Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 30 czerwca 2018, 09:35

autor: Adrian Werner

Ys Memories of Celceta trafi na PC w lipcu

Firma XSEED Games ogłosiła, że pecetowa wersja japońskiego RPG-a Ys: Memories of Celceta ukaże się pod koniec przyszłego miesiąca. Ujawniono również wymagania sprzętowe.

W wersję pecetową zagramy w przyszłym miesiącu. - Ys Memories of Celceta trafi na PC w lipcu - wiadomość - 2018-07-01
W wersję pecetową zagramy w przyszłym miesiącu.
YS: MEMORIES OF CELCETA W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Falcom/ XSEED Games
 2. Wydawca: XSEED Games
 3. Gatunek: RPG akcji
 4. Platformy: PC, PSV
 5. Data premiery na PC: 25 lipca 2018 r.

Poznaliśmy wreszcie datę premiery pecetowego wydania Ys: Memories of Celceta, czyli konwersji japońskiego RPG-a akcji studia Falcom, pierwotnie opracowanego z myślą o PlayStation Vita. Firma XSEED Games ogłosiła, że edycja na PC zadebiutuje 25 lipca tego roku.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że do wydania pecetowego dołączony zostanie plik PDF z albumem Adol’s Travel Journal, zawierającym porady i artworki. Jego fizyczna wersja była jedną z atrakcji edycji kolekcjonerskiej pierwowzoru na PlayStation Vita.

Wraz z ogłoszeniem daty premiery w serwisie Steam pojawił się profil Ys: Memories of Celceta, który zawiera kilka ciekawych informacji na temat wydania pecetowego. Gracze będą mogli wybrać między kilkoma ustawieniami maksymalnej ilości klatek na sekundę, aż do 120 FPS-ów, lub kompletnie wyłączyć taki limit. Ponadto całe sterowanie zostanie kompletnie przerobione, tak aby pasowało do myszki i klawiatury, a użytkownicy otrzymają pełną swobodę konfigurowania klawiszy.

Ponadto poznaliśmy wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i3
 2. Karta graficzna: AMD Radeon HD 6570
 3. Pamięć: 4GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 3 GB
 5. System operacyjny: Windows 7

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5 3.30 GHz
 2. Karta graficzna: AMD Radeon seria R7 200
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 3 GB
 6. System operacyjny: Windows 10

Przypomnijmy na koniec, że Ys: Memories of Celceta pierwotnie ukazało się w 2013 roku, wyłącznie na konsolę przenośną PlayStation Vita. Gra została ciepło przyjęta i posiada średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic.

Co ciekawe, gra w 2015 doczekała się wersji pecetowej, ale ukazała się ona tylko w Chinach. Wydanie, które zmierza obecnie na Steam, jest jednak nową konwersją, opracowaną od podstaw przez firmę XSEED.

 1. Oficjalna strona gry
Ys Memories of Celceta trafi na PC w lipcu - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Ys: Memories of Celceta

Ys: Memories of Celceta