Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 7 kwietnia 2011, 09:45

autor: Adrian Werner

Super Meat Boy - sprzedano już 600 tysięcy egzemplarzy

Platformówka Super Meat Boy była jednym z największych niezależnych sukcesów zeszłego roku. Teraz twórcy pochwalili się, że sprzedaż gry sięgnęła już poziomu 600 tysięcy.

Platformówka Super Meat Boy była jednym z największych niezależnych sukcesów zeszłego roku. Teraz twórcy pochwalili się, że sprzedaż gry sięgnęła poziomu 600 tysięcy egzemplarzy.

Super Meat Boy - sprzedano już 600 tysięcy egzemplarzy - ilustracja #1

Stworzona przez Tommy'ego Refenesa oraz Edmunda Mcmillena produkcja zakupiona została już przez około 200 tysięcy posiadaczy Xboksów 360. Natomiast użytkownicy Steam nabyli prawie dwa razy tyle egzemplarzy. Część z nich sprzedana została w trakcie promocji cenowych, ale mimo to wersja pecetowa zarobiła znacznie więcej niż konsolowa. Twórcy w ostatnich tygodniach nie ukrywali swojego niezadowolenia ze współpracy z Microsoftem. Według nich firma ta wpierw wymusiła na nich błyskawiczne ukończenie produkcji, a następnie, pomimo obietnic, nie udzieliła ich grze żadnego prawdziwego wsparcia marketingowego. O usłudze Valve wyrażają się natomiast w samych superlatywach.

Autorzy wyjaśnili też, dlaczego zapowiadana konwersja Super Meat Boy na Wii została skasowana. Miała ona ukazać się w wydaniu pudełkowym, ale żaden wydawca nie był tym zainteresowany. Obecnie na konsoli Nintendo sprzedają się bowiem głównie proste gry rodzinne i wypuszczenie tak hardcorowej niezależnej platformówki jak dzieło Refensa oraz Mcmillana uznane zostało za zbyt duże ryzyko.

Super Meat Boy - sprzedano już 600 tysięcy egzemplarzy - ilustracja #2

Jeśli chodzi o przyszłe plany, to gotowe są już dwa duże nowe rozdziały do Super Meat Boy, które w najbliższych miesiącach wypuszczone zostaną za darmo zarówno na Xboksa 360, jak i PC. Szykowana jest też konwersja na komputery Mac.

Warto dodać, że obecnie zespół pracuje nad czymś na 3DS, ale nie zdradzono czy chodzi tu o porta Super Meat Boy czy też o całkiem nową produkcję. Nie wiadomo jednak, czy ten projekt sprzedawany będzie w sklepach, czy też w dystrybucji elektronicznej. Na koniec twórcy podzielili się ciekawymi statystykami. Okazuje się, że wśród posiadaczy wersji na Xboksa 360 grę ukończyło mniej niż 2% osób.

Super Meat Boy

Super Meat Boy