Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 21 listopada 2014, 12:40

autor: Meehow

Skywind – Morrowind na silniku Skyrima w nowym materiale wideo

W sieci udostępniono trzeci dziennik dewelopera poświęcony Skywindowi – ambitnemu projektowi fanów serii The Elder Scrolls, którzy przenoszą TES III: Morrowind na silnik TES V: Skyrim. Materiał przedstawia, jak ogromna jest skala projektu i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć modderzy każdego dnia.

Skywind w skrócie:
  • 3 godziny autorskiej ścieżki dźwiękowej,
  • 10 tysięcy linijek nowych dialogów,
  • nowe elementy otoczenia i potwory.

TESRenewal – grupa modderów-entuzjastów gier z serii The Elder Scrolls – udostępniła w sieci trzeci dziennik dewelopera poświęcony ich najnowszemu projektowi, Skywind. Skywind to nic innego, jak The Elder Scrolls III: Morrowind przeniesione na silnik The Elder Scrolls V: Skyrim. Proces polega oczywiście na ręcznym odtwarzaniu całej zawartości Morrowinda, a także dodawaniu nowej; jest to zatem zajęcie niewiarygodnie czasochłonne i zasobożerne. Powyższy materiał doskonale obrazuje ogrom pracy wkładanej w projekt, jak również wyzwania, z którymi każdego dnia mierzą się modderzy. Tym razem pokazano prace nad komponowaniem ścieżki dźwiękowej (ponad 3 godziny autorskiej muzyki inspirowanej oryginałem) i oprawy dźwiękowej, pisaniem i porządkowaniem dialogów (więcej niż 10 tysięcy nowych linijek) oraz ich nagrywaniem, projektowaniem poziomów i nowych zasobów oraz skryptowaniem i animacją. Pozostałe edycje dziennika dewelopera i inne filmiki związane z projektem dostępne są na oficjalnym kanale Skywinda w serwisie YouTube.

Choć nad Skywindem pracuje mnóstwo osób, to roboty wciąż nie brakuje w wielu dziedzinach produkcji. Informacje o tym, jak dorzucić swoją cegiełkę do projektu można uzyskać na oficjalnym forum deweloperskim grupy TESRenewal. Niestety, fani Morrowinda zainteresowani Skywindem muszą uzbroić się w dużo cierpliwości, gdyż jego twórcy nie są w stanie podać nawet orientacyjnej daty wydania ich dzieła czy jego bety. Wersja alfa Skywinda również przestała być publicznie dostępna.

Warto także przypomnieć, że TESRenewal ma na swoim koncie inny, podobny mod, a mianowicie Morroblivion, czyli konwersję Morrowinda na silnik The Elder Scrolls IV: Oblivion. Na stronie internetowej grupy majaczy także Skyblivion, choć wygląda na to, że projekt póki co nie przyniósł żadnych owoców.