Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Angry Birds: Friends WWW

Angry Birds: Friends to gra logiczno-zręcznościowa skierowana do użytkowników serwisu społecznościowego Facebook. Podobnie jak w pozostałych odsłonach serii stworzonej przez fińskie studio Rovio Mobile, gracz musi rozprawić się ze schowanymi za rozmaitymi obiektami świnkami, wykorzystując do tego procę oraz tytułowe „wściekłe ptaki” w charakterze pocisków.

Zręcznościowe.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Angry Birds: Friends | WWW

25maja2012

WWW
Okładka Angry Birds: Friends (WWW)
Angry Birds: Friends

Seria Angry Birds zdobyła ogromną popularność wśród użytkowników smartfonów, tabletów, konsol i komputerów. Deweloperzy ze studia Rovio Mobile postanowili zrobić kolejny krok i wprowadzić swój produkt do serwisu Facebook w formie bezpłatnej aplikacji dostępnej z poziomu przeglądarki WWW.

Podobnie jak w przypadku klasycznych odsłon cyklu, w Angry Birds: Friends nie istnieje wyraźnie zarysowana fabuła. Jedynym wątkiem jest tu konflikt pomiędzy „wściekłymi ptakami” i zielonymi świnkami, czyli złodziejami ptasich jaj.

Zabawa polega przede wszystkim na strzelaniu z procy. Do ukończenia poziomu wymagane jest zlikwidowanie (np. poprzez bezpośrednie trafienie, spowodowanie upadku lub zawalenia się konstrukcji) wszystkich świnek. Gracz ma jednak ograniczoną liczbę „pocisków”, czyli w tym przypadku ptaków. Musi więc wymyślić sposób na sforsowanie umocnień i wytyczyć odpowiednią trajektorię lotu. Miejscami można również wykorzystać rozmaite power-upy, np. nalot gigantycznego orła.

Angry Birds Friends oferuje łącznie ponad 100 plansz, a regularnie dodawane są kolejne. Zgrupowane zostały one w kilku kategoriach, różniących się sceneriami, spotykanymi przeciwnikami (świnki występują w kilku odmianach), a także skalą trudności. Odrębną kategorię stanowią turnieje pozwalające na rywalizację ze znajomymi lub w otwartych zawodach.

Jak przystało na facebookową produkcję, gra oferuje rozbudowane opcje społecznościowe. Gracze mogą m.in. zapraszać do zabawy swoich znajomych, chwalić się osiągniętymi rezultatami, przesyłać między sobą wiadomości. Dostępne są również płatne opcje, pozwalające np. upiększyć obrazek swojego awatara w grze, albo dokonać zakupu produktów oferowanych przez Rovio Mobile.

Jakość wykonania Angry Birds Friends przypomina pierwsze odsłony serii Angry Birds. Zastosowana grafika 2D odznacza się żywymi kolorami i kreskówkową stylistyką. Uwagę zwaracają także pojawiające się co jakiś czas humorystyczne animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Gry podobne do Angry Birds: Friends

Wymagania wiekowe Angry Birds: Friends

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wykorzystuje: Facebook

Angry Birds pobrane 2 miliardy razy. Wściekłe Ptaki rzucają wyzwanie Mario i Myszce Miki
Angry Birds pobrane 2 miliardy razy. Wściekłe Ptaki rzucają wyzwanie Mario i Myszce Miki

wiadomość22 stycznia 2014

W ciągu czterech lat od narodzin cyklu Angry Birds, gry z serii zostały pobrano 2 miliardy razy. Każdego miesiąca Wściekłe Ptaki zapewniają rozrywkę 200 milionom osób. W krótkim czasie marka rozrosła się do takich rozmiarów, że jej twórcy chcą dorównać popularnością disneyowskiej Myszce Miki.

Angry Birds - w poniedziałek poznamy kolejną odsłonę serii
Angry Birds - w poniedziałek poznamy kolejną odsłonę serii

wiadomość13 lipca 2013

Firma Rovio poinformowała, że w najbliższy poniedziałek zapowie nową odsłonę serii Angry Birds. Opublikowany obrazek sugeruje, że będzie to Angry Birds Star Wars 2.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.05.2011 22:09
Naruciak14
33
Centurion

ta gra to nie jest ta zrobiona dla chrome?
http://chrome.angrybirds.com/

16.05.2011 22:10
odpowiedz
kjx
100
Mighty Pirate

U mnie działa zarówno na Operze (chociaż klatkuje masakrycznie, pewnie wina braku akceleracji sprzętowej, czy jak się to tam nazywa) jak i IE9, więc chyba nie.

18.07.2011 00:51
👍
odpowiedz
solarek18
21
Centurion

Powiem jedno:.........................................Kocham tę gre!!!?Super wciąga i jest extra.Polecam serdecznie.