Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 9 czerwca 2018, 21:29

autor: Adrian Werner

Anthem - zwiastun, zapis rozgrywki i data premiery

Jedną z największych gwiazd konferencji EA była gra Anthem. Pokazano zwiastun i krótki fragment rozgrywki oraz ujawniono kilka nowych konkretów, w tym datę premiery.

Gra zadebiutuje w lutym przyszłego roku. - Anthem - zwiastun, zapis rozgrywki i data premiery - wiadomość - 2018-06-09
Gra zadebiutuje w lutym przyszłego roku.

Konferencję Electronic Arts zamknął pokaz Anthem, czyli sieciowej strzelanki studia BioWare, pomyślanej jako odpowiedź EA na serię Destiny. Wpierw wyświetlono imponujący zwiastun, a potem uraczono nas wywiadem z deweloperami i krótką prezentacją rozgrywki.

Autorzy obiecali, że pomimo sieciowej natury gry, Anthem zaoferuje rozbudowaną warstwę fabularną, do której przyzwyczaili się fani studia BioWare. Zostanie to zrealizowane w nietypowy sposób. Same misje będą typowo wieloosobowe, natomiast po powrocie do bazy produkcja przestawi się w coś, co w praktyce ma być trybem dla pojedynczego gracza, z barwnymi postaciami, ciekawymi historiami oraz systemem decyzji i konsekwencji.

Anthem projektowane jest tak, aby autorzy mogli rozwijać fabułę przez długie lata. Planeta, na której toczyć się będzie akcja, opisywana jest jako miejsce, którego budowy bogowie nie zdążyli dokończyć. Jednym z najważniejszych wątków mają być poszukiwania narzędzi kreacji pozostawionych przez te istoty.

Podczas misji będziemy korzystali z kombinezonów wspomaganych. Gra zaoferuje bogaty wybór różnych modeli, dysponujących odmiennymi cechami. Będziemy mogli je ulepszać i modyfikować, tak aby dopasować je do własnych preferencji. BioWare potwierdziło, że w Anthem nie pojawią się lootboksy. Będziemy mogli kupić przedmioty za pomocą mikropłatności, ale bez jakiejkolwiek losowości i mają one być ograniczone wyłącznie do elementów kosmetycznych, niezapewniających jakiejkolwiek przewagi podczas zabawy.

Mechanika rozgrywki połączy elementy strzelankowe z RPG. Z jednej strony w trakcie zabawy przyda się dobry refleks i celne oko, ale podczas prezentacji przy trafieniach wroga nad jego sylwetką wyskakiwały liczby pokazujące zadawane obrażenia, więc wiadomo, że silnik kalkuluje statystyki postaci i uzbrojenia.

Niestety, rozczarują się gracze, którzy liczyli na romanse w grze, czyli coś, co jest już tradycją w przypadku gier BioWare. Magazyn Game Informer ujawnił, że w przypadku Anthem o żadnych amorach nie będzie mowy.

Przypomnijmy, że Anthem zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Podczas konferencji Electronic Arts ogłosiło, że premiera gry odbędzie się 22 lutego 2019 roku.

  1. Oficjalna strona gry
Anthem - zwiastun, zapis rozgrywki i data premiery - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Anthem

Anthem