Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Grim Fandango Remastered Switch

Zremasterowana wersja legendarnej i jednej z najlepiej ocenianych klasycznych pecetowych przygodówek w historii. Tytuł zachował swój wyjątkowo oryginalny charakter, scenariusz oraz styl, oferując poprawioną oprawę graficzną, stworzoną z myślą o współczesnych graczach i platformach sprzętowych.

Przygodowe, humorystyczne, noir, reedycje/remastery/remaki, TPP.

Grim Fandango Remastered - screen - 2015-01-26 - 294055Grim Fandango Remastered - screen - 2015-01-26 - 294054Grim Fandango Remastered - screen - 2015-01-26 - 294053Grim Fandango Remastered - screen - 2015-01-26 - 294052Grim Fandango Remastered - screen - 2015-01-26 - 294051Grim Fandango Remastered - screen - 2015-01-26 - 294050Grim Fandango Remastered - screen - 2015-01-26 - 294049Grim Fandango Remastered - screen - 2015-01-26 - 294048Grim Fandango Remastered - screen - 2015-01-13 - 293521

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Grim Fandango Remastered | Switch

2018

Nintendo Switch
Okładka Grim Fandango Remastered (Switch)
Grim Fandango Remastered

Grim Fandango Remastered na Nintendo Switch to zremasterowana i poprawiona wersja klasycznej przygodówki firmy Lucas Arts, która zadebiutowała na PC w 1998 roku. Za stworzenie nowej edycji tej niezapomnianej i kultowej produkcji odpowiada studio Duble Fine pod przewodnictwem Tima Schafera, który był jednym z głównych projektantów oryginału. Rozpoczęcie prac nad remasterem było możliwe dzięki umowie z koncernem Disney, a więc właścicielem zlikwidowanego LucasArts, który zgodził się odsprzedać prawa do Grim Fandango oraz innych znanych marek nieistniejącego już dewelopera. Twórcy zadbali, by nowa wersja gry jak najbardziej przypominała swój odpowiednik sprzed lat, zachowując jego charakter oraz styl graficzny.

Fabuła

Akcja rozgrywa się w świecie, będącym oryginalną wizją zaświatów, inspirowaną meksykańskim folklorem oraz amerykańskim kinem noir. W trakcie rozgrywki wcielamy się w zmarłego Manulea "Manny’ego" Calaverę, pełniącego rolę agenta podróży w Departamencie Śmierci. Historia została podzielona na cztery akty, rozgrywające się w trakcie czterech kolejnych lat. Każdy z nich przedstawia jeden dzień z życia Manny'ego.

Zdaniem bohatera jest eskorta niedawno zmarłych dusz do raju. Osoby, które za życia wykazały się dobrymi uczynkami i zachowaniem są nagradzane biletem na luksusowy pociąg, w kilka minut docierający do bram nieba. Najwięksi grzesznicy muszą udać się jednak do niego na piechotę, a podróż ta zajmuje im całe cztery lata. Na początku gry Manny zajmuje się sprawą Mercedes "Meche" Colomar, która mimo czystego serca i idealnej kartoteki skazana została na wieloletnią tułaczkę. Badając głębiej przypadek Colomar bohater trafia na trop spisku, prowadzącego w głąb gangsterskiego pół-świata.

Mechanika

Grim Fandango to typowa przygodówka, w której gracze muszą rozwiązać szereg zagadek logicznych oraz rozmawiać z postaciami napotkanymi w trakcie zabawy. Jedną z innowacji oryginału była opcja bezpośredniego kontrolowania postaci za pomocą klawiatury lub joysticka. W zremasterowanej wersji gry twórcy poprawili znacząco ten model sterowania, wprowadzając dodatkowo obsługę współczesnych gamepadów.

Kwestie techniczne

Przy pracy nad remasterem twórcy korzystali z zachowanych materiałów produkcyjnych Grim Fandango, co dało im dostęp do wysokiej jakości przerywników filmowych oraz elementów graficznych. Warto zaznaczyć, że wizualnie produkcja nie różni się drastycznie od oryginału. Twórcy poprawili jednak trójwymiarowe modele postaci, dodali nowe efekty świetlne oraz cząsteczkowe, a także użyli statycznych i animowanych teł w wyższej rozdzielczości. Tytuł zachowuje pierwotne proporcje ekranu (4:3), tak więc grając musimy pogodzić się z pionowymi czarnymi pasami po obu bokach monitora lub telewizora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Grim Fandango Remastered

Wymagania wiekowe Grim Fandango Remastered

odpowiednia dla każdego wieku

Ruszyła zimowa wyprzedaż w GOG.com - Grim Fandango Remastered za darmo
Ruszyła zimowa wyprzedaż w GOG.com - Grim Fandango Remastered za darmo

wiadomość12 grudnia 2017

Doskonała wiadomość dla wszystkich fanów przygodówek. W serwisie GOG.com można zdobyć za darmo cyfrową wersję Grim Fandango Remastered. Oferta będzie ważna do czwartku. Ponadto rozpoczęła się Wyprzedaż Zimowa, w ramach której przecenionych jest obecnie ponad 500 gier.

Grim Fandango - gra zarobiła 1.7 miliona dolarów w tydzień od premiery
Grim Fandango - gra zarobiła 1.7 miliona dolarów w tydzień od premiery

wiadomość17 lipca 2015

Przedstawiciele studia Double Fine pochwalili się informacjami na temat sprzedaży swoich gier. Zarówno Grim Fandango Remastered, jak i nowa produkcja – Broken Age, okazały się sukcesem.

Grim Fandango Remastered – odświeżony klasyk dostępny na Androidzie i iOS
Grim Fandango Remastered – odświeżony klasyk dostępny na Androidzie i iOS

wiadomość6 maja 2015

Studio Double Fine wydało odświeżoną wersję klasycznej przygodówki Grim Fandango na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Produkcja została udostępniona w premierowej cenie około 40-45 złotych (w zależności od platformy).

Grim Fandango Remastered - zadebiutowała nowa wersja kultowej gry
Grim Fandango Remastered - zadebiutowała nowa wersja kultowej gry

wiadomość27 stycznia 2015

Miłośnicy przygodówek od dziś mogą się cieszyć grą Grim Fandango Remastered - odświeżoną wersją kultowej produkcji z 1998 roku. Tytuł dostępny jest już na PC-tach, a jutro ukaże się w Europie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Grim Fandango Remastered – przedpremierowy wysyp screenów
Grim Fandango Remastered – przedpremierowy wysyp screenów

wiadomość23 stycznia 2015

Na kilka dni przed premierą przygodówki Grim Fandango w wersji Remastered studio Double Fine Productions podzieliło się pokaźną liczbą screenów ze swojego dzieła. Debiut produkcji nastąpi 27 stycznia.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz