Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Przemysław Zamęcki 27 listopada 2017, 14:17

Finały Światowe CROSSFIRE odbędą się w tę niedzielę

CROSSFIRE jest jedną z najczęściej pobieranych i granych strzelanek online. Z ponad 8 milionami aktywnych graczy i 650 milionami zarejestrowanych użytkowników, gra od dawna udowadnia że jest światowym fenomenem.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Smilegate zdradza szczegóły światowych finałów swojego flagowego tytułu FPS, gry CROSSFIRE „CROSSFIRE STARS 2017 Grand Finals (CFS 2017)”. Turniej rozpocznie się 30 listopada, a finały będą miały miejsce w tę niedzielę, 3-go grudnia, w Xi’an w Chinach.

12 najlepszych drużyn, wyłonionych w finałach regionalnych (CFS 2017 National Finals), które miały miejsce w 11 różnych regionach świata, spotka się w mieście Xi’an, aby walczyć o tytuł mistrza CROSSFIRE. Europę będzie reprezentować drużyna Flipsid3 Tactics – zwycięzca europejskich mistrzostw, których finał odbył się w czasie tegorocznych targów Gamescom.

Czas trwania tegorocznego CFS 2017 został wydłużony o jeden dziań, dając możliwość rozegrania wszystkich meczy na jednej scenie. W czasie czterodniowego turnieju, wszystkie drużyny będą zmagać się w fazie grupowej, w trybie double-elimination. 8 najlepszych drużyn przejdzie do fazy turniejowej, gdzie już na scenie będą walczyć o miejsce w finale w trybie single-elimination.

Finały Światowe CROSSFIRE odbędą się w tę niedzielę - ilustracja #1

Jednak przedłużenie turnieju o jeden dzień to nie jedyna zmiana w tegorocznych finałach świata w CROSSFIRE. Znacząco wzrosła również pula nagród w ramach CFS 2017. Bazowa kwota 400 tysięcy dolarów została zasilona o dodatkowe 450 tysięcy dolarów ufundowanych przez chińskich użytkowników w ramach funduszu na rzecz eSportu. Z tego tytułu tegoroczna, łączna kwota przeznaczona na nagrody w serii CFS wliczając w to finały regionalne z całego świata, wynosi 1 050 000 dolarów.

Transmisje z rozgrywek będą dostępne w języku angielskim, portugalskim, chińskim i wietnamskim. Anglojęzyczny stream będzie można śledzić tutaj.

Tegoroczna edycja finałów będzie szóstą z kolei edycją CFS GF, najbardziej prestiżowego esportowego wydarzenia w grze CROSSFIRE.

CROSSFIRE jest jedną z najczęściej pobieranych i granych strzelanek online. Z ponad 8 milionami aktywnych graczy i 650 milionami zarejestrowanych użytkowników, gra od dawna udowadnia że jest światowym fenomenem. Zeszłoroczne finały CFS GF 2016 zgromadziły ponad 25 milionów oglądających.

Dyrektor odpowiedzialny za scenę eSportową gry CROSSFIRE, Brady Yeo stwierdził, że „scena CROSSFIRE w ramach eSportu, jest z każdym rokiem coraz większa i znacząco rozszerza swój zasięg na całym świecie. Zrobimy wszystko, aby również tegoroczne finały CFS dostarczyły wszystkim fanom CROSSFIRE niezapomnianych wrażeń”.

Więcej informacji na temat CFS 2017 można znaleźć na oficjalnej stronie CROSSFIRE eSports (www.crossfirestars.com).

Najnowsze informacje o Smilegate Europe można znaleźć tutaj: https://smilegate-global.com/

CrossFire

CrossFire