało wydane wyłącznie na platformę Playstation 2. Wersja japońska gry znana jest pod trudnym do wymówienia tytułem „Makai Eiyuuki Maximo: Machine Monster no Yabou”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.8 / 10 na podstawie 36 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Maximo vs Army of Zin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
02.02.2008 08:14
McCherry
2
Junior

Dziwię się że nikt nie komentuje tej świetnej gry, wg mnie jest super, właśnie zaczynam w nią grać :)

20.02.2008 09:02
👍
odpowiedz
I.G.I.
48
Konsul

SUUUUUUPEEEEEEER

01.01.2009 00:08
👍
odpowiedz
RagoTT
23
Pretorianin

Jedna z tych gier o których mówię. Na prawdę DOBRA RZECZ