Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 10 sierpnia 2011, 10:12

autor: Łosiu

Serious Sam 3: BFE – w cztery osoby przy jednym komputerze

Zespół Croteam potwierdził, że w Serious Sam 3 będzie można zagrać w cztery osoby na jednym komputerze dzięki opcji podziału ekranu.

Odpowiadając na prośby najbardziej zagorzałych fanów gry, producenci ze studia Croteam postanowili umożliwić rozgrywkę w Serious Sam 3 czterem osobom równocześnie na jednym komputerze. Zapowiada się więc dobra zabawa w towarzystwie.

Serious Sam 3: BFE – w cztery osoby przy jednym komputerze - ilustracja #1

Cztery osoby, dzięki wykorzystaniu opcji podzielonego ekranu, klawiatury, myszki oraz trzech padów będą mogły przejść wspólnie wszystkie 12 poziomów gry, jak i bawić się w trybach takich jak: Deatchmatch, Capture the Flag, Survival czy Beast Hunt. Główny programista Croteam, Alen Ladavac ma nadzieję, że lokalny split screen podkręci chaos w szaleńczej kampanii jeszcze bardziej.

Dyrektor do spraw finansowych Croteam żartobliwie podchodzi do tej opcji i twierdzi, że ‘wszyscy maniacy Serious Sama powinni znaleźć sobie pracę i zapłacić za własną kopię Serious Sam 3: BFE. Stracimy kupę pieniędzy przez tego split screena”.

W Serious Sam 3 wcielimy się w tego samego twardziela, co w poprzednich częściach. Przy beztroskim wybijaniu setek przeciwników w staroszkolnym stylu (szybka akcja, żadnego systemu osłon), usłyszymy wiele zabawnych komentarzy Sama przypominających przytyki słynnego Duke Nukem. Jedyne elementy „realizmu” jakie zagoszczą w grze to konieczność podnoszenia broni i zbierania amunicji. W trybie online będzie mogło bawić się do 16 osób (również w kooperacji), a całą grę posiadacze komputerów będą mogli wypróbować już latem tego roku.

Autorzy z powodu niedoborów kadrowych skupili się najpierw na Serious Sam 3: BFE na komputery osobiste. Tuż po premierze cały zespół zajmie się wersjami na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 i to prawdopodobnie tutaj najlepiej sprawdzi się opisywany split screen dla czterech osób.

Serious Sam 3: BFE

Serious Sam 3: BFE