Wielkie przedsięwzięcie, kilka słów wstępu
23 536 wyświetleń
(5:35)
24 grudnia 2014
Pod tym adresem znajdziecie listę top 100 gier RPG. Gambrinus tłumaczy, jak doszło do stworzenia tej listy i zachęca do komentowania! (5051)
GOG ma nowego właściciela. Ale czy to spowoduje, że będzie gorzej, czy może lepiej? Nad tym wszystkim myśli dzisiaj Kuba Paluszek.
tvgry
20 stycznia 2026
Hidden and Dangerous 2 to gra mocno zapomniana przez wielu graczy, a kiedyś podbijała polski rynek. Twórcy Mafii stworzyli sequel, który był wyjątkowy na rynku strzelanek.
tvgry
28 stycznia 2026
Rusnar zabiera Was w swoją ostatnią podróż, do jednego z jego ulubionych światów. The Elder Scrolls V: Skyrim.
tvgry
2 lutego 2026
Z wyrazami najwyższego szacunku dla "starego" tvgry https://www.youtube.com/watch?v=QeM-5CevgYg
tvgry
21 stycznia 2026
Porozmawiajmy o historiach z gier, które miały na nas niesamowity wpływ!
tvgry
30 stycznia 2026
To ostatni Paluszek Rusnara więc pogadajmy o jednej z naszych ulubionych gier - Assassin's Creed 2
tvgry
20 stycznia 2026
"Deus Exa nie ma bo serią kierują psychopaci" powiedział Elias Toufexis. Porozmawiajmy dziś więc o serii Deus Ex!
tvgry
13 stycznia 2026
Sucker Punch Productions zapisało się złotymi zgłoskami na kartach historii gier wideo za sprawą gier Ghost of Tsushima i Ghost of Yotei. Dwie dekady wcześniej dostarczyło ono produkcję, która stanowiła doskonały próg wejścia do poważnych skradanek. | Tekst: Krystian Pieniążek, Czyta: Paweł "Frozi" Woźniak | Materiał powstał na podstawie tekstu GRY-Online: https://www.gry-online.pl/newsroom/dzis-sa-mistrzami-otwartych-swiatow-ale-ich-pierwsza-skradanka-to/z82fe29
tvgry
20 stycznia 2026
Kuba i Rusnar wspominają (tym razem nieco podcastowo) co się działo w giereczkowie przez cały 2025 rok.
tvgry
2 stycznia 2026
Premiera najnowszej odsłony przygód Wiedźmina już za nie długo. Co fascynuje w tej postaci? Czym różni się od innych bohaterów fantasy? Brzydki, pełen brutalności świat przyciąga tych, którym przejadła się cukierkowata "wysoka fantastyka". Geralt to zdecydowanie nietuzinkowa postać, z którą gracz może się zidentyfikować.
tvgry
24 marca 2015
Ranking dwudziestu - Skyrim na podium tuż za Gothiciem. Moje erpegowe ego zostało miło połechtane :)
Jak już napisał cavemp. Mało nas obchodzi, co sobie wrzucasz na tapetę. Tapet i tapeta to dwie różne rzeczy.
I ponawiam pytanie teebee88. "Na dole" linku nie widzę.
[16]
Monster Hunter? Naprawde ciekaw jestem, ktore kryteria on spelnial...
@mateo91g
Każdy gatunek trudno jednoznacznie określić, ale z tego co pamiętam, to w rankingu za taktyczne RPG uznaliśmy te gry, w których walka stanowi zdecydowaną większość rozgrywki (podobnie jak w hack&slashu) np. Tactics Ogre. Ta gra ma moim zdaniem świetną fabułę, ale mimo wszystko jakieś 80% czasu spędzamy na polu bitwy, 10% w menusach, a 10% na słuchaniu dialogów. Co oczywiście nie zmienia faktu, że zalicza się ją (moim zdaniem słusznie) do RPGów. Po prostu nie spełniła kryteriów naszego rankingu :) Jakbyśmy zaliczyli do niego Tactics Ogre, to trzeba by pewnie dodać też Commandosów czy Robin Hooda, a to już dużo komplikuje ;)
@LordSettlers- hack&slash to nie jest gra RPG, więc jak bym miała być w rankingu RPGów? Co do RPGów taktycznych to za bardzo nie wiem o jakie gry chodzi - RPG turowe jak np. Fallout 2? Jeśli te RPG taktyczne oznacza to samo co RPG turowe, to faktycznie głupie, że ich nie ma w tym zestawieniu.
Już się obawiałem, że w tych 5min. z hakiem chcą przedstawić 100 najlepszych gier. :)
Co do rankingu, to zdziwiło mnie wysokie miejsce Mass Effect 2 - argumentacja dot. takiego miejsca jest przekonująca, ale to najbardziej wykastrowana z elementów cRPG część całej trylogii ME. I chyba zamiast rankingu cRPG, to ranking na najlepszą fabułę. ;p
@David7
Tak, aż Gambrinus zrobił "face-clipboard'a" :D
kpina jest brak RPG hack and slash i taktycznych. POWINNO BYC WSZYSTKO CO TO JEST RPGIE. no ale dobra, mam nadzieje ze powstanie 100 najlepszych FPS'ów bo no to bylo mega interesujace ujrzec je wszystkie, zwlaszcza ze to moj ulubionych i najukochanszy gatunek.
co do rankingu użytkowników to proponowałbym dodać kryterium popularności(ilości oddanych ocen) danego tytułu a nie tylko oceny. Sam niejednokrotnie nie oceniam gier które mnie nie zainteresowały więc mniejsza liczba głosów to mniejsza waga oceny użytkowników
Grą RPG wszechczasów według mnie jest pierwszy Fallout. Odkryłem go stosunkowo późno, ale żaden Skyrim czy Wiedźmin się nie może równać.
Gdzie ten link do topki ? O.o