Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 13 września 2011, 09:34

autor: Adrian Werner

Symulator Farmy 2011 - pół miliona sprzedanych egzemplarzy

Wirtualne rolnictwo rośnie w siłę. Twórcy gry Symulator Farmy 2011 ujawnili, że sprzedała się ona w 500 tysiącach egzemplarzy.

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają nietypowe symulatory, w tym zwłaszcza te zajmujące się tematyką rolniczą. Najnowszym przykładem tego trendu jest Symulator Farmy 2011. Twórcy gry pochwalili się, że jej sprzedaż przekroczyła poziom pół miliona egzemplarzy.

Symulator Farmy 2011 - pół miliona sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1

Największym powodzeniem symulator rolnika cieszył się w Niemczech, gdzie od czasu premiery w listopadzie 2010 zakupiono 300 tysięcy sztuk. Co więcej, grze udało też zagościć na liście dziesięciu najlepiej sprzedających się produkcji pecetowych w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski wydawca serii, czyli firma Excalibur, liczy na powtórzenie tego sukcesu również w tym roku dzięki zapowiadanej na październik premierze dodatku do Symulatora Farmy 2011 oraz platynowej wersji gry. Excalibur specjalizuje się w nietypowych symulatorach i jego przedstawiciele przewidują, że zyski firmy wrosną w tym roku o 30 procent.

Symulator Farmy 2011 to kolejna odsłona popularnego cyklu odtwarzającego z detalami najdrobniejsze aspekty rolniczego rzemiosła. W porównaniu do edycji 2009 wprowadzono sporo ulepszeń, rozbudowano tryb kariery oraz dodano sporo nowego sprzętu. Ponadto pojawił się wreszcie tryb multiplayer. W naszym kraju gra wydana została przez firmę Techland w wersji z polskimi napisami.

Symulator Farmy 2011

Symulator Farmy 2011