Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pogłoski 16 kwietnia 2018, 13:10

autor: AlexB

Starfield - tajemniczy projekt firmy Bethesda tym razem na pewno na E3?

W sieci pojawiły się plotki, że podczas tegorocznej edycji targów E3 firma Bethesda oficjalnie zaprezentuje grę science fiction pod tytułem Starfield. Produkcja miałaby zadebiutować jeszcze tej jesieni.

Regularnie od dwóch lat niczym bumerang powraca temat gry Starfield – tajemniczego projektu science fiction firmy Bethesda. Według plotek sprzed niemal dwunastu miesięcy, tytuł miał być zapowiedziany podczas E3 2017 i zadebiutować w tym samym roku. Jak wiemy, tak się nie stało. Lecz wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja branżowych targów i w sieci pojawiły się nowe pogłoski na temat Starfield. Wszystko zaczęło się od tematu na forum ResetEra, w którym użytkownik ukrywający się pod pseudonimem AAMARMO spekulował (nie on pierwszy zresztą), że produkcja będzie grą mobilną, na co mają wskazywać zapisy w zarezerwowanym przez Bethesdę znaku towarowym. Jego gdybanie zostało przerwane przez niejakiego Pottersona, który napisał:

Nie, nie będzie :). I zadebiutuje tej jesieni, więc po prostu czekajcie na E3.

Konferencję firmy Bethesda na E3 2018 zaplanowano na 11 czerwca, na godzinę 3:30 czasu polskiego.

Konferencja firmy Bethesda na tegorocznej edycji targów E3 ma obfitować w mnóstwo niespodzianek. Czy jedną z nich będzie Starfield? - Starfield - tajemniczy projekt firmy Bethesda tym razem na pewno na E3? - wiadomość - 2018-04-17
Konferencja firmy Bethesda na tegorocznej edycji targów E3 ma obfitować w mnóstwo niespodzianek. Czy jedną z nich będzie Starfield?

Rzecz jasna nie ma pewności, że tym razem informacje na temat pojawienia się Starfield na E3 są prawdziwe. Są jednak przesłanki wskazujące, że użytkownik Potterson może być osobą wiarygodną. Przede wszystkim, forum ResetEra ma bardzo surową politykę dotyczącą rozsiewania fałszywych informacji. Tego typu działania często kończą się permanentnym banem. Administracja sprawdziła zatem Pottersona i oto, co udało jej się dowiedzieć:

W tej chwili administratorzy nie mogą zweryfikować, czy rewelacje podane przez użytkownika Potterson są prawdziwe. Jednakże udostępnił nam on pewne szczegóły, które sugerują, że faktycznie może być w posiadaniu takowych informacji. Przypominamy, że członkowie forum ResetEra biorą pełną odpowiedzialność za to, co piszą.

Kim zatem jest tajemniczy Potterson? Nie wiadomo. On sam twierdzi, że nie jest pracownikiem Bethesdy ani plotkarzem. Po prostu dowiedział się czegoś i postanowił się tym podzielić. Więcej nie chce na razie zdradzać.

Według plotek, Starfield ma rozgrywać się w uniwersum cyklu Fallout. - Starfield - tajemniczy projekt firmy Bethesda tym razem na pewno na E3? - wiadomość - 2018-04-17
Według plotek, Starfield ma rozgrywać się w uniwersum cyklu Fallout.

Wciąż zatem nie wiemy, czym jest Starfield. Według plotek ma to być spin-off kultowej serii Fallout, z akcją osadzoną w dalekiej przyszłości. W tytule miałyby się znaleźć takie elementy, jak otwarta struktura świata w stylu Minecrafta, podróże kosmiczne oraz kontakty z obcymi rasami (część z nich byłaby generowana losowo). Jak jednak będzie w rzeczywistości? Jeśli Potterson mówi prawdę, przekonamy się o tym za niecałe dwa miesiące.

Starfield - tajemniczy projekt firmy Bethesda tym razem na pewno na E3? - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Starfield

Starfield