Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 19 lipca 2013, 15:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (South Park: Kijek Prawdy, Ryse, Project Spark) 19/7/13

Dziś piszemy m.in. o scenariuszu South Park: Kijek Prawdy, opisach postaci występujących w grze Ryse, modelu płatności Project Spark, a także wersji alfa Sir, You Are Being Hunted. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nvidia GeForce

Firma Nvidia udostępniła najnowsze sterowniki GeForce do swoich kart graficznych, oznaczone numerem 326.19 w wersji Beta. Powodują one wzrost wydajności nawet o 19% w porównaniu do driverów GeForce 320.49 posiadających certyfikat WHQL. Pełną listę zmian tradycyjnie sprawdzicie w oficjalnej dokumentacji. Sterowniki znajdują się na oficjalnej stronie internetowej firmy Nvidia.

Sony Santa Monica

Znany scenarzysta Michael Angeli pracuje ze studiem Sony Santa Monica (seria God of War) nad zupełnie nowym projektem. Michael Angeli brał udział m.in. w pracach nad serialem Battlestar Galactica. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat tajemniczej gry. Wiadomo tylko, że nie jest to kolejna odsłona cyklu God of War, a Angeli opracowuje jej scenariusz.

Sir, You Are Being Hunted

Studio Big Robot ogłosiło, że 19 sierpnia udostępni wersję alfa gry Sir, You Are Being Hunted wszystkim osobom, które wpłaciły przynajmniej 30 funtów w trakcie zbiórki w serwisie Kickstarter. Więcej szczegółów na temat alfy tego tytułu znajdziecie w poniższym filmie. Dokładna data premiery końcowego produktu nie jest jeszcze znana, choć początkowo mówiło się o debiucie jeszcze w tym roku.

Soulcalibur: Lost Swords

Serwis VideoGamer informuje, że firma Namco Bandai zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym nazwę Soulcalibur: Lost Swords. Wydawca zrobił to w zeszły czwartek – tego samego dnia, kiedy zarezerwował też znak towarowy Ace Combat Infinity (gra została dzisiaj oficjalnie zapowiedziana). Może to zwiastować kolejną odsłonę popularnej serii bijatyk Soulcalibur, ale jak dotąd firma Namco Bandai niczego nie potwierdziła.

Xbox Live Gold

Firma Microsoft ogłosiła, że wszystkie osoby wykupujące roczną subskrypcję pakietu Office 365, otrzymają bez żadnych dodatkowych opłat 12-miesięczny abonament Xbox Live Gold. Promocja potrwa do 28 sierpnia.

South Park: Kijek Prawdy

Trey Parker i Matt Stone ze studia Obsidian Entertainment powiedzieli na imprezie Comic-Con, że w pewnym momencie scenariusz gry South Park: Kijek Prawdy liczył sobie 850 stron. Twórcy ostatecznie byli zmuszeni zmniejszyć tę ilość, bo inaczej premiera tego tytułu zostałaby jeszcze bardziej opóźniona. W tej chwili wciąż nie wiadomo, kiedy gra zadebiutuje na rynku.

Project Spark

Producent David Sapienza powiedział serwisowi Siliconera, że ujawniona na targach E3 gra Project Spark będzie produkcją free to play. Szczegóły dotyczące modelu płatności nie są jeszcze znane. Wiadomo tylko, że twórcy oddadzą do dyspozycji „setki” obiektów, które były też zawarte na pierwszej prezentacji na targach E3. Można się więc domyślać, że kolejne pakiety różnego rodzaju elementów będziemy mogli dokupić za dodatkowe pieniądze.

Ryse: Son of Rome

Firma Microsoft ujawniła imiona i opisy postaci, które wystąpią w nadchodzącej grze Ryse: Son of Rome. Dzięki temu gracze mogą dowiedzieć się więcej na temat historii poszczególnych bohaterów oraz ich miejscu w całej fabule. Dość szczegółowy opis poszczególnych postaci opublikował m.in. serwis VG247.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: