Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

The Executive Android

Niezwykle oryginalna gra zręcznościowa, łącząca elementy runnera, platformówki, gry rytmicznej, klasycznej chodzonej bijatyki oraz... strategii ekonomicznej. Wcielamy się w rolę prezesa pewnej korporacji wydobywczej, która pewnego dnia zostaje zaatakowana przez wilkołaki. Naszym zadaniem jest ocalenie firmy i jej pracowników przed nietypową inwazją.

Zręcznościowe, ekonomiczne, platformówki, rytmiczne, beat 'em up, indie.

The Executive - screen - 2015-07-20 - 304116The Executive - screen - 2015-07-20 - 304115The Executive - screen - 2015-07-20 - 304114The Executive - screen - 2015-07-20 - 304113The Executive - screen - 2015-07-20 - 304112

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Executive | AND

3grudnia2015

3grudnia2015

Google Play

Android
Okładka The Executive (AND)
The Executive

The Executive to wydana na urządzeniach mobilnych z systemem Android oryginalna gra zręcznościowa, stanowiąca połączenie runnera, platformówki, gry rytmicznej, klasycznej „chodzonej” bijatyki oraz… strategii ekonomicznej. Za powstanie tytułu odpowiada dwuosobowe studio Riverman Media, autorzy równie zakręconej produkcji Pizza vs. Skeletons.

W grze wcielamy się w prezesa pewnej korporacji wydobywczej, która pewnego dnia została zaatakowana przez wilkołaki oraz inne potwory. Zadaniem gracza jako odpowiedzialnego szefa jest oczywiście ocalenie firmy i jej pracowników przed nietypową inwazją. Nasza rola jest jednak znacznie poważniejsza niż nam się wydaje, gdyż monstra zagrażają nie tylko naszemu przedsiębiorstwu, ale i całemu miastu.

Rozgrywka łączy w sobie elementy wielu gatunków gier. Podczas zabawy przemierzamy kolejne lokacje w sposób przypominający typowe platformówki, pokonując różne przeszkody poprzez wykonywanie w odpowiednim momencie określonych gestów, zaś im precyzyjniej będziemy to robić, tym więcej punktów będzie trafiać na konto. To jednak nie wszystko, gdyż na naszej drodze pojawiać się będą także dość oryginalni przeciwnicy, tacy jak wilkołaki w garniturach, przerośnięte knury w t-shirtach oraz dżinsach czy odziane w sukienki nietoperze. Podczas konfrontacji z przeciwnikami mechanika rozgrywki zmienia się, a dotykanie odpowiedniej części ekranu skutkuje wykonaniem określonego ataku lub bloku.

Za zdobywaną w toku rozgrywki gotówkę możemy sukcesywnie rozwijać naszego bohatera, wykupując kolejne specjalne umiejętności, które pozwolą sprawniej rozprawiać się z kolejnymi wyzwaniami. Szalę absurdu w grze dopełnia fakt, że w przerwach pomiędzy kolejnymi pojedynkami nie możemy zapomnieć o naszych podstawowych obowiązkach prezesa. Regularnie monitorujemy więc stan finansów i przychodów naszej firmy, podejmując rozmaite strategiczne decyzje, takie jak inwestycje w określone aspekty działalności czy zatrudnianie dodatkowych pracowników.

The Executive zrealizowane zostało w ciekawym stylu graficznym, równie oryginalnym, co sama koncepcja gry. Podczas zabawy oglądamy ręcznie rysowane, dwuwymiarowe scenerie oraz postacie animowane niczym w filmikach przerywnikowych grupy Monty Pythona. Na urządzeniach z systemem Android gra należy do kategorii Premium, tak więc po jej zakupie w rozgrywce nie przeszkadzają żadne reklamy ani mikropłatności.

Minirecenzja The Executive – absurd w mistrzowskim wydaniu

PLUSY:
  • Absurdalna koncepcja rozgrywki, która o dziwo potrafi dać sporo frajdy;
  • Prosty i intuicyjny model sterowania;
  • Oryginalna, ręcznie rysowana oprawa graficzna oraz animacje postaci;
  • Brak reklam i mikropłatności.
MINUSY:
  • W większych dawkach może nudzić.

Pierwszy kontakt z grą The Executive u większości graczy wywoła zapewne uśmiech politowania i cisnące się na usta, oklepane słowa „czego to ludzie nie wymyślą”! Prezes potężnej korporacji walczący z hordami wilkołaków, w których zmienili się jego pracownicy… Czy można wymyśleć coś bardziej absurdalnego? Jednak już po kilku chwilach, spędzonych z produkcją Riverman Media dochodzimy do wniosku, że również i absurd można doprowadzić do mistrzostwa.

To, co rzuca się w oczy od razu po uruchomieniu gry, to dość oryginalna, ręcznie rysowana grafika oraz animacje postaci, które kojarzą się ze słynnymi „wycinankami” grupy Monty Pythona. Widać, że dwuosobowa ekipa deweloperska włożyła w oprawę gry sporo inwencji i równie dużo pracy, a efekt prezentuje się ciekawie już na statycznych screenach, w akcji wyglądając jeszcze lepiej.

Pod względem rozgrywki mamy do czynienia z oryginalnym połączeniem klasycznej „chodzonej” bijatyki z elementami współczesnych endless runnerów. Oznacza to, że nasza postać porusza się automatycznie, a zadaniem graczy jest umiejętne radzenie sobie z przeszkodami, poprzez wykonywanie odpowiednich ewolucji we właściwym czasie. Solą zabawy jest jednak walka, w której zmagamy się z cała masą wyjątkowo oryginalnych postaci, a każda z nich cechuje się nieco inną taktyką walki. Zabawę ułatwia wyjątkowo prosty i intuicyjny model sterowania, w którym nie musimy trafiać w niewielkie ikony akcji, a wyprowadzamy poszczególne ciosy poprzez dotykanie odpowiednich części ekranu. Uzupełnieniem ciosów podstawowych (górnych i dolnych) są uderzenia specjalne, które wyprowadzamy poprzez przesuwanie palcem po ekranie.

Przejście każdego z poziomów w The Executioner nie powinno zająć nam nie więcej niż kilka minut czasu, jednakże ich spora ilość (ponad setka) sprawia, że zabawy czeka nas całkiem sporo. Mimo, że w grze mamy ok. 50 rodzajów przeciwników, niewielkim minusem jest to, że z czasem zaczynają się oni zbyt często powtarzać, a wykonywanie w kółko tych samych technik walki w większych dawkach może nieco znudzić.

Swoistym uzupełnieniem absurdalnych założeń gry jest fakt, że w przerwach pomiędzy kolejnymi etapami musimy dodatkowo zajmować się prowadzeniem naszej firmy, której w końcu jesteśmy szefem. Zarobioną w trakcie zabawy gotówkę możemy więc przeznaczać na rozwój poszczególnych sektorów spółki, co przekłada się na zwiększenie jej dochodów. Element ten ważny jest o tyle, że za pieniądze w grze nabyć możemy nowe ciosy oraz szereg przydatnych umiejętności, takich jak wskrzeszenie czy zadawanie przeciwnikom obrażeń podczas blokowania. Miłym zaskoczeniem dla graczy może być fakt, że firma zarabia pieniądze nawet wtedy, gdy akurat nie gramy. Jeśli mamy więc kłopot z zaliczeniem jakiegoś etapu, możemy poczekać na zastrzyk gotówki i z nowo nabytymi power-upami podejść do niego ponownie.

W The Executive warto jest zagrać choćby dlatego, żeby zobaczyć jak bardzo oryginalne pomysły mogą zrodzić się w głowach programistów. Jak na warunki mobilne cena nie jest może najniższa, jednak warto podkreślić fakt, że po zakupie gry w trakcie zabawy nie czekają nas żadne przeszkody w postaci denerwujących reklam czy mikropłatności. Jak widać można stworzyć oryginalną i dającą sporo frajdy grę mobilną, bez potrzeby pakowania jej w uciążliwy model free-to-play.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do The Executive

Wymagania wiekowe The Executive

12+

The Executive - nadszedł czas na starcie z wilkołakami w mobilnej perełce
The Executive - nadszedł czas na starcie z wilkołakami w mobilnej perełce

wiadomość7 grudnia 2015

Do dzisiejszej mobilnej perełki wybraliśmy The Executive od studia Riverman Media. Jest to jedna z najlepszych gier bieżącego roku, która kilka dni temu dotarła wreszcie na Androida.

Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Divide by Sheep, The Executive, LEGO Minifigures Online)
Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Divide by Sheep, The Executive, LEGO Minifigures Online)

wiadomość3 lipca 2015

Sklepy App Store, Google Play i Windows Phone Store wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje premiery zaliczyły gry takie jak Divide by Sheep, The Executive, LEGO Minifigures Online, Sword of Xolan, Warhammer Quest na Androida i Animal Wrestler.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz