Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

In Between Android

Klimatyczna gra logiczno-platformowa, w której wcielając się w chorego na raka mężczyznę, pomagamy mu pogodzić się ze śmiercią i rozliczyć z jego dotychczasowym życiem. W tym celu przemierzamy kolejne etapy wypełnione zróżnicowanymi zagadkami, których rozwiązanie wymaga manipulowania otoczeniem oraz siłą grawitacji. Każdy z nich stanowi jednocześnie swoiste odzwierciedlenie przeżyć i emocji bohatera oraz przyczynek do portretu psychologicznego śmiertelnie chorego człowieka.

Logiczne, 2D, indie, platformówki.

In Between - screen - 2016-06-13 - 323706In Between - screen - 2016-06-13 - 323705In Between - screen - 2016-06-13 - 323704In Between - screen - 2016-06-13 - 323703In Between - screen - 2016-06-13 - 323702In Between - screen - 2016-06-13 - 323701In Between - screen - 2016-06-13 - 323700In Between - screen - 2016-06-13 - 323699In Between - screen - 2016-06-13 - 323698

Gentlymad | producent

Headup Games | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry In Between | AND

29października2015

29października2015

Google Play

Android
Okładka In Between (AND)
In Between

In Between to klimatyczna, dwuwymiarowa platformówka logiczna, okraszona rozbudowaną warstwą fabularną, poruszającą poważną tematykę śmierci i akceptacji nieuchronnego. Gra ukazała się na platformie Android, a za jej powstanie odpowiada niezależne, niemieckie studio Gentlymad, które za swą produkcję uhonorowane zostało szeregiem nagród i wyróżnień na kilku przeglądach i festiwalach gier indie.

Fabuła

Bohater gry to bezimienny, trzydziestokilkuletni mężczyzna, u którego jakiś czas wcześniej zdiagnozowano złośliwy nowotwór płuc. Kiedy go poznajemy, jest już w ostatnim stadium choroby i porusza się na wózku przez szpitalny korytarz. Wie, że ostatecznie przegrał tę walkę i zostało mu kilka tygodni życia. Stając w obliczu nieuchronnego końca, protagonista zadaje sobie masę typowych w takiej sytuacji pytań. Jednocześnie podejmuje próbę rozliczenia się z dotychczasowym życiem, a zadaniem gracza jest pomóc mu w tym, przeprowadzając go przez sześćdziesiąt zróżnicowanych poziomów, z których każdy stanowi metaforyczne ujęcie przeżyć i emocji bohatera.

Mechanika

Pod względem mechaniki, In Between to właściwie typowa gra logiczno-platformowa. Na każdym z sześćdziesięciu etapów gry celem gracza jest przeprowadzenie bohatera z punktu startowego do znajdującego się u wyjścia portalu. Zadanie to utrudnia cały szereg pułapek i zagadek logicznych, których rozwikłanie wymaga odpowiedniego manipulowania elementami otoczenia oraz grawitacją, dzięki czemu protagonista może poruszać się również po ścianach czy suficie. Całość podzielona została na pięć rozdziałów, odznaczających się nieco inną mechaniką zabawy, stawiając przed graczem coraz to nowsze wyzwania.

Jednocześnie cała rozgrywka podporządkowana została niebanalnej historii, dzięki czemu mimo problemów przy kolejnych zagadkach pragniemy poznać ciąg dalszy opowieści. Autorzy gry sięgnęli do znanego, choć kontrowersyjnego psychologicznego modelu reakcji na wiadomość o nieuchronnej śmierci, opisanego przez amerykańską psychiatrę i tanatolog Elizabeth Kubler-Ross, a wspomniane pięć rozdziałów gry odpowiada wyróżnionym przez nią etapom zmagania się ze stratą – Zaprzeczeniu, Gniewowi, Negocjowaniu, Depresji i Akceptacji. Każdy z etapów In Between nawiązuje zaś do różnych ważnych wydarzeń z życia bohatera, stanowiąc swoisty przyczynek do biografii i portretu psychiki śmiertelnie chorego mężczyzny.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie Android gra In Between odznacza się lekko oldskulową, ręcznie rysowaną grafiką 2D, która jednak znakomicie komponuje się z klimatem rozgrywki i poważną tematyką tytułu. Całości dopełnia sugestywna oprawa dźwiękowa oraz dubbing aktorski, który – choć skromny – przekonująco oddaje stan umysłu i odczucia głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do In Between

Wymagania wiekowe In Between

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz