Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mini Metro Android

Minimalistyczna gra logiczno-strategiczna, w której zadaniem graczy jest planowanie linii metra w dynamicznie rozwijającym się mieście. Poziom trudności zabawy rośnie wraz z pojawianiem się kolejnych stacji, zmuszających nas do uruchamiania nowych połączeń i modyfikowania tych już istniejących. Stawką jest maksymalna przepustowość i efektywność transportu oraz zadowolenie mieszkańców.

Strategiczne, 2D, elementy logiczne, indie.

Mini Metro - screen - 2014-11-04 - 291128Mini Metro - screen - 2014-11-04 - 291127Mini Metro - screen - 2014-11-04 - 291126Mini Metro - screen - 2014-11-04 - 291125Mini Metro - screen - 2014-11-04 - 291124

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Mini Metro | AND

20października2016

20października2016

Google Play

Android
Okładka Mini Metro (AND)
Mini Metro

Mini Metro to oryginalne połączenie strategii, symulacji oraz gry logicznej, w którym stajemy przed trudnym zadaniem zaplanowania linii metra w ekspresowo rozwijającym się mieście. Tytuł został stworzony przez niezależne nowozelandzkie studio Dinosaur Polo Club z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem Android i stanowi rozbudowaną wersję projektu o nazwie Mind The Gap, powstałego w kwietniu 2013 roku podczas jednej z edycji 48-godzinnego konkursu z cyklu Ludum Dare.

Przystępując do gry, otrzymujemy do dyspozycji trzy stacje metra, ulokowane na losowo wygenerowanej mapie miasta, a naszym pierwszym zadaniem jest połączenie ich w prostą sieć. Miasto rozwija się jednak w błyskawicznym tempie, a wraz z nim w losowych punktach mapy pojawiają się kolejne stacje. Każda z nich to dziesiątki, a nawet setki zniecierpliwionych pasażerów, których jedynym pragnieniem jest sprawne poruszanie się po terenie metropolii. Aby było to możliwe, musimy nieustannie uruchamiać nowe połączenia i modyfikować te już istniejące, aby w sposób maksymalny zwiększyć efektywność i przepustowość poszczególnych stacji. Jeśli niezadowolenie pasażerów sięgnie zenitu, rozwój miasta zostanie przerwany, a rozgrywka zakończy się porażką. Pewnym ułatwieniem jest to, że z każdym przetrwanym tygodniem gra nagradza nas przydatnymi usprawnieniami, dzięki którym efektywne zarządzanie siecią metra staje się nieco łatwiejsze.

W podstawowej wersji gry możemy podjąć wyzwanie w jednym z trzech realnie istniejących miast: Londynie, Nowym Jorku i Paryżu. Do wyboru mamy teżtrzy tryby rozgrywki: Commuter – czyli szybką, punktowaną grę, Scenic – bezstresowy tryb sandboksowy oraz Rush Hour – stanowiący nie lada wyzwanie nawet dla najlepszych logistyków. Pod względem oprawy Mini Metro reprezentuje minimalistyczne podejście, a mapy, stacje i poszczególne linie przedstawione są w sposób schematyczny. Zabawie towarzyszy chiptune’owa ścieżka dźwiękowa, stworzona przez Richa Vreelanda – znanego także jako Disasterpeace.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Mini Metro

Wymagania wiekowe Mini Metro

odpowiednia dla każdego wieku

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Mini Metro i Rush Rally 2)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Mini Metro i Rush Rally 2)

wiadomość27 lutego 2017

W najnowszym przeglądzie najciekawszych mobilnych aktualizacji polecamy sprawdzenie łatek do takich gier jak Drift Girls, Mini Metro, Rush Rally 2, Sunday Lawn czy World of Tanks Blitz.

Rusty Lake: Roots, Plants vs. Zombies Heroes i inne najlepsze mobilne gry października
Rusty Lake: Roots, Plants vs. Zombies Heroes i inne najlepsze mobilne gry października

wiadomość4 listopada 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne października. Wśród polecanych pozycji znalazły się Oh...Sir!, Crap! I'm Broke, Dead in Bermuda, Maximum Car, Mini Metro, Plants vs. Zombies Heroes, Rusty Lake: Roots i The Bug Butcher.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz