Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Grinsia iOS

Grinsia to wyprodukowana przez japońskie studio Kemco gra z gatunku jRPG. Gracz kieruje poczynaniami kilkuosobowej drużyny łowców skarbów, która przypadkowo wikła się w skomplikowaną intrygę mogącą odmienić losy świata.

RPG, 2D, fantasy, jRPG, manga i anime.

Grinsia - screen - 2018-08-10 - 380014Grinsia - screen - 2018-08-10 - 380013Grinsia - screen - 2018-08-10 - 380012

Kemco | producent

Kemco | wydawca

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Grinsia | iOS

20marca2012

Apple iOS
Okładka Grinsia (iOS)
Grinsia

Grinsia to propozycja studia Kemco oraz firmy Nicalis skierowana do miłośników gier jRPG w klasycznym wydaniu. Tytuł pierwotnie wydany został w wersji na smartfony, ale z uwagi na dużą popularność wśród graczy doczekał się także portów na inne platformy sprzętowe.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy. Fabuła przedstawia perypetie członków rodziny łowców skarbów, szukających bogactw ukrytych w starożytnych ruinach. W wyniku dziwnego zrządzenia losu bohaterowie uwikłani zostają w intrygę, której stawką są losy świata.

W trakcie zabawy gracz kieruje poczynaniami czteroosobowej drużyny - oprócz głównego bohatera, Kanedy, w jej skład mogą wchodzić także Grieg, Milka, Elysha, Dingo i Oreana. Jak przystało na grę jRPG, bohaterowie eksplorują sporych rozmiarów lokacje, rozmawiają z NPC-ami, wykonują zlecane misje oraz toczą walki z przeciwnikami. Te ostatnie rozgrywane są w systemie turowym. O wyniku starć często decyduje zastosowanie odpowiedniej taktyki i wykorzystanie atutów poszczególnych postaci.

System sterowania w grze dostosowany został do technicznych możliwości konsoli Nintendo 3DS. Twórcy wykorzystali m.in.dwa ekrany urządzenia - akcja prezentowana jest na górnym wyświetlaczu, natomiast dolny przedstawia mapę i przydatne informacje.

Oprawa wizualna Grinsii nie różni się jakością od smartfonowego pierwowzoru. Deweloperzy z Kemco pozostali wierni dwuwymiarowej grafice, stylizowanej na produkcje z epoki komputerów 16-bitowych. Zremasterowana została natomiast ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Grinsia

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz