Piła, flaki i robaki – testujmy horror, za który odpowiada Shinji Mikami.
41 642 wyświetlenia
(19:45)
17 października 2014
The Evil Within straszy ziarnistością, piłą łańcuchową, flakami i robactwem. Taką wizję na horror miał Shinji Mikami, współautorów serii Resident Evil. Czy powrót do tego gatunku wyszedł mu dobrze? Pierwszych kilkadziesiąt minut gry świadczy, że raczej tak. (4891)
GRYOnline
Gracze
Steam
Dzisiaj o remake’u Gothica, o GTA VI, Battlefieldzie 6, God of Warze. Jak sami widzicie, same głośne tytuły.
tvgry
31 października 2025
Cywilizacja 7 dla wielu okazała się sporym zawodem. W oczekiwaniu na dopracowanie kolejnej odsłony cyklu Sida Meiera fani strategii 4X na pewno nie będą się jednak nudzić. Oto 10 produkcji, które zapewniają głębię, wyzwanie i potężną skalę rozgrywki.
tvgry
1 listopada 2025
Niedawno pokazywaliśmy Wam najlepsze dublaże w grach. Jednak czasem polski dubbing psuje nam nieco wrażenia z rozgrywki. Dzisiaj właśnie o takich przykładach sobie porozmawiamy!
tvgry
22 października 2025
Pora podsumować sobie tydzień, tym razem pogadamy między innymi o tym co odwala się w Counter Strike'u 2, o recenzjach Vampire Bloodlines 2 czy o problemach Ubisoftu. No to lecimy!
tvgry
27 października 2025
No dobra, może trochę więcej ciekawostek niż 18 XD
tvgry
28 października 2025
Dzisiaj o Jump Space, Master of Command, czy Menace!
tvgry
31 października 2025
Po latach perturbacji, nowe wcielenie Sama Fishera trafia w nasze ręce - czy warto zakraść się do sklepu po tę grę?
tvgry
15 kwietnia 2010
Rozmawiamy z Sir Tobim (Tobias Stolz-Zwilling – communications director, Warhorse Studios) o Mysteria Ecclesiae - ostatnim DLC do Kingdom Come Deliverance 2. Czy Henryk jednak powróci? Czy to koniec serii Kingdom Come? Na czym polega dodatek i co oferuje? Tego wszystkiego dowiecie się z tego filmu!
tvgry
29 października 2025
W dzisiejszym FunFact duuużo Wiedźmina, trochę Battlefielda 6 i GTA, a także parę słów o konwersji Helldivers 2 na Star Warsy!
tvgry
27 października 2025
Dokładnie 18 lat temu pojawił się Wiedźmin 1. Powspominajmy jak zareagował na niego świat i jak gracze przeżywali jego premierę, a także jaki ma wpływ na branżę do dziś!
tvgry
27 października 2025
zanonimizowany932249 Legionista
Wygląda ciekawie :D Może wypróbuje jak cena zleci. Ale grafika nie powala.
zanonimizowany932249 Legionista
Od 10 minuty coś się musiało zwalić przy renderowaniu :D
Homeronzo Chorąży
Gram na X360 i myślałem, że na PC będzie miażdżyć, ale porównując, to tylko więcej cieni i refleksów na blaszaku. Ogólnie gra dobra (jestem na 5 rozdziale), aczkolwiek widzę możliwość zmęczenia materiału za jakieś 2 rozdziały. Niestety gra bardzo szybko przestaje straszyć. A jak straszyła to i tak dosyć słabo.
Shiro D. Ace Centurion
A jest opcja właczenia japonskiej scieżki dzwiekowej? Bo japonska gra musi byc po japonsku...
Irek22 Legend
Czy przeciwnicy tu się respawnują? Nie chodzi mi o ich ożywienie, jeżeli ich się nie podpali, lecz o typowy respawn.
victripius Senator
Wygląda naprawdę dobrze :) jakoś wcześniej nie interesowałem się tą grą, ale początek zrobił na mnie wrażenie, mimo że nie wygląda to zbyt ładnie pod względem graficznym, no i pojawiają się znane i oklepane motywy, ale klimat jest niezły.
zanonimizowany913021 Junior
Hahaha Albo większość widzów ma 16lat i nigdy nie grało w Resident Evil albo tylko ja to zapamiętałem.
Ale scenka zaczynająca się w 11:43 minucie tego materiału wygląda identycznie jak pierwszy kontakt z zombie w RE1. Ewidentnie widać sznyt Shinji-ego Mikami (nie wiem czy taka odmiana będzie poprawna) i chęć z jego strony oddania klimatu kultowej już serii (przynajmniej dla mnie) oraz hołdu pierwszej odsłonie Residenta. Która według mnie mimo toporności w rozgrywce była na swoje czasy grą bardzo dobrą, trudną i straszną. Przynajmniej tak ją zapamiętałem grając w nią jakieś 14-15 lat temu. Kiedy mój młodszy kuzyn widząc zombiaki uciekał z pokoju z płaczem. Co prawda od tego czasu nie miałem okazji zagrać ponownie ale szczerze mówiąc nie wiem czy chciałbym psuć wrażenia jakie pozostały z ubiegłego stulecia :) Bo nie ma się co oszukiwać ale gra ta raczej nie wygrała próby czasu i teraz grając w nią najprawdopodobniej złamał bym pada :D A co do The Evil Within z tego co wywnioskowałem po materiale to jestem pewien że tytuł ten zadowoli nie jednego fana starszych produkcji Capcom-u i nie tylko. Więc nie pozostaje nic innego jak między 5 a 10 listopada (wypłata) wybrać się do sklepu po własny egzemplarz. Hed gratuluje koncepcji na tego typu nagrania w końcu powiedzmy "live gameplay" a nie najpierw nagrywana rozgrywka a potem dodany komentarz. No i ten czerwony pokój oby tak dalej pozdrawiam
Adrianun Senator
Nie powiem, klimacik jest niezły! The Evil Within prezentuje się całkiem dobrze! ;)
zanonimizowany793837 Generał
Typowa kaszanka od twórców Resident Evil - serii, która przestała dawno być odbierana poważnie. Widać to właśnie po tym tytule. Jest tu tyle absurdów i bezsensu, że aż szkoda gadać. Szybko, szybko i bezsensu. Tak można ocenić ten tytuł. Klimat ? Może i ma, ale co z tego skoro został zmarnowany. Zrobili tutaj film a nie grę.
Nolifer Legend
Evil Within ma niesamowity klimat, może później trochę gaśnie i zaczyna się za dużo walki, ale początek jest wyborny.